VII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - 17.04 - transmisja w Ponidzie.TV - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

VII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 17.04 – transmisja w Ponidzie.TV

17 kwietnia 2019 | busko.com.pl / Jarosław Kruk | a 16.04.2019 | | 9 komentarzy

W środę, 17 kwietnia 2019 roku o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, odbędzie się VII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Proponowany porządek VII sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołanej na dzień 17 kwietnia 2019r. [ pdf ].

Projekty uchwał Rady Miejskiej:

 • W sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Busko – Zdrój na lata 2019 -2040 (nr VII/78/2019).
 • W sprawie zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2019 rok (nr VII/79/2019).
 • W sprawie poboru podatku rolnego, podatku leśnego, podatku od nieruchomości w drodze inkasa oraz określenia inkasentów i terminów płatności dla inkasentów (nr VII/80/2019).
 • W sprawie poboru opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa oraz wyznaczenia inkasentów i określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso (nr VII/81/2019).
 • W sprawie zaliczenia dróg położonych na terenie gminy Busko-Zdrój do kategorii dróg gminnych i ustalenia przebiegu dróg gminnych na terenie gminy Busko-Zdrój (nr VII/82/2019).
 • W sprawie zaliczenia dróg położonych na terenie gminy Busko-Zdrój do kategorii dróg gminnych i ustalenia przebiegu dróg gminnych na terenie gminy Busko-Zdrój (nr VII/83/2019).
 • W sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie nieruchomości komunalnych na okres 10 lat oraz na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy (nr VII/84/2019).
 • W sprawie zobowiązania Burmistrza do wystąpienia do Wojewody Świętokrzyskiego o nieodpłatne przekazanie Gminie Busko-Zdrój nieruchomości Skarbu Państwa (nr VII/85/2019).
 • W sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości (nr VII/86/2019).
 • W sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości komunalnej (nr VII/87/2019).
 • W sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości komunalnej (nr VII/88/2019).
 • W sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości komunalnej (nr VII/89/2019).
 • W sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości komunalnej (nr VII/90/2019).
 • W sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości na rzecz Gminy Busko-Zdrój (nr VII/91/2019).
 • W sprawie udzielenia w 2019 roku dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach ruchomych i nieruchomych, wpisanych do rejestru zabytków, zlokalizowanych na terenie gminy Busko-Zdrój (nr VII/92/2019).
 • W sprawie udzielenia w 2019 roku dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach ruchomych i nieruchomych, wpisanych do rejestru zabytków, zlokalizowanych na terenie gminy Busko-Zdrój (nr VII/93/2019).
 • W sprawie udzielenia w 2019 roku dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach ruchomych i nieruchomych, wpisanych do rejestru zabytków, zlokalizowanych na terenie gminy Busko-Zdrój (nr VII/94/2019).
 • W sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych w placówkach oświatowych, dla których gmina Busko-Zdrój jest organem prowadzącym (nr VII/95/2019).
 • W sprawie przyjęcia do realizacji projektu konkursowego pn. „Aktywna integracja społeczno-zawodowa szansą na sukces uczestników w CIS w Kostkach Dużych” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 Europejskiego Funduszu Społecznego (nr VII/96/2019).
 • W sprawie przyjęcia do realizacji projektu pozakonkursowego pn. „Aktywna integracja szansą na sukces osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością w Gminie Busko-Zdrój” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 Europejskiego Funduszu Społecznego (nr VII/97/2019).
 • W sprawie przyjęcia do realizacji projektu pozakonkursowego pn. „Dla Dobra Rodziny” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 Europejskiego Funduszu Społecznego (nr VII/98/2019).
 • W sprawie zmiany uchwały nr XIX/250/2012 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 28 czerwca 2012 r. w sprawie ustanowienia Statutu Uzdrowiska Busko-Zdrój (nr VII/99/2019).Posiedzenie Rady Miejskiej transmitowane będzie w  Telewizji Internetowej:

  Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

9 odpowiedzi na “VII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 17.04 – transmisja w Ponidzie.TV”

 1. Łukasz Jakub Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Praca w samorządzie to ogromna odpowiedzialność i duże wyzwanie. Jako najmłodszy radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój jestem zawsze do Państwa dyspozycji. Postanowiłem publicznie odpowiedzieć na bardzo często powtarzające się pytanie: Czy mieszkaniec może brać udział w sesji i zadawać pytania?

  👉Odpowiedź jest następująca: Każdy mieszkaniec oraz gość na sesji może odnieść się poruszanych problemów oraz zagadnień dotyczących naszego regionu w punkcie wolne wnioski. Według regulaminu mieszkaniec podczas każdej sesji Rady Miejskiej Busko-Zdrój ma prawo do jednej 5 minutowej wypowiedzi oraz do 3 minutowego odniesienia Ad Vocem.
  Mówi o tym §19 REGULAMINU RADY MIEJSKIEJ W BUSKU-ZDROJU, Załącznik nr 8 do Statutu Miasta i Gminy Busko-Zdrój (https://dl.umig.busko.pl/uchwaly/2019/2019_V_75.pdf)

  Zapraszam do aktywnego uczestnictwa w procesie kreowania dynamicznego rozwoju „Miasta Słońca”🌞

 2. do radnego pisze:

  Panie Szumilas proszę o wyjaśnienie projektu uchwały związanej z dzierżawą części nieruchomości na 10 lat Uchwała 2019_VII_84.
  Kto jest tajemniczym inwestorem ?
  Jaki czynsz będzie płacił za dzierżawę ?
  Dlaczego nie ma przetargu ?
  Czy można sobie budować na dzierżawionej działce ?
  Czy czas od złożenia wniosku do podjęcia uchwały nie jest zaskakująco krótki bo tylko 1,5 miesiąca ?

 3. Pies pisze:

  Widocznie radny sam nie rozumie, skoro nie odpisał na pytania mieszkańca.

 4. Łukasz Szumilas Radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Na działce planowana jest komora nomobaryczna. Pomysł atrakcyjny dla rozwoju kurortu. Tylko teraz pytanie za ile i komu? Niestety nawet ja jako radny nie mam takiej wiedzy. Dowiedzieliśmy się że działka jest nie do sprzedania. Ponieważ jest nieatrakcyjna ze względu na wielkość i lokalizacje elementów infrastruktury. Jeśli wszystko się uda będzie to druga komora nomobaryczna w Busku.

 5. Xyz pisze:

  Najmłodszy i najaktywniejszych Radny! Zrób chłopie obiektywny sondaż wśród mieszkańców. Wybory zweryfikują. Zobacz ile ludzi cię popiera na kontach przez p. zarządzanych. Aktywność radnego to nie jest kłapanie i obrażanie wszystkich. Radnych się ocenia po kulturze i skuteczności. Może kiedyś to radny zrozumie.

 6. Łukasz Szumilas Radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Jeśli kogoś obraża prawda to jego problem. Jeśli łamię prawo zapraszam do kontaktu z moimi adwokatami 🙂

 7. anty-MB pisze:

  Śmiech, gdy czytam „zapraszam do kontaktu z moimi adwokatami”. Tak, jasne. Tekst dla dodania sobie powagi. Stać radnego… Może chodzi o adwokata z urzędu? I jeszcze liczba mnoga dla większego wrażenia. Według deklaracji majątkowej nie powinno być stać najmłodszego radnego na adwokatów.

 8. Łukasz Jakub Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Chce się Anty-Rozum przekonać?

 9. do radnego pisze:

  Co za kultura…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl