IX Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – Transmisja na żywo
Proponowany porządek IX sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołanej na dzień 28 listopada 2024r. [ pdf ].
1. Otwarcie sesji.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Przyjęcie protokołów z VII Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju oraz VIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju
5. Sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój za okres międzysesyjny.
6. Podjęcie uchwał Rady Miejskiej:
- W sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Busko-Zdrój na lata 2024-2040 (druk nr IXI/106/2024).
- W sprawie zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2024 rok (druk nr IXI/107/2024).
- W sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta do celów podatku rolnego na 2025 rok (druk nr IXI/108/2024).
- W sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych (druk nr IXI/109/2024).
- W sprawie nadania nazwy „Kwiatów Polnych” ulicy w Busku-Zdroju (druk nr IXI/110/2024).
- W sprawie wyrażenia zgody na zmianę wielkości udziałów w nieruchomości wspólnej w budynku mieszkalnym nr 16 przy ul. Sądowej w Busku-Zdroju z udziałem Gminy Busko-Zdrój (druk nr IXI/111/2024).
- W sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżawy i najmu na okres do 3 lat (druk nr IXI/112/2024).
- W sprawie zobowiązania Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój do wystąpienia do Wojewody Świętokrzyskiego o nieodpłatne przekazanie Gminie Busko-Zdrój nieruchomości Skarbu Państwa (druk nr IXI/113/2024).
- W sprawie zmiany uchwały nr III/42/2024 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 27 czerwca 2024 r. w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych i dworców, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina Busko-Zdrój, udostępnionych dla operatorów i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów (druk nr IXI/114/2024).
- W sprawie upoważnienia do przeprowadzenia postępowania w zakresie wyboru biegłego rewidenta do badania sprawozdania finansowego za 2024 i 2025 rok w Samodzielnym Publicznym Zespole Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju (druk nr IXI/115/2024).
- W sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie utworzenia Publicznego Żłobka „Malucholandia” w Busku-Zdroju i nadania mu statutu (druk nr IXI/116/2024).
- W sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Busko-Zdrój na 2025 rok (druk nr IXI/117/2024).
- W w sprawie przyjęcia do realizacji projektu konkursowego pn. „Wydłużenie aktywności zawodowej pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021 – 2027 (druk nr IXI/118/2024).
- W sprawie przyjęcia regulaminu korzystania z lodowiska „Biały Orlik” w Busku-Zdroju (druk nr IXI/119/2024).
- W sprawie przyjęcia Rocznego programu współpracy Gminy Busko-Zdrój z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2025 rok (druk nr IXI/120/2024).
7. Informacja o wyznaczonych na 2025 rok podmiotach, w których może być wykonywana nieodpłatna, kontrolowana praca na cele społeczne.
8. Informacja w zakresie rozbudowy ścieżek rowerowych na terenie Gminy Busko-Zdrój.
9. Informacja w zakresie kierunków lokalnej polityki mieszkaniowej, w tym gospodarowanie gminnym zasobem mieszkaniowym.
10. Sprawy różne.
11. Zamknięcie Sesji Rady Miejskiej
○ źródło: UMiG Busko-Zdrój / busko.com.pl♂
◙ Podobne informacje:
VIII Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju- Transmisja LIVE
VII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – Transmisja na żywo
32 odpowiedzi na “IX Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – Transmisja na żywo”
„W sprawie nadania nazwy „Kwiatów Polnych” ulicy w Busku-Zdroju (druk nr IXI/110/2024).” w Busku nie ma ulicy np. Marii Skłodowskiej-Curie, genialnej polskiej podwójnej noblistki, jedynej laureatki w dwóch różnych dziedzinach nauki fizyce i chemii, Polki, którą zna cały świat https://nauka.tvp.pl/56816286/maria-sklodowskacurie-polka-ktora-zna-caly-swiat , ale będzie ulica Kwiatów Polnych”…. dla mnie to wstyd, hańba, porażka.
Pracownik socjalny – kim jest? To osoba pracująca w różnych środowiskach, to osoba zajmująca się nie tylko biednymi ale też uzależnionymi od alkoholu, narkotyków, czy bezdomnymi. To osoba, która pomaga starym, chorym, niepełnosprawnym, pomaga także w podstawowych czynnościach życia codziennego jak np. zakupy. Tego niestety nie widać, bowiem zło, sensacja, jest głośne i dobrze się w mediach sprzedaje, a dobro czynione w ciszy jakby pozostaje, i tego się nie nagłaśnia, nie mówi o tym, a szkoda. W zamian za swoją pracę, a właściwie służbę dla społeczeństwa, pracownik socjalny bywa obrzucany wyzwiskami, poniża się go, grozi mu. Jeśli chodzi o wynagrodzenie za pracę, to mogą oni liczyć na zarobki w wysokiści nieco ponad najniższa krajowa. Tu państwo polskie powinno odpowiednimi przepisami sprawić, aby wynagrodzenia pracowników socjalnych były adekwatne do trudu, ryzyka i poświęcenia jakiego ten zawód od nich wymaga.
Dziś 21 listopada przypada ich święto – Dzień Pracownika Socjalnego. Wszystkim pracownikom spocalnym życzę wszelkiej pomyślności i tego aby karma wracała, aby dobro, które czynią drugiemu człowiekowi zawsze do nich wracało.
Szykuje się nowa opłata za deszczówkę? Kilkadziesiąt złotych od gospodarstwa domowego
http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/szykuje-sie-nowa-oplata-za-deszczowke-kilkadziesiat-zlotych-od-gospodarstwa-domowego,584182.html
Znana lekarka odzyskała prawo jazdy, a czterech policjantów oskarżono o przekroczenie uprawnień. Zapadł wyrok
czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,31479762,znana-lekarka-odzyskala-prawo-jazdy-czterech-policjantow-komendy.html
Mamy prawie najdroższy prąd w Europie. Kto jest winny i czym to może grozić? [ANALIZA]
http://www.money.pl/gospodarka/mamy-prawie-najdrozszy-prad-w-europie-kto-jest-winny-i-czym-to-moze-grozic-analiza-7095021984799296a.html
busko.com.pl/magia-swiat-koncert-koled-z-buska-orkiestra-zdrojowa,0,3,1,1,3,40026,n.html
busko.com.pl/honorowi-dawcy-krwi-uhonorowani-podczas-spotkania-w-busku-zdroju-fotovideo,0,3,1,1,1,40012,n.html
Niech mi ktoś przypomni kto właściwie jest burmistrzem Gminy Busko-Zdrój?
Może wreszcie zajmijcie się uporządkowaniem ruchu na ulicy Kusocińskiego na odcinu stadionu. Wjazd od Waryńskiego to jakiś koszmar. Aby dojechać do końca niekiedy kilka razy trzeba się „chować” przed nadjeżdżającymi z przeciwka…
”Niech mi ktoś przypomni kto właściwie jest burmistrzem Gminy Busko-Zdrój?” głupie pytanie! burmistrzem Karolu jest ten, który został wybrany w wiosennych wyborach!
Na pewno? 😉
Zdjęcia w art. o krwiodawcach budzą wątpliwości.
OBIBOK to fajny nick, podoba mi się 🙂 z tego co wiem to obibok to ktoś kto unika pracy, któremu nie chce się pracować 😉
Tak sobie myślę…
Może zamiast zadawać pytanie:
„Niech mi ktoś przypomni kto właściwie jest burmistrzem Gminy Busko-Zdrój?”
należałoby zapytać:
Kto właściwie, kto faktycznie rządzi Gminą Busko?
teraz moim zdaniem deweloperzy
Hm, na wiosnę były wybory. Mineło od nich już ponad pół roku. Z kim nie rozmawiam, to praktycznie każdy narzeka na Szydłowskiego. Miały być zmiany – zmian nie ma. Jest tak, jakby dalej rządził Sikora, jakby żadnych wybórów nie było. Tak każdy z kim rozmawiam mówi.
A może pora na referendum? Może należy odwołać Szydłowskiego? Tylko gdyby nawet się go odwołało, to kto na jego miejsce?
Ciekawy jestem Waszego zdania drodzy internauci, co o tym wszystkim sądzicie?
Sam do Robol jest w tym dużo racji, niestety tak to wygląda biznes rządzi. Ciekawi mnie bardzo proces-sposób, przekonywania Państwa Radnych do głosowania za różnego rodzaju odstępstwami w zatwierdzonych i przegłosowanych wcześniej uchwałach np. MPZP oraz zmiana zdania w sprawach takich dotyczących naszej codzienności i często wbrew naszym oczekiwaniom. Czemu jedne decyzje/uchwały można zmieniać a innych nie. To przecież Państwo Radni legitymizują działania Burmistrzów decydując o priorytetach „niezbędnych potrzeb” miasta i gminy. Co do tego mają Deweloperzy ? – ci mogą tylko chcieć, tak jak my wszyscy wyborcy. Olaf może być inaczej – Obibok jak to ktoś koto ma boki obite może bardziej pasuje do rzeczywistości Pozdrawiam
Moim zdaniem rządzi wiceburmistrz Wieczorek. Podobnie moim zdaniem było gdy burmistrzem był Wąsowicz. Wąsowicz moim zdaniem mało znał się na zarządzaniu gminą i tą sferę moim zdaniem scedował na wiceburmistrza Wieczorka, a sam moim zdaniem skupił się na sferze wizerunkowej i zajął się wymianami zagranicznymi, podróżami służbowymi i imprezami. Takie jest moje osobiste zdanie, z którym się można zgadzać lub nie.
Szanowny Kmicicu!
Piszesz: „Ciekawi mnie bardzo proces-sposób, przekonywania Państwa Radnych do głosowania za różnego rodzaju odstępstwami w zatwierdzonych i przegłosowanych wcześniej uchwałach np. MPZP oraz zmiana zdania w sprawach takich dotyczących naszej codzienności i często wbrew naszym oczekiwaniom. Czemu jedne decyzje/uchwały można zmieniać a innych nie.”
W mojej prywatnej opinii mogą być tylko trzy powody, że radni głosują tak, a nie inaczej, że głosują w określony sposób. Mówię ogólnie o radnych, nie konkretnie o radnych buskich.
1. Osobiście popierają coś i dlatego tak głosują, z pełnym przekonaniem do tego.
2. Nie bardzo wiedzą o co chodzi, ale głosują bo tak ich klub głosuje, to oni też.
3. Są „bezradni” i muszą głosować tak, jak się tego od nich wymaga, jak burmistrz tego od nich oczekuje, bo nie mają innego wyboru. Dlaczego są „bezradni”, albo inaczej – jakie są powody „bezradności”? Na przykład pracują w jednostce podległej burmistrzowi, staroście, żona, syn, córka, wnuczek, pracuje w UMIG, Starostwie lub jednostce podległej, radny ma firmę, działalność gospodarczą, wiadomo, że są powiązania biznesowe na zasadzie klient, zleceniodawca,zleceniobiorca, etc.
Uważam, że głosując radni w najmniejszym stopniu patrzą na dobro społeczne, dobro ludzi. W zdecydowanej większości, a właściwie uważam, że prawie we wszystkich przypadkach decyzje podejowane są w oparciu o takie motywy jak: praca dla rodziny, dobro własnego biznesu, dobro biznesu zaprzyjaźnionej osoby, i ogólnie zdobycie jak najwięcej „korzyści” dla siebie i rodziny. A ludzie? Ludzi widzi się tylko przed wyborami. Zaśmiecają wtedy cały krajobraz plakatami ze swoimi uśmiechniętymi gębami wraz z tandetnymi hasełkami i to niestety działa na większość społeczeństwa.
Taka jest moja prywatna opinia o radnych. Ja piszę oczywiście ogólnie o radnych. Jak jest w Busku, to niech każdy sam sobie odpowie na to pytanie…
Może wreszcie ktoś zajmie się uporządkowaniem ruchu na ulicy Kusocińskiego na odcinku stadionu. Wjazd od Waryńskiego to jakiś koszmar. Aby dojechać do końca niekiedy kilka razy trzeba się „chować” przed nadjeżdżającymi z przeciwka…
Gdzie w Busku kupić produkty ukraińskie nie tylko cukierki?
Co na to Pan Radny Oliwkiewicz?
Czemu akurat Radny Oliwkiewicz?
Dziś jest RODO, srodo, i inne głupoty, więc nie wiadomo co w końcu można powiedzieć.
Zadam więc pytanie, bo pytać można: przy jakiej ulicy mieszka Pan Oliwkiewicz?
Minęło już pół roku od objęcia władzy przez burmistrza Jerzego Szydłowskiego. Dla mnie to wystarczająco dużo czasu by ocenić jego rządy i pamiętając jego obietnice wyborcze składane publicznie, stwierdzić, że jestem mocno zawiedziony. Dziś uważam, że dużo lepszym burmistrzem byłby Michał Maroński.
Pół roku to 1/10 piecioletniej kadencji burmistrza. 10 procent kadencji to jak dla mnie wystarczający czas by się wykazać w działaniu zważywszy, że w kampanii wyborczej publicznie obiecywało się wiele. I co mamy po 1/10 kadencji? Wg mnie ZERO.
Miasto którym rządzą wiekowi radni, którzy dbają jedynie o własną kieszeń. Jest kilku ludzi którzy kręcą lody w tym miasteczku a reszta to motłoch. Deweloperzy, pseudo inwestycje gminne aby wydać pieniądze pod pretekstem ich wydania i napełnienia kabzy jedynie znajomym przedsiębiorcom. Czyli koryto trwaj. Miasto się cały czas wyludnia. Dla kogo te bloki? pod najem ? niedługo więcej bloków niż mieszkańców tego miasta i gmin sąsiednich. paranoja.
były piękne pozy, wzniosłe słowa, wielkie nadzieje, tymczasem mija pół roku i jest http://www.youtube.com/watch?v=BNknWDWTSoc
polskieradio24.pl/artykul/3449630,ta-choroba-zbiera-zniwo-wysyp-zachorowan-na-lubelszczyznie
Panie „janusz” wiek radnych nie ma znaczenia, brak CV i rozsądnego samodzielnego nyślenia nas wszystkich w czasie wyborów to jest problem. Nie zgadzam się też by nas obrażać nazywając motłochem. Pewnych etapów mentalnego rozwoju regionu się nie przeskoczy, historii się nie cofnie. Zawsze nas wewnętrzne dzielono żyjemy w czasach binarnych wyborów i ocen i mamy problemy z akceptacją myślą inaczej ustawiając ich do razu jako „wy” wtogowie/przeciwnicy. Zarządzanie zmianą jest bardzo trudne ale nie możemy się bać zmian musimy założyć że zmiana to postęp choć wprowadzanie ograniczeń np. w zadawaniu prac domowych to też zmiana ale czy mądra mimo że większość tego chce. Dlatego powinniśmy wybierać mądrych, niezależnych i odpowiedzialnych radnych, posłów, senatorów którzy nas nie sprzedadzą, nie będą dzielić, na tych co kręcą lody i motłoch zaganiany do zagrody. Koncern Autokracja się buduje na świecie wypierając demokracje musimy się zdecydować dokąd zmierzamy i głosować tak by iść pokojowo w wybranym kierunku. Przewaga autokracji to prawa: kupić można każdego a pieniądze zawsze płyną od biednych do bogatych którzy za nic nie odpowiadają. Koryto zbiliśmy swoimi wyborami decydujemy kto go pilnuje. Pozdrawiam
Być może publikacja mojego niedawnego listu do redakcji InfoBusko przyniosła zamierzony skutek, bo tym razem wyjątkowo „pan UMiG” nie czynił mi problemów z udostępnieniem protokołu z kontroli w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, nad którym dyskusja była najgorętszym punktem obrad na VII sesji RM 24 października 2024r (https://infobusko.pl/vii-sesja-rady-miejskiej-w-busku-zdroju-transmisja-na-zywo/). Przy okazji tamtej rady wyszło, że jej regulamin jest już tak zamordystyczny, że nawet w dyskusji nad wynikami kontroli w jednostce podległej Gminie jej kierownikowi nie przysługuje „z urzędu” prawo głosu, lecz któryś z radnych musi… zgłosić w tej sprawie wniosek formalny, który reszta musi przyjąć. Wydaje się, że to powinna, być tylko formalność, lecz nie dla radnych Witolda Gajewskiego, Roberta Gradzika, Krystyny Musiał, Artura Prędkiego, Arkadiusza Serwina, Jacka Wacha i Barbary Wielgo którzy głosowali przeciw udzieleniu głosu Kani, tudzież radnego Radosława Cieplińkiego, który wstrzymał się od głosu w tej sprawie. Niezależnie od tego, co uważam na temat funkcjonowania MGOPS uważam, że każdy z dyrektorów gminnych instytucji powinien mieć możliwość odniesienia się do zarzutów mu stawianych. Niestety, wyżej wymienieni radni nie raczyli przedstawić publicznie motywacji tamtej decyzji.
(Protokół przesłałem do redakcji InfoBusko)
To się nadaje do Sprawy dla reportera!
Kto to jest ten Nawrocki? Jestem w szoku. Dlaczego nie Czarnek albo nasz Tarczyński?
Kto to jest Nawrocki? To przyszły prezydent PL.
Pożar turbiny wiatrowej. Strażacy nie mieli dość długiej drabiny
http://www.tvp.info/83639014/skrzydlo-wiatraka-splonelo-w-rejonie-sulechowka-w-woj-pomorskim