ED: 7 milionów złotych - tyle brakuje na budowę wielkiej tężni w Busku-Zdroju - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: 7 milionów złotych – tyle brakuje na budowę wielkiej tężni w Busku-Zdroju

2 grudnia 2018 | Adam Ligiecki - Echo Dnia / Jarosław Kruk | | 1 komentarz

Pięć ofert wpłynęło na kolejny, ogłoszony jesienią tego roku przetarg na budowę tężni w Busku-Zdroju. Wyniki zostały podane do wiadomości publicznej w trzeciej dekadzie listopada. Najtańsza oferta ma wartość 31,3 milionów złotych, najdroższa – ponad 36 milionów. Gmina Busko-Zdrój zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 24,5 milionów złotych, sprawą kluczową jest zatem dzisiaj – skąd wziąć brakujące 7 milionów?

Tężnia solankowa w Rabce-Zdroju – tak pierwotnie miała wyglądać tężnia w buskim Zdroju . / fot. Mach240390 / Wikipedia

Oficjalna nazwa zadania brzmi: „Budowa Kompleksu Urządzeń Uzdrowiskowych w Zieleni Parkowej w Busku-Zdroju”. Zakłada się budowę dużej tężni solankowej, a także pijalni uzdrowiskowej z oranżerią, fontanny, przebudowę infrastruktury, zagospodarowanie terenu. Kompleks zlokalizowano na działkach znajdujących się przy ulicach Waryńskiego i Lipowej, w nowym parku zdrojowym. Tężnia to przede wszystkim poszerzenie oferty uzdrowiskowej. Ma być atrakcją dla kuracjuszy i turystów, która przyciągnie do Buska tysiące ludzi.

Projekt, zorganizowany w formule konkursu, na wykonanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej wygrała w 2015 roku renomowana pracownia 2pm. z Warszawy. I choć minęły od tego czasu trzy lata, budowa kompleksu uzdrowiskowego nie ruszyła. Powód? Nie znaleziono wykonawcy inwestycji. Poprzedni przetarg na wykonanie robót budowlanych, ogłoszony kilka miesięcy temu, został unieważniony. Zabrakło pieniędzy. Gmina zamierzała początkowo przeznaczyć na tę inwestycję 15 milionów złotych o choć – po urealnieniu kosztorysu do cen rynkowych – podwyższyła kapitał o prawie 10 milionów – to nie wystarczyło. Dwie firmy, które zgłosiły się wtedy do przetargu, złożyły oferty przekraczające grubo 30 milionów złotych.

Jesienią miał miejsce kolejny przetarg. Tym razem zgłosiło się… – ciąg dalszy artykułu z galerią zdjęć i grafik – na źródłowej stronie Echa Dnia – po kliknięciu na ten link:  https://echodnia.eu/swietokrzyskie/gra-o-7-milionow-zlotych-tyle-brakuje-na-budowe-wielkiej-tezni-w-buskuzdroju-zdjecia/ar/13707979

źródło: Echo Dnia

Temat tężni zdrojowej szeroko i szczegółowo omówił radny Jerzy Szydłowski podczas debaty wyborczej 30.10.2018 – infobusko.pl: – Otwarta debata wyborcza z udziałem tylko jednego kandydata – Marconi, 30.10 – kliknij na link by przejść do artykułu.

 

Podobne informacje:
infobusko.pl: – Tężnia za 33.000.000 czy może wielopoziomowy Parking Zdrojowy z bazarkiem i boiskiem?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “ED: 7 milionów złotych – tyle brakuje na budowę wielkiej tężni w Busku-Zdroju”

  1. Robert pisze:

    Każdego burmistrza Buska dopada swoista gigantomania! Każdy postanawia zrealizować rzeczy grubo na wyrost. PW zostawił po sobie „przełom Bycoka” , WS chce upamiętnić swoje rządy megadrogą i megawielką tężnią – ok 300 m obwodu, bodaj 12 m wysokości – kolos który zdominuje całą przestrzeń przy którym kościół Alberta będzie wyglądał jak barak.
    Po co takie cudo?? Skoro w Rabce, kurorcie specjalizującym się w leczeniu dróg oddechowych i z tego znanym wystarcza normalna tężnia jak na zdjęciu, szacowana na 15 mln, to po jaką cholerę w Busku, znanym z wód i kąpieli siarkowych taki gargamel-kolos za 2x większe pieniądze? i to na gruby kredyt! Dlaczego nie buduje się baseny siarkowe jak w Solcu?? Baseny przyciągają i zarabiają – tężnia będzie głównie generować koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl