bcpl: Wirtuoz fortepianu wśród wyróżnionych gwiazd: Uhonorowanie Krystiana Tkaczewskiego w 'Alei Słoneczek' [29+50 foto] | JKR: W zabytkowym Parku Zdrojowym przybywa gwiazd i ubywa drzew... - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

bcpl: Wirtuoz fortepianu wśród wyróżnionych gwiazd: Uhonorowanie Krystiana Tkaczewskiego w 'Alei Słoneczek’ [29+50 foto] | JKR: W zabytkowym Parku Zdrojowym przybywa gwiazd i ubywa drzew…

25 lipca 2023 | busko.com.pl 24.07.2023 | infoBusko.pl Jarosław Kruk 25.07.2023 | | 6 komentarzy

Niedziela, 23 lipca 2023 r., stała się niezapomnianym dniem dla miłośników muzyki klasycznej. W malowniczym otoczeniu Parku Zdrojowego, przy Sanatorium Marconi, odbyła się wyjątkowa uroczystość mająca na celu uhonorowanie wybitnego talentu i zaangażowania dr Krystiana Tkaczewskiego w rozwijanie i promowanie muzycznej kultury w buskim kurorcie. informuje 24.07.2023 portal busko.com.pl

Busko-Zdrój, 23.07.2023: Dr Krystian Tkaczewski i burmistrz Waldemar Sikora przy kolejnym słoneczku w Buskiej Alei Gwiazd. / fot. Jarosław Kruk infoBusko.pl

Podczas uroczystości, dyrektor Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, Maria Wiśniewska, serdecznie przywitała zgromadzonych gości i przybliżyła postać oraz dokonania dyrektora Festiwalu imienia Barbary Hesse-Bukowskiej „Lato z Chopinem” w Busku-Zdroju – Krystiana Tkaczewskiego. Odsłonięcie kolejnego „Słoneczka” w Alei Gwiazd stanowi wyraz szacunku dla artysty, który od lat nieustannie angażuje się w rozwijanie kultury i sztuki w Busku-Zdroju.

Aleja Gwiazd w Parku Zdrojowym to wyjątkowe miejsce, gdzie płyty z zatopionymi w brązie „Słoneczkami” upamiętniają wybitne postacie związane z kulturą. Dr Krystian Tkaczewski, wirtuoz fortepianu, który koncertował w ponad 30 krajach na pięciu kontynentach, znalazł się teraz wśród nich. Jego zaangażowanie w działalność artystyczną, organizacja konkursu pianistycznego oraz dyrektorowanie międzynarodowemu festiwalu muzycznemu „Lato z Chopinem” przyciąga utalentowanych artystów i promuje Busko-Zdrój jako kulturalne centrum nie tylko w Polsce, ale również na świecie.

Podczas ceremonii, burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Waldemar Sikora, wyraził uznanie dla dokonań Krystiana Tkaczewskiego. Podkreślił, że „Słoneczko” będzie potwierdzeniem szacunku dla artysty oraz podziękowaniem za jego niezwykły talent, pasję i zaangażowanie w promocję lokalnej kultury i miasta na arenie krajowej i międzynarodowej.

Dr Krystian Tkaczewski przyjął to prestiżowe wyróżnienie z widocznym… cały artykuł i galeria 29 zdjęć na źródłowej stronie busko.com.pl



Jarosław Kruk: Na buskiej Alei Gwiazd w niedzielne wczesne popołudnie zaświeciło kolejne słoneczko – gwiazda wirtuoza fortepianu, dr Krystiana Tkaczewskiego’.  Gratulacje!

Niestety, smutne jest to, że przy każdej kolejnej wizycie w centralnej części zabytkowego, liczącego ponad 100 lat, Parku Zdrojowego, dostrzegam kolejne, wymowne symptomy tego, że dostojne drzewa rosnące tam od ponad wieku w ostatnim czasie zaczęły w mojej ocenie masowo marnieć… Zwłaszcza te podświetlone i stojące blisko zrewitalizowanych betonowych alejek. Najwspanialszy do niedawna okaz buka czerwonego jest już trupem, co widać na zdjęciach… Dni rosnącego obok niego, przez alejkę, buka bliźniaka, są już też raczej policzone…

Dwa strzeliste jesiony, rosnące obok nich, po północnej stronie, przez okalającą alejkę, też mają ułamek listowia, co sugeruje, że giną…

No i niestety, odnoszę wrażenie, że wspaniałe kłęki kanadyjskie’ , które przez dziesiątki lat rosły sobie zdrowo i okazale w sąsiedztwie tychże buków, również mają mniej liści niż w latach minionych… Obawiam się, że to także sygnał początku ich końca…

Jeśli  uschną wspomniane buki, jesiony, kłęki kanadyjskie, uschną rosnące w centrum platany klonolistne’ – a na to wg. mnie się zanosi – to za kilka lat, w centrum zabytkowego Parku Zdrojowego, zielonych płucach świętokrzyskiej perły uzdrowiskowej, będziemy mieć mieniący się nocą kolorowymi światłami reflektorów skierowanych ku niebu, Parkowy Zdrojowy Plac Betonowy, miejsce, które w słoneczne lato będzie zamieniało się – spoglądając na przykład placu Rodła w Szczecinie♂ – w rozgrzaną do 50-60 'C betonową patelnię…  Obym się mylił.

fot. Jarosław Kruk infoBusko.pl

>>>  Zdjęcia te, w większej rozdzielczości i lepszej jakości, publikuję na facebookowym profilu infoBusko.pl♂  <<<

◙ Podobne informacje:

RK: Słoneczko Jacka Cygana już świeci na buskiej promenadzie [59 FOTO] | XXIX MFM Krystyny Jamroz, 8.07 | 🔴🔴🔴JKR: A w Busku, w zabytkowym Parku Zdrojowym przybywa słoneczek i ubywa… drzew!

Kalendarium: 22 lipca 1930 zmarł Wacław Szymanowski, polski rzeźbiarz i malarz tworzący w stylu secesji, autor pomnika Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich. „To nie jest pomnik Chopina, to jest pomnik muzyki”

Trwa XXVIII Międzynarodowy Festiwal „Lato z Chopinem” im. Barbary Hesse-Bukowskiej – Wspaniałe Koncerty i Wybitni Artyści | 💥 UMiG: W niedzielę, 23.07 o 13:00 odsłonięcie „Słoneczka” Krystiana Tkaczewskiego

UBZ: XXVIII Międzynarodowy Festiwal „Lato z Chopinem” im. Barbary Hesse-Bukowskiej w Busku-Zdroju – Sanatorium „Marconi”, 19 ÷ 23 lipca 2023

🇵🇱 W 79. rocznicę masowej egzekucji w Lesie Wełeckim, w niedzielę uczczono pamięć blisko 1000 ofiar zamordowanych tu przez Niemców w latach II WŚ [FOTO]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

6 odpowiedzi na “bcpl: Wirtuoz fortepianu wśród wyróżnionych gwiazd: Uhonorowanie Krystiana Tkaczewskiego w 'Alei Słoneczek’ [29+50 foto] | JKR: W zabytkowym Parku Zdrojowym przybywa gwiazd i ubywa drzew…”

  1. Jacek pisze:

    Rozpoczyna się powolne umieranie parku zdrojowego po „rewitalizacji”. Winnych nie ma jak zwykle.

  2. ktoś tu kpi czy o drogę pyta? pisze:

    Zapraszamy do Wypełnienia Ankiety dotyczącej 'Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miasta Busko-Zdrój’ (busko.com.pl/zapraszamy-do-wypelnienia-ankiety-dotyczacej-planu-adaptacji-do-zmian-klimatu-dla-miasta-busko-zdroj,,3,1,1,1,37252,n.html)

    Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój pragnie poinformować o przygotowaniu „Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Busko-Zdrój” oraz serdecznie zaprasza do udziału w badaniu poprzez wypełnienie ankiety. Pozyskane opinie z terenu gminy będą miały kluczowe znaczenie w procesie wyboru odpowiednich działań, mających na celu przystosowanie naszego miasta do zmieniających się warunków klimatycznych.
    Działania adaptacyjne są niezwykle ważne, jednakże również długotrwałym i złożonym procesem. Naszym celem jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu życia dla wszystkich mieszkańców i użytkowników miasta Busko-Zdrój. Wasze spostrzeżenia są niezmiernie cenne i mają moc wpływu na kształt przygotowywanego dokumentu, który będzie służył jako fundament dla przyszłych działań adaptacyjnych. itd. itp.

  3. kolorowe jarmarki pisze:

    W Parku Zdrojowym są już sztuczne ptaki, które pięknie śpiewają od rana do wieczora. Może więc za jakiś czas, po następnej rewitalizacji, będą i sztuczne drzewa, które będą dawać cień i ochłodę przez cały rok, bo nie będą zrzucać liści na zimę. Może to będą palmy podobne do tej postawionej na rondzie gen. Charles’a de Gaulle’a w Warszawie. Przyszłość Parku jest nieodgadniona a geniusz wodza jest niedościgniony.

  4. Mieszkaniec Gminy Busko-Zdrój pisze:

    Piękna uroczystość Panie Burmistrzu Waldemarze Sikora. Piękna.
    Ale przyznam, że wg mnie jeszcze piękniejsza, ważniejsza i wznioślejsza uroczystość miała miejsce tego samego dnia, 23.07.2023, godzinę później, o 14:00, w Lesie Wełeckim, ok. 5 kilometrów od słoneczka dr Krystiana Tkaczewskiego i Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, przy pomniku 1000 mieszkańców zamordowanych w czasie okupacji przez Niemców. (https://infobusko.pl/w-79-rocznice-masowej-egzekucji-w-lesie-weleckim-uczczono-pamiec-blisko-1000-ofiar-zamordowanych-tu-przez-niemcow-w-latach-ii-ws/).
    Byli na niej:
    – Rafał Wiśniewski w imieniu pani poseł Agaty Wojtyszek
    – starosta Jerzy Kolarz, radny Wiesław Marzec, Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju
    – przewodniczący Rady Miejskiej Robert Burchan, wiceburmistrz Michał Maroński, radni Rady Miejskiej w Busku-Zdroju Teresa Leszczyńska i Kamil Oliwkiewicz – Gmina Busko-Zdrój
    – sekretarz Artur Kański, Gmina Tuczępy
    – mjr Krzysztof Stępniewski, 10. Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej, 102 Batalion Lekkiej Piechoty w Sandomierzu’
    – ppror. Mateusz Michalski, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Busku-Zdroju’
    – leśniczy Arkadiusz Świercz, Nadleśnictwo Pińczów’

    Buskie środowisko rekonstrukcji historycznej reprezentowali: Robert Osiński, Jarosław Pasternak, Mariusz Korzeniowski i Maja Łukasik.
    Hufiec ZHP w Busku-Zdroju reprezentowali: hm. Adam Gadawski i hm. Teresa Leszczyńska z grupą młodzieży.
    Ze Szkoły Podstawowej w Siesławicach przybyły zuchy i harcerze pod opieką phm. Barbara Skrzypek.

    Byli na niej oczywiście:
    – dr Karolina Trzeskowska Kubasik, Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie
    – ks. Bogusław Koper, proboszcz Parafii Oleszki

    Niestety Pana, Gospodarza i 1-ego Reprezentanta Gminy Busko-Zdrój wybranego przez mieszkańców tam nie było……..

    Z urzędem burmistrza, który Pan piastuje, wiążą się nie tylko przywileje ale również obowiązki. Pan będąc burmistrzem już 13 lat powinien to doskonale wiedzieć. Jednym z takich obowiązków jest reprezentowanie mieszkańców i Gminy na ważnych uroczystościach.

    Niedzielna uroczystość upamiętniająca 1000 ofiar zbrodni dokonanych w Lesie Wełeckim przez Niemców w czasie II wojny światowej jest bardzo ważną uroczystością. W mojej ocenie. Pana na niej ni było.

    W związku z tym, z racji tego, że piastuje Pan urząd burmistrza z woli i nadania mieszkańców Gminy Busko-Zdrój, z racji tego, że pobiera pan bardzo wysoką pensję, 20.020,00 zł (https://infobusko.pl/20-020-zl-brutto-tyle-bedzie-zarabial-burmistrz-waldemar-sikora-wczesniej-bylo-to-10-620-zl-brutto/) z kasy Gminy Busko-Zdrój, na którą składają się wszyscy mieszkańcy Gminy Busko-Zdój, wśród nich i ja, mając ku temu moralne prawo, w myśl zasady ”PŁACĘ więc WYMAGAM”, zwracam się do Pana Burmistrza z prośbą o wyjaśnienie Pana nieobecności 23.07.2023 r. w Lesie Wełeckim na uroczystości 79. rocznicy masowej egzekucji dokonanej przez Niemców 19.07.1944 r.

  5. Mieszkaniec Gminy Busko-Zdrój do Burmistrza MiG Busko-Zdrój Waldemara Sikory pisze:

    Piękna uroczystość Panie Burmistrzu Waldemarze Sikora. Piękna.
    Ale przyznam, że wg mnie jeszcze piękniejsza, ważniejsza i wznioślejsza uroczystość miała miejsce tego samego dnia, 23.07.2023, godzinę później, o 14:00, w Lesie Wełeckim, ok. 5 kilometrów od słoneczka dr Krystiana Tkaczewskiego i Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, przy pomniku 1000 mieszkańców zamordowanych w czasie okupacji przez Niemców. (https://infobusko.pl/w-79-rocznice-masowej-egzekucji-w-lesie-weleckim-uczczono-pamiec-blisko-1000-ofiar-zamordowanych-tu-przez-niemcow-w-latach-ii-ws/).
    Byli na niej:
    – Rafał Wiśniewski w imieniu pani poseł Agaty Wojtyszek
    – starosta Jerzy Kolarz, radny Wiesław Marzec, Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju
    – przewodniczący Rady Miejskiej Robert Burchan, wiceburmistrz Michał Maroński, radni Rady Miejskiej w Busku-Zdroju Teresa Leszczyńska i Kamil Oliwkiewicz – Gmina Busko-Zdrój
    – sekretarz Artur Kański, Gmina Tuczępy
    – mjr Krzysztof Stępniewski, 10. Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej, 102 Batalion Lekkiej Piechoty w Sandomierzu’
    – ppror. Mateusz Michalski, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Busku-Zdroju’
    – leśniczy Arkadiusz Świercz, Nadleśnictwo Pińczów’

    Buskie środowisko rekonstrukcji historycznej reprezentowali: Robert Osiński, Jarosław Pasternak, Mariusz Korzeniowski i Maja Łukasik.
    Hufiec ZHP w Busku-Zdroju reprezentowali: hm. Adam Gadawski i hm. Teresa Leszczyńska z grupą młodzieży.
    Ze Szkoły Podstawowej w Siesławicach przybyły zuchy i harcerze pod opieką phm. Barbara Skrzypek.

    Byli na niej oczywiście:
    – dr Karolina Trzeskowska Kubasik, Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie
    – ks. Bogusław Koper, proboszcz Parafii Oleszki

    Niestety Pana, Gospodarza i 1-ego Reprezentanta Gminy Busko-Zdrój wybranego przez mieszkańców tam nie było……..

    Z urzędem burmistrza, który Pan piastuje, wiążą się nie tylko przywileje ale również obowiązki. Pan będąc burmistrzem już 13 lat powinien to doskonale wiedzieć. Jednym z takich obowiązków jest reprezentowanie mieszkańców i Gminy na ważnych uroczystościach.

    Niedzielna uroczystość upamiętniająca 1000 ofiar zbrodni dokonanych w Lesie Wełeckim przez Niemców w czasie II wojny światowej jest bardzo ważną uroczystością. W mojej ocenie. Pana na niej ni było.

    W związku z tym, z racji tego, że piastuje Pan urząd burmistrza z woli i nadania mieszkańców Gminy Busko-Zdrój, z racji tego, że pobiera pan bardzo wysoką pensję, 20.020,00 zł (https://infobusko.pl/20-020-zl-brutto-tyle-bedzie-zarabial-burmistrz-waldemar-sikora-wczesniej-bylo-to-10-620-zl-brutto/) z kasy Gminy Busko-Zdrój, na którą składają się wszyscy mieszkańcy Gminy Busko-Zdój, wśród nich i ja, mając ku temu moralne prawo, w myśl zasady ”PŁACĘ więc WYMAGAM”, zwracam się do Pana Burmistrza z prośbą o wyjaśnienie Pana nieobecności 23.07.2023 r. w Lesie Wełeckim na uroczystości 79. rocznicy masowej egzekucji dokonanej przez Niemców 19.07.1944 r.

  6. Bx pisze:

    Jeszcze nie przekonaliście się moi drodzy mieszkańcy gminy Buska kim jest ten siwy mściwy człowiek, no to macie czarno na białym czym zajmuje się gosppodarz gminy . Żeby chociaż miał trochę tej kultury .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl