Wiceburmistrz Tomasz Mierzwa rezygnuje z Rady Powiatu. - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Wiceburmistrz Tomasz Mierzwa rezygnuje z Rady Powiatu.

5 lutego 2019 | Echo Dnia, Adam Ligiecki 05.02.2019 / Jarosław Kruk | | 16 komentarzy

Tomasz Mierzwa, nie mogąc pełnić równolegle funkcji w samorządzie powiatowym i gminnym, zrezygnował z mandatu radnego powiatowego by dalej urzędować jako wiceburmistrz Buska-Zdroju.

Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju, 2007.05.01 / fot. Jarosław Kruk , Wikipedia

Jak informuje dziś Echo Dnia trzy miesiące po wyborach dochodzi do pierwszych roszad w buskich władzach samorządowych.

Wybrany w wyborach 21 października 2018 roku do Rady Powiatu z listy KW Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój Tomasz Mierzwa rezygnuje z mandatu radnego. Pełniący od 2010 r. urząd wiceburmistrza Buska-Zdroju samorządowiec wybrał kontynuowanie pracy we władzach Gminy.  O rezygnacji z mandatu radnego zamierza oficjalnie poinformować podczas zbliżającej się sesji Rady Powiatu.

Artykuł 383 paragraf 1 punkt 5 kodeksu wyborczego zakazuje łączenia mandatu radnego powiatowego z wykonywaniem innych funkcji w organach wykonawczych gminy.

Zgodnie z przepisami, w zaistniałej sytuacji mandat w Radzie Powiatu przechodzi na drugą pod względem zdobytych głosów osobę z powiatowej listy wyborczej Porozumienia Samorządowego – na Krzysztofa Kryczkę. Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Busku-Zdroju otrzymał w wyborach 368 głosów.

źródło: Echo Dnia: –Wiceburmistrz Buska-Zdroju rezygnuje. Kto zasiądzie teraz w Radzie Powiatu?


Jarosław Kruk: – Nie jest to bynajmniej zaskoczenie. Można to było przewidzieć już w październiku. Konieczność wyboru pomiędzy ewentualnym mandatem radnego i wysokim stanowiskiem w samorządzie, oraz o płynących z tego konsekwencjach przedstawiłem w artykule „Nie ze mną te numery Bruner

Nie wiadomo jakie byłyby rozdania mandatów w buskiej Radzie Powiatu  w październikowych wyborach, gdyby nie 648 głosów oddanych na Tomasza Mierzwę…

◙ infobusko.pl: – JKR: Nie ze mną te numery Bruner 

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

16 odpowiedzi na “Wiceburmistrz Tomasz Mierzwa rezygnuje z Rady Powiatu.”

 1. jgk pisze:

  3 miechy dietka radnego + pobory za wice kto może sobie pozwolić na podwójne dochody.Moralności za grosz bo przecież prawo pozwala.Według mnie prawo powinno działać na zasadzie złożyłeś ślubowanie tracisz stołek wice i na odwrót.

 2. Wyborca pisze:

  Kombinacje przy urnach? Gdzie etyka? Co na to oszukani wyborcy?

 3. Dominika pisze:

  Dopuszczalna wg przepisów, ale mocno niemoralna, szczególnie wobec tych wyborców, którzy głosowali na pana Mierzwę bo chcieli by ich reprezentował w powiecie zagrywka Porozumienia Samorządowego. Tych samych, którzy bezprawnie naruszają tajemnicę prywatnej korespondencji radnego Szumilasa bo im przeszkadza i porusza tematy im niewygodne. Dla mnie PS to żałośni, kiepscy, dwulicowi faryzeusze.

 4. Emil pisze:

  Niech te krętactwa Pana Mierzwy ocenia wyborcy

 5. HaHa pisze:

  Do Dominika
  Oskarża Pani PS bo tak wygodnie. Z tego co się orientuję to ktoś inny upublicznił korespondecję radnego. Jeżeli była to rozmowa radne z drugą osobą to tylko radny lub ta druga osoba mogła to przekazać dalej. Należy przed oskarżeniami sprawdzić czy są zasadne. Działa Pani podobnie do innych, niech Pani sprawdzi kto udostępnił taką informację a dopiero później oskarża. Śłowa które Pani tu pisze są obraźliwe. STOP AGRESJI I BEZPODSTAWNYCH OSKARŻEŃ W KOMENTARZACH.

 6. jgk pisze:

  Obiektywnie patrząc co PS ma do prywatnych wpisów kogokolwiek skoro ich nie dotyczyły? Jeśli ktoś złamał prawo to od tego są odpowiednie służby aby to wyjaśnić,a nie bić pianę bez potrzeby.Czy PS złożyło doniesienie do odpowiednich służb w związku z treścią jaka została ujawniona.Jeśli nie to dlaczego tego nie zrobili? Czy organy ścigania oskarżyły osobę która to napisała o złamanie prawa??? Chyba nie bo cisza w tym temacie.Zatem PS chyba się zagalopowało oceniając i wypowiadając się na ten temat.

 7. HaHA pisze:

  Pan radny to osoba publiczna. Jeżeli jego korespondecja została upubliczniona przez jedną osobę, to ten wpis stał się już publicznym wpisem z którym należy zapoznać mieszkańców. Udostępnień tego postu było baaardzo wiele przez różne osoby. Czy jgk uważasz, że mieszkańcy nie powinni wiedzieć jakie jest zdanie pana radnego na temat WOŚP, czy, tak jak już pisałem wcześniej, problem by był gdyby nie takie nieładne wpisy o innych radnego.
  Odpowiadając na twoje pytanie odpowiem tak czy radny złożył doniesienie do odpowiednich służb w związku z Jurkiem Owsiakiem?
  Dlaczego to ty atakujesz PS i bijesz pianę, przeczytaj wpisy pod artukułem „copy/paste”pana redaktorka i odpowiedz kto kogo atakuje.

 8. jgk pisze:

  Wiesz co to mowa nienawiści? To jest wyciąganie wszystkiego co dotyczy danej osoby łącznie z jej sprawami prywatnymi aby ja pogrążyć, pokazać w złym świetle.Działa się tak kiedy uświadamiamy sobie że nie jesteśmy w stanie powstrzymać tej osoby przed zadawaniem pytań i jedyną obroną a zarazem atakiem, nawet gdy pytania są zasadne.Co innego jest krytykować, udowadniać brak zasadności podejmowania takiej czy innej decyzji, wykazać brak wiedzy na ten temat drugiej stronie na podstawie przeprowadzonego np audytu.Wykazaniu zasadności takich czy innych działań na tle omawianego tematu.Tyle że krytyka powinna wywołać ową dyskusję dzięki której powinno to nastąpić.A tak nie jest. Nie może być tak że pada propozycja zrealizowania tego czy tamtego,bez zadawania pytań przegłosowujemy bo mamy wiekszość i po temacie.To jakaś tajemnica??Mieszkańcy też są ciekawi, jak ,kiedy co ich czeka.Oby pewnego dnia to oni nie zaczęli zadawać niewygodnych pytań na sesji a mają do tego prawo.

 9. Ozgo pisze:

  Całe Porozumienie Samorządowe z ziejącą nienawiścią Justyna N. oraz niszczącym ludzi Waldemarem „wspaniałym” Krasomówcą to totalne nieporozumienie. Kury szczać prowadzać cytując klasyka!

 10. HaHa pisze:

  Do jgk
  Masz racje co do mowy nienawiści. Należy przpomnieć sobie kampanie wyborczą, jakie były zachkwania kandydatów na radnych, ataki na inne osoby. Na tym pseudoinformacyjnym portalu możesz przeczytać nie tylko komentarze ale całe artykuły i wyciągnij wnioski kto kogo atakuje. Nie jestem członkiem PS, nie patrze na radnych z perspektywy przynależności do takiego czy innego ugrupowania. Takie komentarze jak powyżej nie powinny mieć miejsca, są one poprostu wpisami ubliżającymi- czy ty takie wpisy popierasz?

 11. jgk pisze:

  HaHa odpowiem tak
  Popieram zwracanie uwagi poprzez pytania,(co jest formą krytyki bo inaczej się nie da się tego zrobić ale w ten sposób należy rozwiązywać problemy),związane z działaniami jakie zamierza robić lub nie dana osoba grupa osób.Jeśli owe osoby/ba robią to wg mnie niewłaściwe bo mam np wiedze w tym temacie inne zdanie,lub braki to normalną rzeczą jest zadać pytania które rozwieją wątpliwości co do zamiarów zasadności realizowania tego projektu.I na tym powinna zakończyć się relacja osób w tym uczestniczących.Dyskusja, debata , argumenty za i przeciw,wnioski,decyzje nie zawsze po mojej myśli.Tak powinna wyglądać sesja rady.Jeśli natomiast pojawia się niepokojąca informacja obiegająca społeczeństwo na temat spraw związanych z realizowaniem przegłosowanych projektów ,różnymi dziwnymi sytuacjami które w trakcie się pojawiają należy je przedstawić w stanie faktycznym i szukać rozwiązania a nie na zasadzie cicho sza będziemy po cichu rozwiązywać problem może jakoś się uda.Nie na tym to polega, jeśli popełniło się błąd lub wynik on niespodziewanie to trzeba go rozwiązywać w sposób najbardziej korzystny dla mieszkańców podatników, a nie osoby odpowiedzialnej za ten stan rzeczy kosztem pieniędzy podatnika.Wcześniej czy później niedociągnięcia i takie działania ujrzą światło dzienne i robi się nerwowa sytuacja.Nie popieram osobistych wycieczek w kierunku jakiejkolwiek osoby, dotyczących jej życia osobistego,chyba że ma to bezpośredni lub pośredni związek z funkcją jaką pełni, dzięki czemu np.miała ta osoba możliwość „załatwienia” sobie lub komuś innemu konkretnej sprawy której zwykły mieszkaniec nie byłby tego w stanie zrobić. Takie mam zdanie i tak to widzę.Kultura osobista,chęć prowadzenia dyskusji,chęć pójścia na kompromis w sprawach trudnych,jest kluczem do osiągnięcia sukcesu.

 12. Ozgo pisze:

  Od kiedy cytowanie męża stanu wielkiego patrioty marszałka Józefa Piłsudskiego jest mową nienawiści? W mojej opinii Porozumienie Samorządowe to ludzie niekompetentni, nieprzygotowani do sprawowania władzy i charakteryzujący się znikomą kulturą osobistą…

 13. jgk pisze:

  Każdy ma swoje zdanie i przemyślenia na temat tego co widzi słyszy i tego co się wokół niego dzieje. Trzeba to uszanować nawet jeśli jesteśmy przeciwnikami tej/ch osób,a nie działać na zasadzie że kto nie z nami to jest przeciw nam i trzeba go spacyfikować za każdą cenę.Natomiast jeśli idzie o sprawowanie funkcji publicznych, niezależnie gdzie to będzie miało miejsce trzeba było się liczyć z tym że będzie się rozliczanym z każdej decyzji nawet tej właściwej, bo znajdą się tacy którzy zapytają dlaczego nie posunięto się krok dalej i nie robiono czegoś więcej realizując dany projekt.W takich i nie tylko tych przypadkach trzeba umieć racjonalnie sensownie ,wytłumaczyć dlaczego zrobiono to tak a nie inaczej.Wykazać brak możliwości realizowania zagadnienia z racji przepisów,czy innych przesłanek działających na niekorzyść projektu że wyczerpano wszystkie możliwości związane z tym projektem. To są umiejętności którymi powinna wykazać się każda osoba która podjęła się reprezentowania społeczeństwa startując do wyborów.
  To że niektórzy zachowują się tak a nie inaczej, co więcej są zaskoczeni przebiegiem sytuacji, może sugerować,że droga którą obrali jest dla nich jedyną słuszną niejednokrotnie niewłaściwą.Efektem tego jest brak chęci współpracy, pochylenia się nad sugestiami,propozycjami kogoś innego.
  Czas szybko mija i nie cofnie się do tego co miało miejsce w przeszłości w przeciwieństwie do człowieka który jest w stanie to zrobić aby pokazać słuszność swoich racji.

 14. haha pisze:

  Do Ozgo
  Przeczytaj uważnie, ze zrozumieniem wpisy. Jeżeli wpis jgk nie jest dla ciebie zrozumiały to „Kury szczać prowadzać cytując klasyka!”
  Nie ubliżajmy innym osobą tylko przedstawmy konkrety. Nie piszmy o tym co usłyszałem i powielam niesprawdzone informacje. Jeżeli się ktoś ci nie podoba nie musisz od razu wrzucać do jednego worka wszystkich. Mowa nienawiści w pierwszym zdaniu nie wygląda na cytowanie Marszałka.
  Masz coś do konkretnej osoby twoja sprawa, ale oskarżając całe PS to tylko świadczy o bardzo małej wiedzy o działaniu PS i ich członkach.

 15. […] można było słyszeć w Busku. To druga degradacja Tomasza Mierzwy w ciągu ostatnich tygodni. 5 lutego w artykule „Wiceburmistrz Tomasz Mierzwa rezygnuje z Rady Powiatu” informowaliśmy w ślad za Echem Dnia , że Tomasz Mierzwa, by zachować etat wiceburmistrza Gminy […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl