Gorąca linia: Alarm bombowy w buskim Urzędzie Skarbowym, trwa ewakuacja budynku! [aktualizacja 22.01.2019] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Gorąca linia: Alarm bombowy w buskim Urzędzie Skarbowym, trwa ewakuacja budynku! [aktualizacja 22.01.2019]

21 stycznia 2019 | Łukasz Szumilas / Jarosław Kruk | | 5 komentarzy

Młode Busko na swoim profilu fb podało około godziny 12.00 informację: Alarm bombowy w buskim Urzędzie Skarbowym, Trwa ewakuacja budynku! Saperzy w drodze! Ulica Parkowa jest zamknięta!

Blokada na ul. Grotta, na wysokości Urzędu Skarbowego. / fot. Łukasz Szumilas

12:40 – według informacji z US – na szczęście – po weryfikacji budynku przez służby okazało się , że był to alarm fałszywy. Ok 12.30 . Pracownicy US wrócili do budynku i urząd wznowił pracę.
Informacja o podłożonym ładunku wybuchowym  przyszła dziś przed południem pocztą elektroniczną.

Okazuje się, że do podobnych incydentów doszło dziś w kilku innych miejscach województwa – jak informuje Radio Kielce z powodu alarmu bombowego ewakuowane były urzędy skarbowe w Staszowie, Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim i dwa urzędy w Kielcach.

14.12: – według informacji udzielonych przez asp. Justynę Konopkę z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, to nie były niezapowiedziane ćwiczenia, rzeczywiście do Urzędów Skarbowych wpłynęły maile informujące o mających nastąpić w placówkach eksplozjach.

14.52: – To był fałszywy alarm. W żadnym urzędzie nie znaleźliśmy ładunków – informuje Artur Majchrzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. – Będziemy ustalali, kto jest za to odpowiedzialny. Za zgłoszenie fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu, sprawcy grozi kara 8 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek pokrycia kosztów akcji – przypomina.

2019.01.22 : – Jak poinformowało Radio Kielce – w Kielcach 22.01.2019 miał miejsce kolejny, na szczęście fałszywy alarm bombowy –  w godzinach przedpołudniowych, po informacji o podłożonym ładunku wybuchowym, ze wszystkich siedzib urzędu marszałkowskiego ewakuowano ponad 300 osób. 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

5 odpowiedzi na “Gorąca linia: Alarm bombowy w buskim Urzędzie Skarbowym, trwa ewakuacja budynku! [aktualizacja 22.01.2019]”

 1. Adam pisze:

  Róbta co chceta słyszą, no to robią.

 2. Łukasz Jakub Szumilas radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Spirala nienawiści trwa 🙁 Niestety ludzie w ostatnich dniach tracą totalnie rozsądek i zdrowe myślenie… Atak na urząd skarbowy jest atakiem na Państwo Polskie i powinien być z całą stanowczością ścigany przez służby!

 3. Szymon pisze:

  Tak się zmienia rządy. Nakręca się atmosferę, giną ludzie, skłóca się społeczeństwo. Tak się dokonał „wzorcowy” zamach stanu w Iranie w 1953 : https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=364846934303422&id=252913592163424

 4. Łukasz Szumilas Radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Dziś kolejny fałszywy alarm w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. To bardzo smutne co dzieje się w Polsce.

 5. […] infobusko.pl: – Gorąca linia: Alarm bombowy w buskim Urzędzie Skarbowym, trwa ewakuacja budynku… […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl