Gorąca Linia: Waldemar Sikora odwołał wiceburmistrza Tomasza Mierzwę - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Gorąca Linia: Waldemar Sikora odwołał wiceburmistrza Tomasza Mierzwę

20 lutego 2019 | Jarosław Kruk 20190220 1151 | | 11 komentarzy

„Odwołuję Pana Tomasza Mierzwę ze stanowiska drugiego zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój z dniem 19 lutego 2019 r.” – obwieszcza § 1 zarządzenia burmistrza Waldemara Sikory opublikowany na e-strona buskiego UMiG

źródło: umig.busko.pl

Potwierdziły się zatem informacje w tej sprawie, jakie od pewnego czasu można było słyszeć w Busku.
To druga „degradacja” Tomasza Mierzwy w ciągu ostatnich tygodni. 5 lutego w artykule „Wiceburmistrz Tomasz Mierzwa rezygnuje z Rady Powiatu” w ślad za Echem Dnia informowaliśmy, że Tomasz Mierzwa, by zachować etat wiceburmistrza Gminy Busko-Zdrój  zrezygnował z mandatu radnego powiatu buskiego.
Długo zastanawiałem się przed podjęciem decyzji. Postanowiłem złożyć mandat radnego powiatowego. Chciałbym, jako wiceburmistrz Buska-Zdroju, dokończyć wiele ważnych zadań, które podjęliśmy. O swojej rezygnacji z mandatu radnego poinformuję oficjalnie podczas najbliższej sesji Rady Powiatu – powiedział Echu Dnia wtedy Tomasz Mierzwa.

W związku z tą dymisją, rodzi się pytanie, które też od kilku tygodni zadawane jest w mieście słońca, kto zostanie nominowany na zwolniony fotel w UMiG.   / JKR

 

źródło: UMiG Busko-Zdrój / kliknij by powiększyć

8 Zarządzenie Nr 48/19 Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój z 18 lutego 2019 r.

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

11 odpowiedzi na “Gorąca Linia: Waldemar Sikora odwołał wiceburmistrza Tomasza Mierzwę”

 1. plotki redaktorka pisze:

  Wchodząc na tą stronę można mieć niezłą „bekę”. Redaktorek powtarza wszystkie plotki z miasta i serwuje je jako informacje. Żenada. Kto powiedział że Tomasz Mierzwa zrezygnował z mandatu w Radzie Powiatu? Po tamtym artykule powinno się pociągnąć Cię do Sądu za sugerowanie że oszukał wyborców.

 2. redakcja pisze:

  Echo Dnia (https://echodnia.eu/swietokrzyskie/wiceburmistrz-buskazdroju-rezygnuje-kto-zasiadzie-teraz-w-radzie-powiatu/ar/13862068#wiadomosci):
  – Długo zastanawiałem się przed podjęciem decyzji. Postanowiłem złożyć mandat radnego powiatowego. Chciałbym, jako wiceburmistrz Buska-Zdroju, dokończyć wiele ważnych zadań, które podjęliśmy. O swojej rezygnacji z mandatu radnego poinformuję oficjalnie podczas najbliższej sesji Rady Powiatu – powiedział nam Tomasz Mierzwa.

 3. redakcja pisze:

  Jarosław Kruk: W mojej prywatnej opinii pan Tomasz Mierzwa jest doświadczonym inżynierem i kompetentnym urzędnikiem na piastowanym stanowisku wiceburmistrza.

 4. jgk pisze:

  Znaczy się że pan Mierzwa nie zrobi tego co zostało napisane w artykule ECHA o ile były to jego słowa,czyli nie zrezygnuje z mandatu radnego na najbliższej sesji rady powiatu.

 5. Wiosna pisze:

  Kielesiński, Żądło, Radosz, teraz Mierzwa nie pasi. Nosił wilk razy kilka poniosą i wilka.

 6. Do Wiosna pisze:

  Komendant Straży Miejskiej-Zbigniew Wieczorek

  Sekretarz-Maciej Renda

  Dyrektorka MGOPS-
  Renata Szymańska-Gałązka

  Dyrektorka szkoły w Dobrowodzie-
  Rasała (imię zapomniałem)

  Do tego wielu, wielu innych na mniej eksponowanych stanowiskach… Za byle co, za najdrobniejszą choćby rzecz pozbawić pracy, środków do życia…

  Ale któregoś pięknego dnia poniosą i wilka… Poniosą i z hukim wyleci… Im wyżej się wynosi, z tym większym hukiem spadnie…

 7. żenada pisze:

  infobusko kłamie po raz kolejny

 8. HaHa pisze:

  Tak to jesy jak się mało co pisze samemy tylko kopiuje i wkleja plotki.
  Jarosławie zamknij ten stronniczy portal i otwórz go ponownie po wyborach by siać zamęt.
  Jak tak szanujesz Tomka to powinieneś go za powielanie niesprawdzonych informacji tu na tym portalu przeprosić

 9. hmm pisze:

  można być specjalistą z utrzymaniem status quo oraz radnym powiatowym i w powiecie też będzie status quo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl