Tylko do 27 grudnia zgłoszone KGW mogą złożyć wniosek o wsparcie i otrzymać do 5000 zł. - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Tylko do 27 grudnia zgłoszone KGW mogą złożyć wniosek o wsparcie i otrzymać do 5000 zł.

20 grudnia 2018 | Michał Cieślak FB 20181216 / Jarosław Kruk | | 0 komentarzy

UWAGA KGW !!!

Szanowne Panie! Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe 
Tylko do 27 grudnia zgłoszone w rejestrze koła mogą złożyć wniosek o wsparcie i otrzymać od 3 do 5 tys. złotych na swoją działalność i rozwój.

Drogie Panie,

Przygotowaliśmy wsparcie finansowe zarówno dla już istniejących, jak i nowych Kół KGW, które dzięki osobowości prawnej uzyskają niezależność finansową, na działalność i rozwój. Na ten cel – do końca roku przeznaczymy aż 90 milionów złotych.

Realizując deklarację Pana Premiera Mateusza Morawieckiego będziemy kontynuować wsparcie finansowe również w kolejnych latach, z krajowych i europejskich środków.

1. Zgłoszone zgodnie z nową Ustawą Koła – będą całkowicie samodzielne, dlatego zawarliśmy w ustawie wzorcowy Statut, który pozwoli Paniom na samodzielne podejmowanie decyzji w zakresie działania swojego Koła.

2. Wspierając bieżące działania i rozwój każdego z Kół Gospodyń Wiejskich wprowadziliśmy oczekiwane od lat rozwiązania, które jeszcze w 2018 zagwarantują wsparcie finansowe – od 3 do 5 tysięcy złotych dla każdego koła.

3. KGW, które uzyskają osobowość prawną – w każdym biurze powiatowym ARiMR wpis do Krajowego Rejestru KGW – mogą skorzystać z zarówno ze wsparcia finansowego, jak i rozwiązań skierowanych tylko dla Kół Gospodyń Wiejskich.
Będziecie Panie mogły prowadzić sprzedaż swoich wyrobów, otrzymywać darowizny, składki, dotacje z samorządów, ministerstwa, środków unijnych. I co najważniejsze – dochód wykorzystany na działalność koła do 100 000 zł nie będzie opodatkowany (uproszczona ewidencja).

Zwolnienie z podatku VAT do 200.000 zł. Brak obowiązku kasy fiskalnej.
Bezpłatne porady prawne w każdej samorządzie.
Niezgodne z prawdą są przekazywane informacje, że będziecie Panie musiały rozliczać się rocznie, albo składać rozliczenia roczne z dochodu. .
KGW nie będzie musiało składać rozliczenia rocznego CIT.
Podczas ostatniego spotkania jeden z Samorządowców pochwalił to rozwiązanie podkreślając, iż wreszcie będzie mógł korzystać odpłatnie z kulinariów KGW na lokalnych uroczystościach, w miejsce dotychczasowych firm cateringowych, doceniając właśnie te Koła za doskonałe tradycje lokalne i kulinarne!

4. Proces zgłoszenia Koła jest bardzo szybki i prosty. Żadnych innych wymagań, tylko te zgodne z ustawą:
•Wizyta w ARiMR – Pełnomocnik ds. Kół Gospodyń Wiejskich
Na formularzu wpisujemy listę naszych członkiń z podpisem i składamy jako Komitet Założycielski (min. 2 osoby) u Pełnomocnikiem ds. KGW w powiatowym biurze ARiMR.
Wartość wsparcia zależy od listy pełnoletnich członkiń/członków (formularze oraz lista pełnomocników powiatowych na stronie www.kobietygospodarnewyjatkowe.pl.)

Szanując, Drogie Panie – Wasz czas, zadzwońcie proszę do Pełnomocnika, by umówić się na konkretną godzinę.
Podczas tego spotkania Pełnomocnik wypełni z Paniami niezbędne dokumenty, min. prosty wniosek o wpis o nadanie numeru, wyda zaświadczenie. To zaświadczenie umożliwi założenie konta i przekazanie środków finansowych dla KGW.
Obowiązkiem każdego Pełnomocnika jest pomoc, doradztwo i pełne wsparcie w całej procedurze KGW. Nie powinien oczekiwać żadnych innych dodatkowych dokumentów, zaświadczeń, czy poświadczeń. Decyzja i zaświadczenie wydane powinny być „nawet tego samego dnia”.

• Zakładamy konto abyśmy mogły otrzymać tegoroczne dofinansowanie oraz by skorzystać z każdego innego wsparcia finansowego np. z samorządu.
Banki mają już przygotowane oferty dla KGW – sprawdźmy które będzie dla nas najodpowiedniejsze. Bank poda nam numer naszego konta.
• Wracamy z nr konta do Pełnomocnika, by otrzymać tegoroczne dofinansowanie – proszę złożyć wniosek o przyznanie pomocy finansowej – musimy zdążyć do 27 grudnia 2018! Oczekiwać decyzji tego samego dnia.
Jest to bardzo prosta formuła, którą przyjęliśmy w ustawie, by zarówno umożliwić Paniom skorzystanie ze wszystkich korzyści dla KGW, lecz przede wszystkim docenić ogrom wykonywanej przez Panie zaangażowania i podejmowania inicjatyw budowania naszych Małych Ojczyzn. Dlatego cały ten proces ma być łatwy i prosty.

Drogie Przewodniczące, Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich,
Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe!

Szczególnie zależy mi, abyśmy nie pominęli żadnego z istniejących Kół, abyśmy nie pominęli również żadnej z osób, która takie Koło chciałaby założyć, działać i aktywnie wspierać lokalną przedsiębiorczość.

W załączeniu zamieszczam grafikę z informacją o 3 krokach zgłoszenia Koła u Pełnomocnika w każdym Powiatowym Biurze ARiMR.


W kwestii bezpośrednich informacji oraz Państwa szczegółowych pytań, przekazuję także kontakt do Pani Marii Kordowskiej (22 273 88 07) pelnomocnikmsp@miir.gov.pl koordynatora ds. wdrożenia ustawy Biura Pełnomocnika Rządu ds. MŚP, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Michał Cieślak, poseł na Sejm RP


 

Załączniki:

1/    III kroki dla KGW (JPG 2 MB) – grafika

2/   Wniosek o wpis Koła do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich (PDF 388 KB)

3/    Załącznik do wniosku – lista członków Koła (PDF 372 KB)

4/    Wzorcowy statut dla KGW (PDF 303 KB)

5/     Instrukcja wypełnienia wniosku i załącznika (PDF 424 KB)

źródło: www.kobietygospodarnewyjatkowe.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl