VI Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju- Transmisja LIVE ◙ Miasto i gmina Busko-Zdrój po roku 2023. Urodzenia, zgony, małżeństwa i rozwody. Raport demograficzny - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

VI Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju- Transmisja LIVE ◙ Miasto i gmina Busko-Zdrój po roku 2023. Urodzenia, zgony, małżeństwa i rozwody. Raport demograficzny

17 września 2024 | UMiG Busko-Zdrój | busko.com.pl 17.09.2024 | infoBusko.pl 17.09.2024 | | 8 komentarzy
W czwartek, 26 września 2024r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju przy al. Mickiewicza 10, odbędzie się VI Sesja Rady Miejskiej. Zapraszamy do oglądania transmisji LIVE. informuje 17.09.2024 za UMiG Busko-Zdrój portal busko.com.pl

Proponowany porządek VI sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołanej na dzień 26 września 2024r. [ pdf ].

VI Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju obejmuje następujący projekt porządku obrad.

1. Otwarcie sesji.
2. Stwierdzenie quorum.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Przyjęcie protokołów z III Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju oraz IV i V Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.
5. Sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój za okres międzysesyjny.
6. Podjęcie uchwał Rady Miejskiej:

  • W sprawie określenia wstępnej lokalizacji przystanków autobusowych na terenie Gminy Busko-Zdrój w miejscowościach Radzanów i Żerniki Górne (druk nr VI/75/2024).
  • W sprawie zmiany uchwały Nr XIII/154/2011 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 29 grudnia 2011 r. dotyczącej przekształcenia zakładu budżetowego pod nazwą: Miejski Dworzec Autobusowy w Busku-Zdroju w jednostkę budżetową pod nazwą: Zakład Usług Komunalnych w Busku-Zdroju oraz likwidacji jednostki budżetowej pod nazwą: Zarząd Zieleni Miejskiej w Busku-Zdroju (druk nr VI/76/2024).
  • W sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości komunalnej (druk nr VI/77/2024).
  • W sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżawy i najmu na okres do 3 lat (druk nr VI/78/2024).
  • W sprawie zmiany Uchwały Nr LVIII/704/2023 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 16 marca 2023 r. w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt i maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie dziecka w Publicznym Żłobku „Malucholandia” w Busku – Zdroju oraz warunków częściowego zwolnienia od ponoszenia opłat (druk nr VI/79/2024).
  • W sprawie zmiany uchwały Nr XLVII/554/2022 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 26 maja 2022 r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy w Busku-Zdroju oraz nadania jej statutu (druk nr VI/80/2024).

7. Informacja dotycząca realizacji zadań inwestycyjnych i remontowych Gminy Busko-Zdrój za I półrocze 2024 roku.
8. Informacja w zakresie planu budowy i remontów sieci kanalizacji sanitarnej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Buku-Zdroju.
9. Informacja o publicznym transporcie zbiorowym o charakterze użyteczności publicznej w 2024 roku oraz planach w tym zakresie.
10. Raport nr 1 z monitoringu Strategii Rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Buska-Zdroju na lata 2022-2030.
11. Sprawy różne.
12. Zamknięcie Sesji Rady Miejskiej.

○ źródło: UMiG Busko-Zdrój / busko.com.pl♂

◙ Podobne informacje:

Świętokrzyskie stoi w obliczu olbrzymiego problemu demograficznego. Najbardziej dotknięte miasta regionu straciły ponad 20% swojej populacji. Oto miejscowości, z których ubywa mieszkańców

V Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju- 10 września 2024r., o godz. 13:00 [ Transmisja LIVE ]

IV Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju- Transmisja LIVE

III Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – Transmisja LIVE

II Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – Transmisja LIVE

bcpl: I Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – Transmisja LIVE | JKR: Gratulacje i życzenia

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

8 odpowiedzi na “VI Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju- Transmisja LIVE ◙ Miasto i gmina Busko-Zdrój po roku 2023. Urodzenia, zgony, małżeństwa i rozwody. Raport demograficzny”

  1. Bolek pisze:

    Ciekawy jestem czy na tej Sesji Pani Przewodnicząca wygłosi płomienną mowę w formie kazania skierowaną do nas wyborców, tak jak to było na ostatnim posiedzeniu. Zdaniem Pani Przewodniczącej za dużo skarg wpływa od mieszkańców. No cóż, widocznie tak działa UMIG i jednostki, że są powody do skarg. Trzeba dobrze rządzić i dobrze pracować, a lud skarg wnosił nie będzie. Zresztą jak coś nie odpowiada Pani Przewodniczącej, to może się przecież zrzec mandatu Radnej. Nikt jej na siłę w Radzie Miasta nie trzyma, a skoro jak na razie tam jest i pobiera dietę, to trzeba po prostu pracować i robić to, za co ma Szanowna Pani Przewodnicząca płacone. Żadnej łaski nie robi, bo za darmo nie pracuje.
    Taka jest moja prywatna opinia w tych tematach, z którą można się oczywiście zgadzać lub nie.

  2. 85 lat temu sowieci napadli na Polskę. Kielce pamiętają. A czy Busko pamięta?.... pisze:

    https://radiokielce.pl/1229020/85-lat-temu-sowieci-napadli-na-polske-kielce-pamietaja/

  3. Zbiorniki retencyjne pod Kłodzkiem. Oto dlaczego nie powstały. Powrót do tej sprawy już jest kłopotem dla kilku polityków i ekologów wspierających w 2019 roku protest przeciwko budowie zbiorników retencyjnych w powiecie kłodzkim. pisze:

    Na uczestników dawnego protestu spada właśnie lawina bezlitosnej krytyki, że przez nich nie udało się zapobiec klęsce żywiołowej 2024 roku. „To wasza wina”, „O takich ludziach powinno się uczyć w szkołach”, „Nie chcieliście oddać domów i teraz woda sama zabrała”, „Zniszczyliście życie setkom ludzi. Powinni was pozamykać” – takie zarzuty padają w mediach społecznościowych

    https://wiadomosci.wp.pl/zbiorniki-retencyjne-pod-klodzkiem-oto-dlaczego-nie-powstaly-7072066825145248a

  4. Czy tak być powinno? A Wy co o tym sądzicie? pisze:

    https://echodnia.eu/swietokrzyskie/michal-maronski-byly-wiceburmistrz-buskazdroju-pracuje-w-kazimierzy-wielkiej-jego-zdaniem-jest-utorzenie-popularnego-uzdrowiska/ar/c1-18806245

    Na Echo Dnia widnieje artykuł pt. „Michał Maroński, były wiceburmistrz Buska-Zdroju pracuje w Kazimierzy Wielkiej. Jego zdaniem jest utworzenie popularnego uzdrowiska.”

    Czytamy w nim, że:
    „Michał Maroński od czerwca 2024 w Kazimierzy Wielkiej pełnił obowiązki naczelnika wydziału inwestycji.”
    „Michał Maroński na początku września 2024 został głównym specjalistą do spraw promocji i rozwoju w Urzędzie Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej. Zajmuje się wdrażaniem w życie koncepcji kazimierskiego uzdrowiska.”

    Michał Maroński jest Radnym Rady Miejskiej w Busku-Zdroju i równocześnie będzie zajmował się jako główny specjalista budową uzdrowiska w Kazimierzy Wielkiej. Oczywistym jest, że takie uzdrowisko będzie konkurencją dla Buska, choćby z racji tego, że z Krakowa do Kazimierzy Wielkiej jest bliżej niż do Buska. W Biblii czytamy: „Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi.”

    Stawiam pytanie pod publiczną dyskusję: czy nie mamy tu do czynienia z konfliktem interesów?
    W mojej prywatnej opinii zachodzi tu konflikt interesów. Uważam, że Pan Maroński, skoro zdecydował się pracować dla Kazimierzy Wielkiej, powinien zrzec się mandatu Radnego RM w Busku-Zdroju. A Wy co o tym sądzicie?

  5. UBZ pisze:

    Tak zgadza się umowa o zakazie konkurencji to się nazywa

  6. Kazimierz Wielki do Czy tak być powinno? A Wy co o tym sądzicie? pisze:

    Pan Michał Maroński pracując kilka dobrych lat na „frontowym” stanowisku wiceburmistrza Buska pod Sikorą przyswoił sobie bogatą wiedzę na temat ogólnie mówiąc Gminy Busko-Zdrój i zdobył duże doświadczenie w jej zarządzaniu. Prywatnie uważam, że jego wiedza jest większa od wiedzy nowego burmistrza Szydłowskiego i jego 2 zastępców Wieczorka i Kaczochy razem wziętych. Dlatego gdybym to ja był burmistrzem, kierując się rozumem i dobrem Buska właśnie młodego, doświadczonego i z dużą aktualną wiedzą Pana Marońskiego wziałbym na swojego zastępcę, a nie emeryta Wieczorka i bankowca Kaczochę.

  7. Kmicic pisze:

    Powodzie pokazują jak jesteśmy przygotowani do zadań ochrony i obrony Cywilnej. Mogę spokojnie założyć że gmina i powiat buski poziomem nie odbiega od średniej krajowej. Bardzo mnie niepokoi fakt że nasi włodarze nie zarządzili przeglądu stanu chociażby istniejących procedur i posiadanych zasobów które mogły by być wykorzystane w procesach kryzysowych. Widać jak na dłoni że wybrańcy nie radzą sobie z zarządzaniem kryzysem i działaniami pod presją i trzeba ich zastępować wyszkolonymi do tego fachowcami – i to nie ich wina. Może poszkodowani zaczną w następnych wyborach sprawdzać CV nie portrety na mieście. Wracając do Buska myślę że czas byśmy jako mieszkańcy wiedzieli na co możemy liczyć przy pełnym spektrum zdarzeń kryzysowych. Jak miasto i gmina jest przygotowana do ochrony i obrony cywilnej ludzi, infrastruktury i miasta. Jak to jest istotne widać, Rząd i Państwo długo się organizuje szybsza jest TV, fundacje, Owsiak, firmy i ludzie. Rząd do dziś nie wskazał numeru konta do wsparcia powodzian i nie zajmuje się logistyką i zarządzaniem zasobami dalej pracuje nad ustawą o ochronie ludności i OC więc i my w kryzysie musimy liczyć na siebie. Czym szybciej stworzymy mądrą strategię identyfikacji zagrożeń i podatności oraz stworzymy procedury pozyskiwania i dystrybucji zasobów tym sprawniej będziemy zarządzać w sytuacjach kryzysowych ABC. W tym zakresie zerowy audyt jest niezbędny musimy się dowiedzieć w którym miejscu jesteśmy. Jak ktoś myśli podobnie to zapraszam do dyskusji i propagowania ww tematyki wśród znajomych i bliskich. Znajdźmy sposób by włodarze przedstawili na co możemy liczyć. Zdawanie się na ankiety i głosowania zmanipulowanych mieszkańców jest mało miarodajne, tymi sprawami muszą się zajmować wykształceni fachowcy, nie lekarze, nauczyciele i politycy uważający że zarządzanie to pestka, oni często nawet nie wiedzą że niewiedzą. Pozdrawiam wszystkich kumatych

  8. A moja prywatna opinia w tym temacie jest następująca: pisze:

    Wyobraźmy sobie taką sytuację:
    W Busku jest firma. Właściciel zatrudnia pracownika, który wykonuje określone prace na rzecz tej firmy, ma określoną wiedzę o niej, o jej działalności, o całej specyfice funkcjonowania, etc. W Kazimierzy Wielkiej powstaje właśnie taka sama firma, w tej samej branży i o tym samym profilu, co firma działająca w Busku. Pracownik ten zatrudnił się równocześnie także w Kazimierzy Wielkiej, w tej nowo powstającej firmie, i będzie odpowiadał tam za jej budowę, rozruch i działanie, a firma ta będzie konkurencją wobec firmy z Buska.
    Czy buski pracodawca będzie dalej zatrudniał tego pracownika, czy go natychmiast zwolni, ze względu na „konflikt interesów?”
    Czy sytuacja z Panem Marońskim nie jest taka sama?
    Panie Maroński, czy nie widzi Pan oczywistego, w mojej opinii, konfliktu interesów? Jeśli ma Pan poczucie etyki, a powinien Pan takowe mieć jako radca prawny, to powinien Pan się zachować etycznie i zrezygnować z bycia radnym w Busku, albo zrezygnować z pracy w Kazimierzy Wielkiej.
    Panie Maroński czy ma Pan odwagę i czy potrafi Pan się zachować w tej sytuacji „tak, jak trzeba”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl