bcpl: Minister Michał Cieślak - Prawie 100 mln zł trafi na nasze Ponidzie, Polski Ład - Inwestycje Strategiczne | JKR: A w Busku... - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

bcpl: Minister Michał Cieślak – Prawie 100 mln zł trafi na nasze Ponidzie, Polski Ład – Inwestycje Strategiczne | JKR: A w Busku…

26 października 2021 | busko.com.pl 25.10.2021 / infoBusko.pl Jarosław Kruk 26.10.2021 | | 18 komentarzy

Szanowni Państwo, Polski Ład to Rządowy Program Inwestycji Strategicznych. Wiele inwestycji lokalnych w naszych gminach, miastach i powiatach powstanie właśnie dzięki tym środkom. – informuje portal busko.com.pl

To szansa na zmniejszenie nierówności społecznych i stworzenie lepszych warunków do życia. W pierwszej z pięciu edycji, Ponidzie otrzyma blisko 100 milionów zł bezzwrotnego dofinansowania. Lepsza i bardziej dofinansowana służba zdrowia, niższe podatki, wyższa płaca i zamożniejsze polskie rodziny. To właśnie istota Polskiego Ładu. Rządowy plan rozwoju na lata pomoże nam wyjść z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 i zrobić epokowy skok cywilizacyjny.

Od 2 lipca do 15 sierpnia 2021 r. trwał pierwszy pilotażowy nabór wniosków. Każda JST czy związek JST mógł zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym: jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie przekroczyła 30 mln zł oraz jeden wniosek z dofinansowaniem nie przekraczającym 5 mln zł.

Dodatkowe pieniądze na inwestycje przyspieszą rozwój naszego regionu!

Miasto i Gmina Busko- Zdrój 0,00 Wnioski złożone niezgodnie z wytycznymi BGK

Powiat Busko -Zdrój 0,00 
wnioski złożone niezgodnie z wytycznymi BGK

Chmielnik 10,23 mln zł Rozbudowa sieci wodno- kanalizacyjnej i poprawa infrastruktur drogowej

Czarnocin 6 mln zł Oświetlenie uliczne sieć wodociągi i kanalizacja przebudowa dróg

Działoszyce 4,74 mln zł Rozbudowa punku zbiórki odpadów komunalnych

Gnojno 7,99 mln zł Przebudowa obiektów użyteczności publicznej

Kije 8,12 mln zł Budowa instalacji fotowoltaicznych. Budowa boisk wielofunkcyjnych

Michałów 1,8 mln zł Cyfryzacja gminy

Nowy Korczyn 4,56 mln zł Kanalizacja Nowy Korczyn, modernizacja oczyszczalniami ścieków w Grotnikach

Opatowiec 8 mln zł Oświetlenie drogowe, sieć wodociągowa, remont dróg

Pacanów 5 mln zł Modernizacja infrastruktury drogowej na ternie gminy

Pińczów 10 mln zł budowa infrastruktury wodno kanalizacyjnej w Pińczowie Etap I

Powiat pińczowski 3,2 mln zł Zdrowe Ponidzie inwestycja w  infrastrukturę medyczną

Solec Zdrój 1,9 mln Rozbudowa systemy wodno – kanalizacyjnego

Stopnica 1,35 mln Rozbudowa infrastruktury sportowej

Tuczępy 7,98 mln zł Gospodarka ścieków wodno- kanalizacyjna Etap I

Wiślica 4,08 mln zł Zabezpieczenie powodziowe renaturalizacja starorzeczy Nidy

Złota 1,53 mln zł Wymiana oświetlenia drogowego

Korzyści z Rządowego Funduszu Polski Ład

Program Inwestycji Strategicznych wspiera zrównoważony rozwój i nowe inwestycje m.in. w drogi, transport publiczny, kanalizacje, szkoły czy boiska. Program wspiera rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Firmy z naszego regionu będą uczestniczyły w pracach nad wygranymi projektami, tworząc nowe miejsca pracy. Działania te poprawią warunki życia naszych mieszkańców – gratuluje mieszkańcom i włodarzom którzy otrzymali wysokie wsparcie.

W tej edycji trudno było nie otrzymać pieniędzy ponieważ wystarczyło jedynie poprawnie według wytycznych złożyć wnioski.

Przed nami kolejna edycji, którą rozstrzygniemy…- cały artykuł na źródłowej stronie busko.com.pl♂


Jarosław Kruk: A w Busku jest jak jest, po prostu…

 

◙ Podobne informacje:

RK: Wiceminister Marcin Horała z wizytą w Busku-Zdroju

NOIZZ: „Dubaj to parodia XXI wieku”. Burdż Chalifa nie ma kanalizacji, ścieki wywozi się autostradami | JKR: Czy Busko-Zdrój to aby nie taki „mały Dubaj”?

TP: 🟨 LIST DO REDAKCJI a właściwie do Pana Burmistrza Waldemara Sikory | JKR: Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

 

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

18 odpowiedzi na “bcpl: Minister Michał Cieślak – Prawie 100 mln zł trafi na nasze Ponidzie, Polski Ład – Inwestycje Strategiczne | JKR: A w Busku…”

 1. xyz pisze:

  Jeszcze nie dostali pieniedzy a juz je rozdaja…

 2. Kasek pisze:

  w Busku z tych środków mają budować drugą tężnie w rynku

 3. 1 pisze:

  Teżnia, kładka byłaby kanalizacja i by jeszcze zostało, kolejne ponad 100 milionów chcieli bo się należy i takim nastawieniem dokumenty na kolanie złożone… inna sprawa działacze miejscowi mizerni nic nie pomogli gminie I Jurkowi oj …

 4. krecz pisze:

  Jedno male sprostowanie te pieniądze nie dostaje Burmistrz czy Starosta a miała dostać gmina i powiat. Po tym co tu przeczytałem te zalatwienie przypisuje sobie Pan poseł wiec chyba domyslam sie kogo mieli na myśli wlodarze. Oj nie Ladnie panie pośle tu tez sa Pana wyborcy!!!!

 5. DO REDAKCJI!!! pisze:

  Proszę jeśli można wrzucić to na infobusko!

  „Domagamy się odmowy wydania pozwolenia na tę inwestycję”

  „Sprzeciwiający się inwestycji nie mogą jednak spać spokojnie. Dlaczego? Okazuje się, że do urzędu wpłynął wniosek o lokalizację budynków w tej samej okolicy. Mieszkańcy napisali petycję do Burmistrz Miasta i Gminy Busko –Zdrój. Jakie postulaty w niej zawarli?”

  http://tygodnikponidzia.pl/domagamy-sie-odmowy-wydania-pozwolenia-na-te-inwestycje/

 6. Łukasz Nowak pisze:

  Czy „minister” obiecał „za małemu” stołek w Uzdrowisku, że go lansuje?

 7. Mieszkanie-c pisze:

  Czy widział Pan te Wytyczne?Widział Pan wnioski? Skąd informacja, że gminne i powiatowe wnioski nie zostały złożone poprawnie? Może problem leży gdzie indziej, a Pan nie sprawdził??

 8. Kazek pisze:

  Widziałem wnioski i so chujowo wypełnione, ulżyło ?

 9. krecz pisze:

  Hmmm wnioski o.kanalizacje zostaly odrzucone dla 5 wsi a potem opozycja Pana posala będzie tu pisać ze nie robi się kanalizacji!!! Ciekawe czy w tych wnioskach była Janina, mlyny kolaczkowice itd

 10. Ktosiu do przedmówcy pisze:

  Kanalizacja była przewidziana dla południowej części gminy. Widzę, że masz problemy z orientacją w terenie, bądź świadomie próbujesz manipulować. Cóż kreczu tym razem, jak i wiele razy nie błysnąłeś. Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Obowiązkiem każdego samorządowca jest zabiegać o swoich mieszkańców i rozmawiać z każdym kto ma realny wpływ na wsparcie bądź pomoc przy sporządzaniu właściwych wniosków. To każdy kto jest odpowiedzialnym samorządowcem powinien wiedzieć

 11. krecz pisze:

  Do powyżej hmm widzę cos zabolalo, i dobra orientacja bo widzę ze bawet wiesz o jaka część Buska chodzilo!!! Ja jedynie zapytałem czy nie chodzilo o miejscowości z których wywodzą sie niezadowoleni? Fakt błysnąłeś widac ze masz wiedzę i bardzo ci odpowiada ze to nie przeszło!!!! No jeśli dla ciebie złożenie wniosku o kanalizację nie jest zabieganiem o mieszkancow to fakt ze zrozumieniem tematyki masz problem i to powazny. Tu kolego nie stracil Burmistrz a mieszkancy!!! A ten pan co tak sie chwalił pozyskaniem środków do innych gmin powinien wiedzieć ze tu tez są jego wyborcy!! I tyle w tym temacie.

 12. Ktosiu pisze:

  Nic nie zabolało. Sam sobie zaprzeczasz tym co napisałeś. Hipokryta. Świadomie wprowadzasz ludzi w błąd. Widocznie lubisz mieszać i manipulować. Cóż bolączka zakompleksionego małego człowieka. To nie mój problem. Jako mieszkaniec gminy Busko każda złotówka pozyskana dla mieszkańców gminy jest bardzo ważna i potrzebna. Z twojej strony znów manipulacja cytuję „No jeśli dla ciebie złożenie wniosku o kanalizację nie jest zabieganiem o mieszkancow to fakt ze zrozumieniem tematyki masz problem i to poważny” Na podstawie czego taka dedukcja? Widzę gościu, że potrafisz tylko siać ferment. 3m się zdrowo. Przeczytaj coś z 10-razy, może zrozumiesz o czym ktoś pisze i dopiero ustosunkuj się do tego tylko obiektywnie. I tyle w temacie. A niezadowolony to ty gościu jesteś. Pa

 13. Do Kazek pisze:

  Wnioski jakie można było złożyć do Polskiego Ładu są publikowane w necie poszukaj … Nie mogą być napisane chu….o tam są dane adresowe beneficjenta, (gminy,powiatu) tytuł projektu i dwudaniowy opis. Sory zły tok myślenia.Wniosek o dowód …ten jest dopiero skaplikowany.

 14. Do Kazek pisze:

  …Dwuzdaniowy opis…

 15. do krecz 26 PAŹDZIERNIKA 2021 O 15:43 pisze:

  „Jedno male sprostowanie te pieniądze nie dostaje Burmistrz czy Starosta a miała dostać gmina i powiat.” moim zdaniem jesteś w błędzie, przynajmniej w przypadku burmistrza i gminy. Ja uważam, że pieniądze otrzymałby burmistrz a nie gmina. A uważam tak dlatego, że pieniądze de facto dostaje ten kto nimi dysponuje i decyduje na co pójdą. W w przypadku gminy to burmistrz decyduje, albo ktoś inny, ale na pewno nie mieszkańcy. W gminie Busko-Zdrój moim zdaniem mieszkańcy decydują jedynie o tym na co pójdą pieniądze z Budżetu Obywatelskiego, to jest raptem kilkadziesiąt czy też kilkaset tysięcy złotych. O pozostałych inwestycjach o wartościach idących w miliony i dziesiątki milionów decydują według mnie urzędnicy czy wręcz sam burmistrz. Mieszkańcy jedynie dowiadują się o tym „jako ostatni”, gdy wszystko jest już zdecydowane i ustawione.

 16. Do Kazek pisze:

  Patrzac po Twoim stylu to nawet jakbys przeczytal to i tak bys nic nie zrozumial…

 17. krecz pisze:

  Do powyżej no ale przecież tu było wskazanie na co mają isc środki,wiec nie jest tak jak piszesz. Zdecydowano o tak potrzebnej kanalizacji i co h20. Do osoby która nazywa mnie hipokryta i ze sieje ferment. No to słucham teraz ja bo teraz to ja mogę uwazac cie za totalnego malkontenta któremu jeszcze nikt nie dogodził ha ha.

 18. do przedmówcy pisze:

  kreczu dorośnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl