Urząd Marszałkowski: zielone światło dla rozbudowy ul. Zielonej i Batalionów Chłopskich w Busku-Zdroju - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Urząd Marszałkowski: zielone światło dla rozbudowy ul. Zielonej i Batalionów Chłopskich w Busku-Zdroju

30 stycznia 2019 | Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego / Jarosław Kruk | | 0 komentarzy

Poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy oraz bezpieczeństwa pieszych – te elementy zdecydowały o przyjęciu w środę, 30.01, przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego trzech uchwał dotyczących wyrażenia pozytywnych opinii celem uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowych.

Członkowie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego – od lewej – Mariusz Gosek, Marek Bogusławski, Renata Janik – wicemarszałek i Marek Jońca. / źródło: swietokrzyskie.pro

Pozytywne opinie Zarządu Województwa dotyczą trzech zadań: ulic w Kielcach i Busku-Zdroju oraz odcinka drogi krajowej nr 74.

W mieście słońca  w ramach inwestycji pn. „Rozbudowa ul. Zielonej i Batalionów Chłopskich w Busku-Zdroju” przebudowane zostaną dwa odcinki dróg lokalnych (każdy o długości ok. 0,5 kilometra), łączące się z drogą wojewódzką. Wybudowane zostaną chodniki i przebudowane istniejące zjazdy na działki.

W przypadku wszystkich tych inwestycji Zarząd Województwa wyraził pozytywne opinie, co pozwoli poszczególnym zarządcom dróg na uruchomienie procedury uzyskiwania zezwolenia na realizację inwestycji drogowych.

 

źródło: Świętokrzyski Urząd Marszałkowski, grafiki: Google

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl