W Busku pobiegł XVII Bieg Zdrojowy - aktualizacja 25.09 - foto - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

W Busku pobiegł XVII Bieg Zdrojowy – aktualizacja 25.09 – foto

25 września 2018 | Jarosław Kruk | | 2 komentarze

I pobiegli po raz 17-ty! W pierwszy dzień jesieni, bieżnią stadionu miejskiego i ulicami miasta w niedzielę, 23.09, kolejny  raz pobiegli pasjonaci biegania z całej Polski. Frekwencja dopisała, pogoda również, choć prognozy nie były optymistyczne. Było chłodno ale na szczęście nie padało. 

Chwila przed startem do biegu głównego – XVII Bieg Zdrojowy, 23.09.2018        fot. UltimaSport.pl

Bieg Zdrojowy jest jedną z największych masowych imprez sportowych w mieście – informuje Zdzisław Perepiczko, organizator imprezy i prezes klubu sportowego „Słoneczko” – jego celem jest propagowanie aktywności i promocja Buska, jako miasta przyjaznego również i sportowcom.

Walorów Buska kilka tygodni temu doświadczała  v -ce mistrzyni Europy z Berlina, Sofia Ennaoui. Lekkoatletka w rozmowie przed kamerą ponidzie.tv przyznała , że jest pod dużym wrażeniem miasta słońca  i sprzyjających warunków jakie oferuje ono sportowcom. 

W biegu głównym na 10 km wystartowało 78 osób. Zwyciężył Sylwester Lepiarz, reprezentant LKB Rudnik, nr startowy 35, który na pokonanie trasy potrzebował 00:31:57. Drugi był Aleksander Dragan z Kielc, nr 11, trzeci Michał Bąk z Chełmc, nr2.
Najszybszym buskowianinem okazał się wychowanek „Słoneczka” Damian Sator, nr 123,  który jako czwarty minął linię mety z czasem gorszym od zwycięzcy o 2 min 38 sek.
Gazelą wśród pań okazała się Sabina Jarząbek z Kielc, nr 108, z czasem 00:37:29 przebiegła jako 7. linię mety. Najszybsza buskowianka, Anna Żółtak, nr 111, z czasem 00:40:14, jako trzecia kobieta, uplasowała się na 13. pozycji.

– Myślę, że wszystko było dopięte na ostatni guzik – komentuje Zdzisław Perepiczko, organizator imprezy –  nie było niedociągnięć. Troszkę zmieniliśmy formułę dekoracji – medale zwycięzcom biegu głównego wręczane były tuż po jego zakończeniu, a nie jak dotychczas, na zakończenie imprezy, by zawodnicy nie czekali na tę ceremonię zbyt długo i się nie denerwowali.

– Główną nagrodę – 2 turnusy rehabilitacyjne – ufundowało Sanatorium „Włókniarz” – dodaje Zdzisław Perepiczko – wyrazy wdzięczności kieruję również do 21 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowego i innych sponsorów, którzy od lat wspierają Bieg Zdrojowy  i na co dzień nasz klub „Słoneczko”.

Imprezę, po raz pierwszy, obsługiwała specjalistyczna firma  Ultima Sport i jej system pomiaru i ewidencji czasu. Numery startowe zawodników zaopatrzone są w indywidualne chipy. Ich sygnał rejestrują automatycznie czujniki i dzięki temu wyniki dostępne są praktycznie od ręki.

I te jeszcze ciepłe wyniki poszczególnych biegów można oglądać na stronie Ultima Sport, klikając na poniższy link

◙ UltimaSport: – XVII Międzynarodowy Bieg Zdrojowy w Busku-Zdroju – wyniki

fotogaleria z imprezy jest na stronie fb Zdzisław Perepiczko

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “W Busku pobiegł XVII Bieg Zdrojowy – aktualizacja 25.09 – foto”

  1. Szymon pisze:

    Pan Zdzisław za wszystko co robi i zrobił już dawno powinien zostać Buskowianinem Roku!

  2. Marek pisze:

    Pan Zdzisław jest mega gość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl