Aleteia: Mężczyzna z Całunu zrekonstruowany w 3D. Ewangelia mówi prawdę - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Aleteia: Mężczyzna z Całunu zrekonstruowany w 3D. Ewangelia mówi prawdę

17 kwietnia 2022 | Aleteia Lucandrea Massaro |31.03.2018 / Jarosław Kruk 24.06.2019 | | 1 komentarz

Uważamy zatem, że wreszcie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak wyglądał Jezus, kiedy żył na ziemi – oświadcza profesor Giulio Fanti z Uniwersytetu Padewskiego.  – Ten posąg to naturalnej wielkości trójwymiarowa rekonstrukcja Mężczyzny z Całunu Turyńskiego, wykonana z dokładnością do milimetra na podstawie płótna, w które owinięte było ciało Chrystusa po ukrzyżowaniu – tłumaczy.

YouTube I TgPadova Telenuovo

Tekst Ewangelii wydaje się zgodny z odkryciami profesora Giulio Fantiego z Uniwersytetu Padewskiego. Ten posąg to naturalnej wielkości trójwymiarowa rekonstrukcja Mężczyzny z Całunu Turyńskiego, wykonana z dokładnością do milimetra na podstawie płótna, w które owinięte było ciało Chrystusa po ukrzyżowaniu” – tłumaczy Giulio Fanti, wykładowca pomiarów mechaniczno-termicznych na Uniwersytecie Padewskim, a zarazem badacz relikwii. Na podstawie jego pomiarów stworzono trójwymiarowy model, który, zdaniem profesora, pozwala stwierdzić, jak rzeczywiście wyglądał ukrzyżowany Chrystus.

Uważamy zatem, że wreszcie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak wyglądał Jezus, kiedy żył na ziemi. Teraz nie będzie już można przedstawiać Go, pomijając to dzieło”. W wywiadzie udzielonym tygodnikowi Chi profesor stwierdził: „Z naszych badań wynika, że Jezus był niesłychanie piękny: smukły, a zarazem dobrze zbudowany. Miał metr osiemdziesiąt, podczas gdy w tamtych czasach średni wzrost wynosił około 1 m 65 cm. Miał królewski i dostojny wygląd”. (Vatican Insider)

 

Fotografia Całunu Turyńskiego. / autor: Giuseppe Enrie, 1931 , Wikipedia

Dzięki badaniom i stworzeniu trójwymiarowego modelu Fanti mógł również policzyć rany na ciele Mężczyzny z Całunu:

Na Całunie doliczyłem się 370 ran powstałych wskutek biczowania. Do tego trzeba dodać rany boczne, które nie odcisnęły się na płótnie, ponieważ przykrywało ono ciało tylko z przodu i z tyłu. Możemy zatem założyć, że w sumie było przynajmniej 600 uderzeń. Ponadto trójwymiarowa rekonstrukcja wykazała, że w chwili śmierci Mężczyzna z Całunu osunął się na prawo, ponieważ prawe ramię było zwichnięte na tyle poważnie, że doszło do uszkodzenia nerwów”. (Il Mattino di Padova)

Wiele pytań dotyczących Całunu nadal nie doczekało się odpowiedzi. Niemniej jest pewne, że… – cały artykuł na źródłowej stronie Aleteia – po kliknięciu na link


Jarosław Kruk:  Wierną replikę słynnego płótna od 2004 roku można oglądać w bazylice Grobu Bożego w Miechowie, w diecezji kieleckiej. Intronizacji kopii Całunu Turyńskiego pobłogosławionej przez Papieża Jana Pawła II dokonał uroczyście 31 marca 2004 roku ówczesny ordynariusz kielecki, bp Kazimierz Ryczan.
Więcej informacji na ten temat jest na źródłowej stronie Niedzieli – po kliknięciu na link

◙ Podobne informacje:

eKAI: Niedziela Palmowa – Hosanna i Ukrzyżuj

eKAI: Dziś Wielki Czwartek – początek Triduum Paschalnego

eKAI: Wielki Piątek – patrzymy na krzyż

eKAI: Wielka Sobota – dzień ciszy i oczekiwania

eKAI: Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Całun Turyński

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “Aleteia: Mężczyzna z Całunu zrekonstruowany w 3D. Ewangelia mówi prawdę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl