TVP3: Pieniądze na innowacje. Dotacje z ARiMR na działalność pozarolniczą - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

TVP3: Pieniądze na innowacje. Dotacje z ARiMR na działalność pozarolniczą

6 listopada 2018 | TVP3 Kielce / Jarosław Kruk | | 0 komentarzy

Sklep spożywczy, firma informatyczna, a nawet zakład rzemieślniczy. To tylko niektóre z prawie 400 rodzajów działalności, które może wesprzeć finansowo Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski o przyznanie pomocy można składać w regionalnych oddziałach ARiMR do 13 listopada.

źródło: TVP3 Kielce

Norbert Januchta ma cztery konie, dziesięć hektarów pola i gospodarstwo agroturystyczne. Oferuje przede wszystkim rozrywkę w sąsiedztwie natury. Z atrakcji korzystają przedszkola, szkoły, a także zakłady pracownicze. Działalność może rozwijać m.in. dzięki dofinansowaniom z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Środki przeznaczyłem to zakup placu zabaw, dmuchanej zjeżdżalni i basenu z kulkami – mówi Norbert Januchta.

W ślady rolnika ze Starej Dębowej Woli mogą pójść kolejni. Agencja prowadzi nabór wniosków o przyznanie dotacji na rozpoczęcie działalności pozarolniczej. Do wzięcia jest 100 tysięcy złotych.

– O dofinansowanie może ubiegać się osoba fizyczna, która przynajmniej 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku była ubezpieczona w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i w roku naboru złożyła wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich – wyjaśnia Tomasz Kuśnierek, wicedyrektor Świętokrzyskiego Oddziału ARIMR. Co ważne – z dofinansowania mogą skorzystać również bliscy takiej osoby.

– Osoba składająca dokumenty musi mieć przede wszystkim wypełniony wniosek o przyznanie pomocy. Powinna mieć także nadany numer producenta rolnego oraz gotowy biznesplan – mówi Renata Kosakowska, specjalista z Biura Wsparcia Inwestycyjnego.

Pieniądze można przeznaczyć m.in. na otwarcie sklepu spożywczego, prowadzenie obiektów turystycznych, a nawet działalność informatyczną i księgową.

Wnioski o przyznanie pomocy można składać w regionalnych oddziałach ARiMR do 13 listopada.

 

 

źródło: TVP3 Kielce: – Pieniądze na innowacje. Dotacje z ARiMR na działalność pozarolniczą

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl