bcpl: Zmiany w Urzędzie Miasta i Gminy. W miejsce jednego wydziału utworzono dwa
Z dotychczas funkcjonującego Wydziału, powstały dwa:
- Wydział Gospodarki Nieruchomościami, Nadzoru Właścicielskiego i Rolnictwa – skrót GNWR
- Wydział Gospodarki Komunalnej, Utrzymania Mienia i Spraw Mieszkaniowych – skrót GKUM.
Do zadań Wydziału GNWR♂ należy m.in.: sprawowanie nadzoru właścicielskiego nad jednostkami organizacyjnymi gminy w zakresie gospodarki nieruchomościami, załatwianie spraw związanych ze sprzedażą lokali komunalnych, formalnościami związanymi z zawieraniem umów cywilno-prawnych dotyczących obrotu nieruchomościami komunalnymi, potwierdzaniem wydanych aktów własności ziemi, realizacja zadań dot. organizacji, prowadzenia i aktualizacji spisów rolnych, spisu ludności i mieszkań oraz wyborów do izb rolniczych, wydawanie zezwoleń na prowadzenie hodowli lub utrzymywanie psa rasy uznanej za agresywną, opiniowanie rocznych planów łowieckich, informowanie właścicieli lasów o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu uproszczonego planu urządzenia lasu. Potwierdzanie umów dzierżaw zawieranych przez rolników. Prowadzenie rejestru nazewnictwa ulic i numeracji porządkowej nieruchomości w mieście i sołectwach. Prowadzenie postępowania w przypadku wystąpienia niezgodności w nazewnictwie urzędowym miejscowości. Prowadzenie procedury nadawania nazw nowopowstającym ulicom, placom i ich zmian.
Naczelnikiem Wydziału GNWR została Pani Paulina Bratek – tel. 41 370 52 68
Do zadań Wydziału GKUM♂ należy m. in.: prowadzenie punktu informacyjnego i doradczego dla mieszkańców i podmiotów na temat rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej, koordynowanie działań związanych z zawartym z WFOŚiGW porozumieniem dotyczącym realizacji programu „Czyste Powietrze”, prowadzenie spraw związanych z udzieleniem przez Gminę dotacji do wymiany systemów grzewczych.
W zakresie utrzymania mienia i spraw mieszkaniowych: eksploatacja, prowadzenie przeglądów i remontów mienia pozostającego w bezpośrednim zarządzie gminy (z wyłączeniem dróg, ciągów pieszych, ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych, parkingów, urządzeń i budowli drogowych oraz remontów kapitalnych budynków, które prowadzone są przez Wydział RSID), utrzymanie mienia komunalnego pozostającego w zasobach gminy tj. budynków, budowli, obiektów, terenów i urządzeń użyteczności publicznej, poprzez wykonywanie koniecznych remontów, napraw, modernizacji lub uporządkowania, realizacja zadań związanych z gospodarką mieszkaniową gminy, w tym zadań wynikających z ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu Cywilnego.
W zakresie spraw komunalnych i gospodarki wodno–ściekowej: obsługa właścicieli budynków mieszkalnych i publicznych, dokonywanie wpisów i aktualizacji w centralnej ewidencji emisyjności budynków, opracowywanie i realizacja Gminnego Programu Usuwania Odpadów Zawierających Azbest, nadzorowanie systemu gospodarki odpadami komunalnymi w gminie, prowadzenie spraw związanych z likwidacją dzikich wysypisk.
Naczelnikiem Wydziału GKUM został Pan Grzegorz Burchan, tel. 41 370 52 28, natomiast jego zastępcą jest Pan Mirosław Wieczorek – tel. 41 370 52 53
W razie potrzeby, informacji na temat tego, gdzie można załatwić konkretną sprawę udzielają Pracownicy Biura Obsługi Interesanta UMiG tel. 41 370 52 30.
○ źródło: UMiG Busko-Zdrój♂ / busko.com.pl♂
◙ Podobne informacje:
Do Redakcji: „Śmieci idą w górę podobnie jak zarobki Pana Prezesa Kryczki”
? nm: Wycinka jesionów w centrum Buska-Zdroju budzi kontrowersje. Burmistrz: – To zgodne z prawem
13 odpowiedzi na “bcpl: Zmiany w Urzędzie Miasta i Gminy. W miejsce jednego wydziału utworzono dwa”
Wg mnie szczepionka tu raczej nie wystarczy, moim zdaniem tu chyba jedynie może pomóc teleeksperes: https://youtu.be/ijiWcGzIThQ?t=232
Panie Burmistrzu, ja proponuję Panu Burmistrzowi pójść za ciosem i zaprowadzić jeszcze jedną zmianę wydziałową, która wg. mnie znacznie podniesie efektywność pracy jednego z Wydziałów UMIG. Mianowicie postuluję by obecny Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Spraw Uzdrowiskowych (PKSU) rozdzielić na dwa Wydziały: Wydział Promocji i Kultury (PK), oraz Wydział Sportu i Spraw Uzdrowiskowych (SS). Naczelnikiem Wydziału Promocji i Kultury proponuję mianować Pana Dariusza O., a jego zastępcą Panią Małgorzatę O. Jeśli zaś chodzi o Wydział Sportu i Spraw Uzdrowiskowych to naczelnikiem niech dalej sobie będzie Pani Anna Makowska. Propozycję moją uzasadniam tym, że wg. mnie nikt tak skutecznie nie promuje Buska-Zdroju jak wspomniane powyżej osoby.
Pań Dariusz w tym roku ma w kieszeni Statuetkę Siewcy. Obiektywnie trzeba przyznać że rozsławił Busko bardziej niż Festiwal Jamrozowej i Wojtek Belon do kupy wzięci.
Może tak być. Pan Burmistrz nagrodę Przeglądu Fotograficznego „Ponidzie 2021” przyznał Panu Konradowi, więc podzielam Pani przepowiednię, że Statuetka Siewcy zapewne trafi do Pana Dariusza.
Popieram! Ponadto ja proponuję jako zastępcę naczelnika Konrada Ch., który wspaniale promuje i rozsławia nasze Busko swoimi filmami na znanym portalu.
Panu Darkowi nagrodę „Siewcy”, a Panu Konradowi dać tytuł i statuetkę „Buskowianina Roku 2021” i wszyscy będą zadowoleni!
Skoro władza w Busku jest w rękach Pana burmistrza Sikory i Pana Przewodniczącego RB Burchana i skoro Pan Marian Sikora jak widzę (infobusko.pl/slawomir-szmal-z-wizyta-w-busku-zdroju/) został Kierownikiem w BOSiR, to czy dla zachowania równowagi stanowisko naczelnika i podległy wydział nie należało się Panu Grzegorzowi Burchanowi?
To ten co ma doświadczenie pracy z McDobalda?
Strasznie skromniutka ta twoja propozycja.
Można przecież z grubej rury od razu:
Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Spraw Uzdrowiskowych można robić na cztery wydziały: pierwszy Promocji, drugi Kultury, trzeci Sportu i czwarty Spraw Uzdrowiskowych. Ile powstanie nowych miejsc pracy! Iluż można by wtedy zatrudnić kierowników, ich zastępców, referentów i zastępców tych referentów!
Iluż znajomych byłoby wtedy wdzięcznych i zobowiązanych!
Po ciul było wydawać 25 baniek na najdroższą tężnie, po ciul było wydawać 12 baniek na zardzewiałą kładkę, na realizacje które to jakoby miały rozsławiać Busko? Pan Darek zrobił to 100 razy skuteczniej i w dodatku za darmo! czy nie lepiej było za tę kasę dokończyć kanalizację sołectw, utrzymać Ośrodek Zdrowia w Szczaworyżu i zrobić wiele innych pożytecznych inwestycji o które mieszkańcy proszą i na które czekają latami?
jest spowodowane zaskarżeniem przez mieszkańca Kolonii Górki zarządzenia Burmistrza numer 51 z 2021 roku z powodu wykazania, że gmina zakwaterowała ludzi w klitkach o powierzchni mniejszej, niż wymagana w ustawie?
Podobno zasłużonemu trenerowi tenisa przydzielono norę o powierzchni niewiele przekraczającej 7 metrów kwadratowych.
To jest MEGA ważne! Kopiujcie i wklejajcie gdzie się da!!!
„Prezes Pfizera Albert Bourla przyznaje, że pierwsze 2 dawki oferują niewielką, jeśli w ogóle, ochronę… a dawka przypominająca jest tylko minimalnie lepsza… Co się stało z „95% skutecznością”?”
https://mobile.twitter.com/risemelbourne/status/1481050107332202496
Takie pytanko mam, co to jest, albo co to było Dziadostwo w Wiślicy?