Urząd Marszałkowski: Rusza budowa mostu w Nowym Korczynie - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Urząd Marszałkowski: Rusza budowa mostu w Nowym Korczynie

7 marca 2019 | świętokrzyskie.pro 06.03.2019 / Jarosław Kruk 07.03.2019 | | 2 komentarze

Oczekiwana od wielu lat inwestycja – budowa obiektu mostowego na Wiśle, łącząca Nowy Korczyn z Borusową w województwie małopolskim – ma pozytywny finał. – Z początkiem marca bieżącego roku wydana została decyzja, zezwalająca na rozpoczęcie prac, a już 7 marca wykonawca, firma Intercor, wkroczy na plac budowy – poinformował Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, podczas spotkania z członkami Zarządu Województwa Mariuszem Goskiem i Markiem Jońcą na temat zakresu zaplanowanych w ramach tego przedsięwzięcia działań.

– To niezwykle cenna inicjatywa, która doczekała się realizacji. Dzięki niej istniejący w Nowym Korczynie prom zastąpi komfortowa dla podróżujących w kierunku Borusowej przeprawa mostowa. Tym samym południowa część regionu świętokrzyskiego zyska wygodne połączenie z Małopolską – podkreślili Mariusz Gosek i Marek Jońca, członkowie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

od lewej: Marek Jońca, Mariusz Gosek i Damian Urbanowski / swietokrzyskie.pro

Pozytywna decyzja wojewody świętokrzyskiego umożliwiła szybkie rozpoczęcie realizacji przedsięwzięcia. W czwartek, 7 marca, firmie Intercor z Zawiercia zostanie przekazany plac budowy, tak by mogła zacząć prace budowlane. Budowa mostu w Nowym Korczynie to wspólna inwestycja regionu świętokrzyskiego i małopolskiego, której koszt oszacowano na blisko 54 miliony złotych. W ramach zadania powstanie długa na około 700 metrów przeprawa mostowa, drogi dojazdowe po obu stronach mostu o łącznej długości niemal 2 kilometrów. Powstaną również po obu stronach drogi dwumetrowe ciągi piesze oraz dodatkowo, po lewej stronie, pas dla rowerzystów o szerokości 3 metry. Zarówno wzdłuż dróg, jak i mostu, ustawione zostanie nowe ledowe oświetlenie. Wykonana będzie także infrastruktura około drogowa.

źródło: swietokrzyskie.pro

◙  Podobne informacje:

 

źródło: google.com

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “Urząd Marszałkowski: Rusza budowa mostu w Nowym Korczynie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl