🟥 Adrian Lasak nowym radnym Rady Miejskiej w Busku-Zdroju. Objął mandat po Marku Bębenku [VIDEO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

🟥 Adrian Lasak nowym radnym Rady Miejskiej w Busku-Zdroju. Objął mandat po Marku Bębenku [VIDEO]

26 czerwca 2025 | Echo Dnia Michał Kolera 25.06.2025 | infoB usko.pl 26.06.2025 | | 1 komentarz

Adrian Lasak kandydujący w ubiegłorocznych wyborach do Rady Miejskiej z KWW Jerzego Szydłowskiego, przejął mandat po Marku Bębenku, który zrezygnował z pełnienia funkcji radnego po wygraniu konkursu na stanowisko dyrektora MGOPS w Busku-Zdroju – informuje 25.06.2025 portal Echo Dnia

We wtorek, 24 czerwca 2025 w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego ukazało się postanowienie’ komisarza wyborczego, mówiące o tym, że wakujący mandat w Radzie Miejskiej Buska-Zdroju obejmie Adrian Lasak.

 Marek Bębenek zwolnił mandat w buskiej Radzie Miejskiej

Do zwolnienia się miejsca w Radzie Miejskiej w Busku-Zdroju doszło po tym, jak Marek Bębenek złożył w maju swój mandat. Zrobił to, ponieważ wcześniej wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, a prawo zabrania łączenia takiej pracy z byciem radnym.

>>> Marek Bębenek dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju. Kto za niego do Rady Miejskiej?  <<<
○ ED [9 maja 2025]♂

W związku z tym, zgodnie z ordynacją wyborczą, miejsce w radzie przypadło następnemu w kolejności kandydatowi z listy Jerzego Szydłowskiego. Był to Adrian Lasak, który jeszcze w maju nie określał się jasno, czy to podejmie mandat, z uwagi na swoją pracę w Urzędzie Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Adrian Lasak: Nie będę nigdzie wicedyrektoremAdrian Lasak pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy, w Biurze Rady Miejskiej. Zgodnie z przepisami nie może łączyć tej pracy z mandatem radnego. Jednak prawo nie zabrania takiego łączenia, kiedy ktoś jest zatrudniony w jednostkach organizacyjnych gminy – za wyjątkiem przypadku, gdy ktoś miałby zostać jej dyrektorem.W gminie mówi się, że Adrian Lasak może zostać rychło zatrudniony w… – cały artykuł na źródłowej stronie Echa Dnia



◙ Podobne informacje:

bcpl: I Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – Transmisja LIVE | JKR: Gratulacje i życzenia

Zmiana w składzie buskiej Rady Miejskiej. Paweł Ściubisz zrzekł się mandatu radnego. Zastąpi go Robert Grabski

Radny Marek Bębenek wygrał konkurs na dyrektora MGOPS w Busku-Zdroju. Na XVI Sesji Rady Miejskiej zrezygnował z mandatu radnego. Kto zajmie jego miejsce w buskiej Radzie Miejskiej?

🟥 ED: Czyżby kolejna afera? Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju bada, czy w buskim MGOPS dochodziło do przestępstw. Burmistrz nie komentuje

🟥🟥 nm: Czy w Busku doszło do fałszerstw przy głosowaniu na Budżet Obywatelski 2024 ?! Sprawą zajmuje się buska policja

🟥 Łukasz Nowak: „Nabór na biletera do BSCK pod Wiśniewską. Historia prawdziwa.”

Uroczyste obchody Dnia Samorządu Terytorialnego w Busku-Zdroju w 35. rocznicę pierwszych wolnych wyborów samorządowych

POLITYKA: Gminy bywają jak księstwa udzielne. Korupcja, nepotyzm i dyktatorskie rządy. Nie o to chodziło

Kalendarium: 2 czerwca 1979 rozpoczęła się pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski. „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!”

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “🟥 Adrian Lasak nowym radnym Rady Miejskiej w Busku-Zdroju. Objął mandat po Marku Bębenku [VIDEO]”

  1. MM pisze:

    PSL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl