eM: Znowu widać Tatry z Ponidzia! - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

eM: Znowu widać Tatry z Ponidzia!

16 października 2019 | Radio eM 13.10.2019 / Jarosław Kruk 16.10.2019 | | 0 komentarzy

Od kilku dni w południowej części województwa świętokrzyskiego panują idealne warunki atmosferyczne do dalekich obserwacji terenu. Dzięki specyficznemu ukształtowaniu terenu Ponidzia praktycznie prawie z każdego wzniesienia doskonale w ostatnim czasie widać tatrzańskie szczyty.

fot. Piotr Michalec, źródło: Radio eM

Obserwacje Tatr są możliwe nawet w odległości 130-150 km w linii prostej od górskich szczytów. W niektórych dniach tuż po wschodzie i zachodzie słońca Tatry widać z jeszcze bardziej odległych zakątków świętokrzyskiego np. z Chęcin czy Świętego Krzyża.

– Dla mieszkańców Ponidzia obserwacja tatrzańskich wzniesień to sprawa normalna, od dziecka wiele osób wdrapywało się na okoliczne pagórki, aby obserwować wysokie góry. Widoki są zachwycające – mówi Radiu eM jeden z mieszkańców.
Doskonałe warunki pogodowe gromadzą także amatorów fotografii, którzy dzięki teleobiektywom „malują” niezwykłe kadry fotograficzne. Na te wyjątkowe ujęcia składa się wiele czynników, oprócz idealnej pogody, także odpowiedni sprzęt i wiedza. Do tego dochodzi pasja, bez której nie powstałyby niezwykłe ujęcia najwyższych polskich szczytów z terenu województwa świętokrzyskiego.

Zobacz jak wyglądają Tatry z okolic Stradowa i Czarnocina w obiektywie Piotra Michalca na stronie Radia eMpo kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl