Interaktywna mapa z aktualizowanymi na bieżąco informacjami o zakażeniach koronawirusem na świecie - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Interaktywna mapa z aktualizowanymi na bieżąco informacjami o zakażeniach koronawirusem na świecie

26 marca 2020 | PolskieRadio24.pl 25.03.2020 / Jarosław Kruk 26.03.2020 | | 2 komentarze

W internecie dostępna jest – ja poinformował w komentarzu pod artykułem internauta – od stycznia interaktywna mapa z aktualizowanymi dwa razy dziennie informacjami o zakażeniach koronawirusem na świecie. Witrynę z danymi w skali globalnej pod adresem [link] udostępniło Center for Systems Science and Engineering (CSSE) przy uniwersytecie Johns Hopkins University (JHU) w USA.

źródło: PolskieRadio24.pl

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “Interaktywna mapa z aktualizowanymi na bieżąco informacjami o zakażeniach koronawirusem na świecie”

 1. do powyżej pisze:

  Panie redaktorze taki z pana obcykany człowiek we wszystkich tematach to dam panu coś do wiadomości.
  Ta interaktywna mapa była już w styczniu stworzona mało tego ta mapka ma tylko dwie aktualizacje w ciągu dnia. Tak to jest jak się Pan zajmuje pierdolami zamiast normalnie rzetelnie i szybko informować ludzi.

 2. redakcja pisze:

  Jarosław Kruk do powyżej: Szanowny Internauto, uprzejmie dziękuję za bardziej szczegółowe dane dotyczące przedmiotowej interaktywnej mapy SARS-CoV-2/ COVID-19, dodam je do treści artykułu.

  Odnośnie użycia sformułowania o aktualizacji mapy na bieżąco – w moim uznaniu, biorąc pod uwagę skalę zjawiska i to, że dane w niej prezentowane pochodzą z całego globu i nie są to wyłącznie informacje generowane czysto automatycznie, on-line, to to, że prezentowane wartości są modyfikowane dwa razy na dzień, czy nawet na dobę, użycie zwrotu o jej aktualizacji na bieżąco jest bardziej właściwe niż stwierdzenie „tylko dwie aktualizacje w ciągu dnia”. Ale to szczegół.

  A co do „Panie redaktorze taki z pana obcykany człowiek we wszystkich tematach” to uprzejmie dziękuję za komplement, ale ja wcale nie uważam się za wszechwiedzącego. Wręcz przeciwnie, coraz bardziej mam świadomość tego jak wiele jeszcze nie wiem.

  Pozdrawiam i zapraszam uprzejmie do współpracy przy redagowaniu strony – jest otwarta na istotne, ważne czy ciekawe treści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl