1 stycznia 2019 r. - koniec użytkowania wieczystego - TVN24BIS - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

1 stycznia 2019 r. – koniec użytkowania wieczystego – TVN24BIS

7 listopada 2018 | tvn24bis / Jarosław Kruk | | 0 komentarzy

Zgodnie z ustawą o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów 1 stycznia 2019 r. 2,5 mln gospodarstw domowych zostanie właścicielami lub współwłaścicielami gruntu, na którym mieszkają. Nie trzeba składać żadnych wniosków, gdyż przekształcenie zostanie przeprowadzone automatycznie. Potwierdzeniem tego faktu będzie zaświadczenie od wójta lub starosty.

źródło: tvn24bis

Urzędy powinny jak najszybciej przygotowywać zaświadczenia o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe – zaapelował wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Zdaniem Marcina Krasonia, analityka Home Broker, w innym przypadku „rynkowi mieszkaniowemu grozi na początku roku mały paraliż”.

Szybkie przygotowanie zaświadczenia o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe jest o tyle ważne, że od początku 2019 roku bez tego dokumentu nie będzie można sprzedać mieszkania.

Jak wyjaśnił wiceszef resortu inwestycji i rozwoju Artur Soboń, „urzędy od wejścia w życie ustawy (od 5 października 2018 roku) mają czas na przygotowanie zaświadczeń o przekształceniu, w których będą także informacje o wysokości opłaty przekształceniowej”. – Nie muszą z tym czekać na ostatnią chwilę – dodał wiceminister.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl