TVP3: Wszystkie miejscowości w gminie Wiślica zostaną podłączone do sieci gazowniczej - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

TVP3: Wszystkie miejscowości w gminie Wiślica zostaną podłączone do sieci gazowniczej

30 stycznia 2019 | TVP3 Kielce Dominik Masierak 2019-01-29/ Jarosław Kruk | | 5 komentarzy

Wszystkie miejscowości w gminie Wiślica mają zostać podłączone do sieci gazowniczej. W wtorek, 29.01, władze gminy podpisały w tej sprawie list intencyjny z Polską Spółką Gazownictwa. Budowę kilkunastu kilometrów gazociągu sfinansuje w całości PSG.

źródło: TVP3 Kielce

– Na 1500 gospodarstw na ten moment około 1100 jest zainteresowanych podłączeniem gazu. Liczymy, że będzie ich jeszcze więcej, będziemy do tego zachęcać – mówi Jarosław Jaworski, burmistrz Wiślicy.

Jest szansa, że błękitne paliwo w gminie Wiślica popłynie jeszcze w tym roku. Na początku do miejscowości Górki. – Pierwszy etap inwestycji to dwa kilometry gazociągu od Nowego Kroczyna do miejscowości Górki, to jest to, co możemy powiedzieć, że w stu procentach będzie realizowane. Jeśli chodzi o pozostałe gazociągi, to jesteśmy jeszcze na etapie analiz – wyjaśnia Radosław Słoniewski, dyrektor Zakładu Gazowniczego w Kielcach.

Docelowo zgazyfikowana ma zostać cała gmina, w tym sama Wiślica. To pomogłoby … – cały materiał i video na źródłowej stronie TVP3 Kielce – po kliknięciu na link

 

źródło: TVP3 Kielce

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

5 odpowiedzi na “TVP3: Wszystkie miejscowości w gminie Wiślica zostaną podłączone do sieci gazowniczej”

 1. Jerzy pisze:

  Porównanie:

  Wiślica od roku zaledwie jest miastem, od 3 miesięcy ma nowego burmistrza, gmina wiejska i już niebawem CAŁA gmina wiślica będzie miała gaz ziemny.

  Busko-Zdrój, od 1916 miasto, od 9 lat ten sam burmistrz, gmina UZDROWISKOWA i nadal wielu mieszkańców nie ma gazu zielnego.

  Mówi wam to coś?

 2. HaHA pisze:

  Aby taka inwestycja była możliwa to nie wystarcza sam list intencyjny. PSG wpierw robi kosztorys i przewidywany czas zwrotu inwestycji, jak inwestycja dla PSG jest nieopłacalna to jej nie będzie robił. Taka jest ekonomia.

 3. Grzegorz pisze:

  Burmistrz Jaworski dla Wiślicy załatwił z PSG gazyfikację całej gminy za darmo, Sikora załatwił… czujnik smogu hahaha 🙂

 4. […] infobusko.pl: – TVP3: Wszystkie miejscowości w gminie Wiślica zostaną podłączone do sieci… […]

 5. Łukasz Szumilas Radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Taka niestety jest smutna rzeczywistość Buska-Zdroju niewłaściwi ludzie na najwyższych stanowiskach w mieście. Gdzie kompetencje burmistrza? Jak z umiejętnością czytania i aktywnością radnych? Proszę obejrzeć relacje z sesji Rady Miejskiej to bardzo smutne co reprezentują niektóre osoby siedzące w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl