ED: Rozpoczął się konkurs na dyrektora szpitala powiatowego w Busku-Zdroju. 4 kandydatów. Padają bardzo ostre słowa - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

ED: Rozpoczął się konkurs na dyrektora szpitala powiatowego w Busku-Zdroju. 4 kandydatów. Padają bardzo ostre słowa

25 listopada 2023 | Echo Dnia Michał Kolera 24.11.2023 | infoBusko.pl Jarosław Kruk 25.11.2023 | | 1 komentarz

Z powodu pandemii COVID-19 buski szpital powiatowy, oficjalna nazwa: Zakład Opieki Zdrowotnej, nie doświadczał zmiany dyrektora od siedmiu lat. Aktualnie rozpoczął się konkurs na dyrektora szpitala powiatowego. Zgłosiło się czterech kandydatów. Komisja konkursowa ma wybrać szefa buskiej lecznicy najpóźniej do 20 grudnia. Jest czterech kandydatów. Padają bardzo ostre słowa. Kto dyrektorem szpitala w Busku?informuje 24.11.2023 portal Echo Dnia

źródło: Echo Dnia♂ | Jarosław Kruk infoBusko.pl

 Wiemy, że o to o stanowisko ubiegają się Andrzej Lasak, Grzegorz Lasak (zbieżność nazwisk obu panów całkowicie przypadkowa), Mariusz Sobowski oraz jeszcze jeden kandydat, którego nazwisko, jak na razie, nie jest znane.

▒ Grzegorz Lasak: – Jeśli krytyka jest niegrzeczna, to odpowiadam dosadnie

Jego kontrkandydat, Grzegorz Lasak ma 47 lat. To obecny dyrektor lecznicy, radny Solca-Zdroju. Z buskim „ZOZ-em” związany od ponad 10 lat. Ma duże doświadczenie. Zasłynął z energicznych działań podczas pandemii koronawirusa. Kierowany przez niego szpital przechodził wtedy szereg zmian i daleko idących modernizacji, które Grzegorz Lasak potrafił przeprowadzić w błyskawicznym tempie.

Następna kadencja będzie bardzo trudna. Służba zdrowia w Polsce wymaga pilnego programu naprawczego na poziomie ministerstwa i województw. Nie mamy więc czasu na eksperymenty. Musimy wdrażać to, co zaproponuje nowy rząd, albo radzić sobie sami, jak do tej pory. Jeśli chodzi o zadłużenie, to nie jest to problem tylko nasz, podobnie jest w całym kraju. Bardziej chodzi o to, jak ten nasz dług utrzymać w ryzach. Oszczędzać nie za bardzo jest na czym, bo to natychmiast odbija się na zdrowiu ludzkim. Ponadto mamy niewydolną służbę zdrowia pierwszego kontaktu, przez co szpital często przejmuje rolę gminnych przychodni. Mam już spore doświadczenie. Mogę przeprowadzić placówkę przez te trudności – tłumaczy Grzegorz Lasak.

Jak komentuje opinie na temat swoich relacji z Radą Powiatu i tego, że czasami, być może zbyt otwarcie prezentuje swoje poglądy?

Jeśli spotykam się z racjonalną krytyką, nigdy nie odpowiadam w sposób dosadny i gwałtowny. Lecz jeśli krytyka niektórych radnych jest po prostu niegrzeczna, to ja muszę się bronić. Nie pozwolę też na wprowadzanie polityki do szpitala. Kilka lat temu wystąpiłem z Polskiego Stronnictwa Ludowego, właśnie po to, by ktoś nie zarzucił mi, że uprawiam tam polityczne przepychanki – mówi Grzegorz Lasak.

▒ Andrzej Lasak: Osobowość obecnego dyrektora to spory problem

Andrzej Lasak ma 52 lata. Były członek rady i zarządu powiatu, kandydat na senatora w 2019 roku. Członek Polskiego Stronnictwa Ludowego. W buskim starostwie jest naczelnikiem wydziału rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska. Prywatnie posiada dobrze prosperujące gospodarstwo rolne. Przez dwie kadencje zasiadał w radzie społecznej buskiego szpitala. Jaki jest jego pomysł na lecznicę?

Przede wszystkim właściwe zarządzanie. Mamy obecnie daleko idące zaniedbania, co pokazują wyniki. Miesięcznie brakuje około 800 tysięcy złotych. Przyczyną są na pewno błędy w kontraktowaniu świadczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia. Długofalowo należy profilować działalność leczniczą, dzięki czemu można szpital prowadzić z nadwyżką ekonomiczną. Obecny dyrektor tego nie robi. Ja mogę to zrobić lepiej – mówi Andrzej Lasak.

◙ Podobne informacje:

🔴💥 Starostwo: „Nierzetelne i nieprawdziwe informacje opublikowane na portalu echodnia.eu”

💥🟥 TVP3 Kielce: Od 1 września Oddział Chirurgii w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju przestanie działać. „Jeśli znajdziemy lekarzy, wznowimy pracę w październiku” [VIDEO] | Grzegorz Lasak: „Problemy buskiej chirurgii – zostaliśmy oszukani” | Zbigniew Kierkowski: „Grzesiu, nie idź tą drogą”

ED: Wojna w Busku-Zdroju. Radny kontra dyrektor szpitala. Starosta zabiera głos

ED: Szef buskiego Prawa i Sprawiedliwości kontra dyrektor szpitala w Busku. „Dyrektorze, byłeś tak ochlany…” [VIDEO]

ED: Wojna w szpitalu Busku-Zdroju. Dyrektor kontra część pracowników. Starosta Jerzy Kolarz zabiera głos

💥 ED: Wojna w szpitalu w Busku. Związek zawodowy zarzuca dyrektorowi obrażanie i zastraszanie. Grzegorz Lasak się broni

Oświadczenie Dyrektora buskiego ZOZ odnośnie Oddziałów Ginekologiczno-Położniczego i Neonatologicznego | Radny Grzegorz Jankowski w odpowiedzi na oświadczenie dyrektora ZOZ Grzegorza Lasaka. [AKTUALIZACJA 4.07.2022]]

ED: Nagranie pustego szpitala w Busku wywołało burzę w Internecie. Dyrektor mocno odpowiada | RK: Zidentyfikowano autora nagrania [VIDEO]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “ED: Rozpoczął się konkurs na dyrektora szpitala powiatowego w Busku-Zdroju. 4 kandydatów. Padają bardzo ostre słowa”

  1. wróżka pisze:

    Karty mi mówią, że nowym dyrektorem zostanie Pan Lasak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl