VII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - 17.04 - transmisja w Ponidzie.TV - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

VII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 17.04 – transmisja w Ponidzie.TV

17 kwietnia 2019 | busko.com.pl / Jarosław Kruk | a 16.04.2019 | | 12 komentarzy

W środę, 17 kwietnia 2019 roku o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, odbędzie się VII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Proponowany porządek VII sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołanej na dzień 17 kwietnia 2019r. [ pdf ].

Projekty uchwał Rady Miejskiej:

 • W sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Busko – Zdrój na lata 2019 -2040 (nr VII/78/2019).
 • W sprawie zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2019 rok (nr VII/79/2019).
 • W sprawie poboru podatku rolnego, podatku leśnego, podatku od nieruchomości w drodze inkasa oraz określenia inkasentów i terminów płatności dla inkasentów (nr VII/80/2019).
 • W sprawie poboru opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa oraz wyznaczenia inkasentów i określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso (nr VII/81/2019).
 • W sprawie zaliczenia dróg położonych na terenie gminy Busko-Zdrój do kategorii dróg gminnych i ustalenia przebiegu dróg gminnych na terenie gminy Busko-Zdrój (nr VII/82/2019).
 • W sprawie zaliczenia dróg położonych na terenie gminy Busko-Zdrój do kategorii dróg gminnych i ustalenia przebiegu dróg gminnych na terenie gminy Busko-Zdrój (nr VII/83/2019).
 • W sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie nieruchomości komunalnych na okres 10 lat oraz na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy (nr VII/84/2019).
 • W sprawie zobowiązania Burmistrza do wystąpienia do Wojewody Świętokrzyskiego o nieodpłatne przekazanie Gminie Busko-Zdrój nieruchomości Skarbu Państwa (nr VII/85/2019).
 • W sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości (nr VII/86/2019).
 • W sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości komunalnej (nr VII/87/2019).
 • W sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości komunalnej (nr VII/88/2019).
 • W sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości komunalnej (nr VII/89/2019).
 • W sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości komunalnej (nr VII/90/2019).
 • W sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości na rzecz Gminy Busko-Zdrój (nr VII/91/2019).
 • W sprawie udzielenia w 2019 roku dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach ruchomych i nieruchomych, wpisanych do rejestru zabytków, zlokalizowanych na terenie gminy Busko-Zdrój (nr VII/92/2019).
 • W sprawie udzielenia w 2019 roku dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach ruchomych i nieruchomych, wpisanych do rejestru zabytków, zlokalizowanych na terenie gminy Busko-Zdrój (nr VII/93/2019).
 • W sprawie udzielenia w 2019 roku dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach ruchomych i nieruchomych, wpisanych do rejestru zabytków, zlokalizowanych na terenie gminy Busko-Zdrój (nr VII/94/2019).
 • W sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych w placówkach oświatowych, dla których gmina Busko-Zdrój jest organem prowadzącym (nr VII/95/2019).
 • W sprawie przyjęcia do realizacji projektu konkursowego pn. „Aktywna integracja społeczno-zawodowa szansą na sukces uczestników w CIS w Kostkach Dużych” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 Europejskiego Funduszu Społecznego (nr VII/96/2019).
 • W sprawie przyjęcia do realizacji projektu pozakonkursowego pn. „Aktywna integracja szansą na sukces osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością w Gminie Busko-Zdrój” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 Europejskiego Funduszu Społecznego (nr VII/97/2019).
 • W sprawie przyjęcia do realizacji projektu pozakonkursowego pn. „Dla Dobra Rodziny” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 Europejskiego Funduszu Społecznego (nr VII/98/2019).
 • W sprawie zmiany uchwały nr XIX/250/2012 Rady Miejskiej w Busku-Zdroju z dnia 28 czerwca 2012 r. w sprawie ustanowienia Statutu Uzdrowiska Busko-Zdrój (nr VII/99/2019).Posiedzenie Rady Miejskiej transmitowane będzie w  Telewizji Internetowej:

  Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

12 odpowiedzi na “VII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 17.04 – transmisja w Ponidzie.TV”

 1. Łukasz Jakub Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Praca w samorządzie to ogromna odpowiedzialność i duże wyzwanie. Jako najmłodszy radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój jestem zawsze do Państwa dyspozycji. Postanowiłem publicznie odpowiedzieć na bardzo często powtarzające się pytanie: Czy mieszkaniec może brać udział w sesji i zadawać pytania?

  👉Odpowiedź jest następująca: Każdy mieszkaniec oraz gość na sesji może odnieść się poruszanych problemów oraz zagadnień dotyczących naszego regionu w punkcie wolne wnioski. Według regulaminu mieszkaniec podczas każdej sesji Rady Miejskiej Busko-Zdrój ma prawo do jednej 5 minutowej wypowiedzi oraz do 3 minutowego odniesienia Ad Vocem.
  Mówi o tym §19 REGULAMINU RADY MIEJSKIEJ W BUSKU-ZDROJU, Załącznik nr 8 do Statutu Miasta i Gminy Busko-Zdrój (https://dl.umig.busko.pl/uchwaly/2019/2019_V_75.pdf)

  Zapraszam do aktywnego uczestnictwa w procesie kreowania dynamicznego rozwoju „Miasta Słońca”🌞

 2. do radnego pisze:

  Panie Szumilas proszę o wyjaśnienie projektu uchwały związanej z dzierżawą części nieruchomości na 10 lat
  https://dl.umig.busko.pl/projekty_uchwal/2019-04-17/2019_VII_84.pdf

  Kto jest tajemniczym inwestorem ?
  Jaki czynsz będzie płacił za dzierżawę ?
  Dlaczego nie ma przetargu ?
  Czy można sobie budować na dzierżawionej działce ?
  Czy czas od złożenia wniosku do podjęcia uchwały nie jest zaskakująco krótki bo tylko 1,5 miesiąca ?

 3. do radnego pisze:

  Panie Szumilas proszę o wyjaśnienie projektu uchwały związanej z dzierżawą części nieruchomości na 10 lat https://dl.umig.busko.pl/projekty_uchwal/2019-04-17/2019_VII_84.pdf
  Kto jest tajemniczym inwestorem ?
  Jaki czynsz będzie płacił za dzierżawę ?
  Dlaczego nie ma przetargu ?
  Czy można sobie budować na dzierżawionej działce ?
  Czy czas od złożenia wniosku do podjęcia uchwały nie jest zaskakująco krótki bo tylko 1,5 miesiąca ?

 4. do radnego pisze:

  Panie Szumilas proszę o wyjaśnienie projektu uchwały związanej z dzierżawą części nieruchomości na 10 lat Uchwała 2019_VII_84.
  Kto jest tajemniczym inwestorem ?
  Jaki czynsz będzie płacił za dzierżawę ?
  Dlaczego nie ma przetargu ?
  Czy można sobie budować na dzierżawionej działce ?
  Czy czas od złożenia wniosku do podjęcia uchwały nie jest zaskakująco krótki bo tylko 1,5 miesiąca ?

 5. Pies pisze:

  Widocznie radny sam nie rozumie, skoro nie odpisał na pytania mieszkańca.

 6. Łukasz Szumilas Radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Na działce planowana jest komora nomobaryczna. Pomysł atrakcyjny dla rozwoju kurortu. Tylko teraz pytanie za ile i komu? Niestety nawet ja jako radny nie mam takiej wiedzy. Dowiedzieliśmy się że działka jest nie do sprzedania. Ponieważ jest nieatrakcyjna ze względu na wielkość i lokalizacje elementów infrastruktury. Jeśli wszystko się uda będzie to druga komora nomobaryczna w Busku.

 7. Xyz pisze:

  Najmłodszy i najaktywniejszych Radny! Zrób chłopie obiektywny sondaż wśród mieszkańców. Wybory zweryfikują. Zobacz ile ludzi cię popiera na kontach przez p. zarządzanych. Aktywność radnego to nie jest kłapanie i obrażanie wszystkich. Radnych się ocenia po kulturze i skuteczności. Może kiedyś to radny zrozumie.

 8. Łukasz Szumilas Radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Jeśli kogoś obraża prawda to jego problem. Jeśli łamię prawo zapraszam do kontaktu z moimi adwokatami 🙂

 9. anty-MB pisze:

  Śmiech, gdy czytam „zapraszam do kontaktu z moimi adwokatami”. Tak, jasne. Tekst dla dodania sobie powagi. Stać radnego… Może chodzi o adwokata z urzędu? I jeszcze liczba mnoga dla większego wrażenia. Według deklaracji majątkowej nie powinno być stać najmłodszego radnego na adwokatów.

 10. Łukasz Jakub Szumilas, radny Rady Miejskiej Busko-Zdrój pisze:

  Chce się Anty-Rozum przekonać?

 11. do radnego pisze:

  Co za kultura…

 12. MIESZKANIEC pisze:

  TRYB BEZPRZETARGOWY DZIERŻAWY DZIAŁKI NA OKRES 10 LAT W XXI WIEKU = PIENIĄDZE = ABW = WIELKIE BRAWA DLA RADNYCH ZA ICH PRACĘ NA NIEKORZYŚĆ NASZEGO MIASTA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl