WSI 30102018: Oświadczenie Komitetu Wyborczego Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój dotyczące debaty w Busku-Zdroju - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

WSI 30102018: Oświadczenie Komitetu Wyborczego Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój dotyczące debaty w Busku-Zdroju

30 października 2018 | KW Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój / wyborysamorzadowe.info / Jarosław Kruk | | 1 komentarz

Publikujemy treść oświadczenia Komitetu Wyborczego Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój dotyczącego debaty w Busku-Zdroju

 

Poniżej publikujemy treść oświadczenia Komitetu Wyborczego Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój:

W odpowiedzi na kolejną próbę narzucenia nam terminu, miejsca oraz bliżej nie określonej formuły debaty przez pana Jerzego Szydłowskiego oświadczamy, iż do dnia dzisiejszego ze strony Komitetu Wyborczego Wyborców Busko Nasz Dom, nie było żadnego kontaktu w sprawie wspólnych ustaleń. Poza narzucaniem nam swoich warunków, nikt z Komitetu Wyborczego Wyborców Busko Nasz Dom nie zadał sobie trudu skontaktowania się z naszym sztabem w celu wspólnego ustalenia warunków debaty.

Debata przedwyborcza ma swój cel i sens, kiedy obie strony wspólnie ustalają zarówno miejsce, czas jak i jej formułę. Narzucanie przez jednego z kandydatów swoich warunków, wskazywania miejsca i czasu nie ma nic wspólnego z definicją debaty.

Biorąc pod uwagę krótki termin do zakończenia kampanii samorządowej, ustalone już grafiki spotkań z mieszkańcami oraz faktem, że Komitet Wyborczy Wyborców Busko Nasz Dom usilnie próbuje narzucić swoje warunki, nie pozostaje nam nic innego jak skorzystać z gotowej i już sprawdzonej formuły redakcji Echa Dnia. Podkreślamy, iż nikt z Komitetu Wyborczego Wyborców Busko Nasz Dom do dnia dzisiejszego nie skontaktował się z naszym sztabem w celu ustalenia wspólnego terminu, miejsca oraz formuły debaty odpowiadającej obu stronom. Czas kampanii wyborczej to okres, w którym bardzo duży nacisk kładliśmy na bezpośrednie spotkania z mieszkańcami, a nasz sztab planował grafik wydarzeń i spotkań z dużym wyprzedzeniem, gdyby temat ten został podjęty odpowiednio wcześnie, dałoby to obu stronom czas na precyzyjne zaplanowanie i uzgodnienie zarówno miejsca, czasu jak i formuły debaty.

Uważamy, iż narzucanie terminu, miejsca oraz formuły debaty z dnia na dzień, bez możliwości wspólnego ustalenia jest niepoważne i nieprofesjonalne. Dlatego nie będziemy uczestniczyć w debacie organizowanej przez państwa komitet wyborczy.

Sztab Wyborczy
Komitetu Wyborczego Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “WSI 30102018: Oświadczenie Komitetu Wyborczego Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój dotyczące debaty w Busku-Zdroju”

  1. Marta pisze:

    Przysłowia mądrością narodu – Złej baletnicy przeszkadza rąbek od spódnicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl