🔴 Spotkanie otwarte dotyczące projektu Uchwały RM w Busku-Zdroju w sprawie zasad wyznaczania składu oraz działania Komitetu Rewitalizacji 🔴 Warsztaty poświęcone opracowaniu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Busko-Zdrój 2030+ [Podobszar I] – 11.02.2025 BSCK [VIDEO| FOTO]
Wczoraj, 11 lutego 2025 roku, w auli Buskiego Samorządowego Centrum Kultury odbyło się spotkanie otwarte dotyczące projektu Uchwały Rady Miejskiej w Busku-Zdroju w sprawie zasad wyznaczania składu oraz działania Komitetu Rewitalizacji. – informuje 11.02.2025 portal busko.com.pl
>>> FOTOGALERIA (wkrótce) <<<
W trakcie wyznaczonego na godzinę 18:00 spotkania przedstawione zostały założenia Regulaminu Komitetu Rewitalizacji. Uczestnicy mieli możliwość zgłaszania uwag oraz wyrażenia swoich opinii na temat proponowanych zasad jego funkcjonowania. Spotkanie było częścią trwających od 24 stycznia do 28 lutego 2025 roku konsultacji społecznych dotyczących projektu Uchwały Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.
Projekt Uchwały oraz formularz konsultacyjny są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz w Biurze Obsługi Interesanta. Po zakończeniu konsultacji opracowana zostanie informacja podsumowująca, obejmująca wszystkie zgłoszone uwagi wraz z odniesieniem się do nich.
Dokument źródłowy do pobrania [ pdf ]
Link do obwieszczenia [ pdf ]
Klauzula RODO [ pdf ]
____________🔴____________
Tego samego dnia, nieco wcześniej, o godzinie 16:00, rozpoczęły się Warsztaty poświęcone opracowaniu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Busko-Zdrój 2030+ dla Podobszaru I będącego częścią Obszaru I oraz Obszaru II Miasta Busko-Zdrój. Poprowadził je Paweł Walczyszyn’ z firmy doradczej InicjatywaLokalna.pl’
Granicę Podobszaru I wyznaczają: od strony zachodniej – rondo przecinające ul. Ludwika Waryńskiego i ul. Wincentego Witosa, od strony południowej – granica miasta, aż do przecięcia ul. Przemysłowej z ul. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, następnie od strony wschodniej – ul. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. prof. Józefa Wacława Grotta, od strony północnej – ul. Partyzantów (z uwzględnieniem przylegających do niej działek od strony północnej), ul. Bohaterów Warszawy (z uwzględnieniem terenu obejmującego klasztor ponorbertański) do ronda łączącego ul. Wincentego Witosa z ul. Romana Dmowskiego, następnie ul. Wincentego Witosa oraz ul. Wrzosowa do ronda łączącego ul. Ludwika Waryńskiego i ul. Wincentego Witosa.
Podobszar II obejmuje tereny sołectw Szaniec i Młyny.
Portal busko.com.pl i Telewizja Ponidzie TV transmitowały na bieżąco przebieg tego wydarzenia. Relacja poniżej.
○ Busko-Zdrój, BSCK, 11.02.2025, godz.16:00: Warsztaty poświęcone opracowaniu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Busko-Zdrój 2030+ dla Podobszaru I będącego częścią Obszaru I oraz Obszaru II Miasta Busko-Zdrój./ źródło: Telewizja Ponidzie TV♂
Warsztaty stanowią istotny element procesu planowania działań rewitalizacyjnych, dlatego udział mieszkańców i interesariuszy jest kluczowy dla skutecznej realizacji programu. Organizatorzy zachęcają do aktywnego uczestnictwa i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, które mogą przyczynić się do poprawy jakości życia w wyznaczonych obszarach.
______________________
◙ Podobne informacje:
Franciszek Rusak: Rewitalizacyjny walec – Czuj, stary pies szczeka!
4 odpowiedzi na “🔴 Spotkanie otwarte dotyczące projektu Uchwały RM w Busku-Zdroju w sprawie zasad wyznaczania składu oraz działania Komitetu Rewitalizacji 🔴 Warsztaty poświęcone opracowaniu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Busko-Zdrój 2030+ [Podobszar I] – 11.02.2025 BSCK [VIDEO| FOTO]”
Frekwencja cieniutka. Też godzina nie odpowiadała? Wszyscy w pracy byli?
„Frekwencja cieniutka. Też godzina nie odpowiadała? Wszyscy w pracy byli?”
Frekwencja cieniutka, nie da się ukryć, chociaż pora na konsultacje tym razem właściwa. Warto zadać sobie pytanie dlaczego więc znikoma obecność? Ja sądzę, że dlatego, że to spotkanie, podobnie jak i te wcześniejsze niewiele, a chyba uważam nawet nic nie wniosą w zakres działań które zaplanował sobie i realizuje Pan UMIG z Panem Burmistrzem Szydłowskim na czele. Podobnie uważam było za czasów poprzedniego słusznie minionego burmistrza Waldemara Sikory. Przypuszczam, że nie tylko ja ale i mieszkańcy już to sobie w ciągu minionych 9 miesięcy uświadomili, nawet ci, którzy w wyborach głosowali na Pana Szydłowskiego i dlatego nie przychodzą. Przypuszczam, że mieszkańcy nie chcą marnować swojego czasu i nie chcą swoją obecnością legitymizować działań Pana UMIG, które nie były na wcześniejszych etapach z nimi w sposób demokratyczny i rzetelny ustalane i konsultowane.
Uważam niestety, że tak jak za burmistrza Sikory Pan UMIG bez uważam oglądania się na ogół mieszkańców, na ich potrzeby i oczekiwania, realizował swoje pomysły i plany, których celowość, potrzebę, jakość wykonania i skutki uboczne już teraz z perspektywy zaledwie kilku lat łatwo dostrzec i ocenić, tak dzieje się i teraz pod rządami jego następcy, Pana Burmistrza Szydłowskiego.
„Kmicic
12 LUTEGO 2025 O 10:52
Widzę po ilości uczestników w spotkaniach że woli, chęci i determinacji do zmian raczej w społeczeństwie nie ma. Spotkanie zdominowały indywidualne problemy mieszkańców Słonecznej. Burmistrz odpowiedała że na historię ostatnich 30 lat nic nie poradzi tu potrzebne są rozwiązania systemowe, w sprawie OC czekamy na rozporządzenia bo one są potrzebne by zmienić świadomość mieszkańców, rady i urzędu (jak naprzykład w NORWEGII wizyta była owocna). 80 milionów będzie wydane na koncepcje poprzedników już klamka zapadła. To nic że świat się zmienił, zagrożenia i podatności też są inne u granic wojna i można by je wydać z ich uwzględnieniem, to za trudne wymagało by samodzielności, kreatywności i odwagi ale jeszcze nie opisane przez rząd więc nie robimy nic. Setki ton eternitu na dachach, truje nas i kuracjuszy, wieczorne kominowe zadymianie centrum i uzdrowiska, wycinka tlenotwórczych drzew, to nasze zdrowie tu i teraz. To jest DEGRADACJA środowiska, zdrowia, wizerunku o który nie dba nikt. Żadne garaże, akwaria, zardzewiałe kładki i granitowe aleje tego nie naprawią.Zasada Psy szekają a karawana idzie dalej niszcząc co się da by ponownie czerpać zyski z rewitalizacji ale uświadommy sobie fakt że zdrowia, straconego czasu i braku miejsc pracy oraz emigracji dzieci nikt nie zreitalizuje. Ile miejsc pracy wygenernerowały dotychczasowe inwestycje ile zdziała to 80 milionów i jakie inne korzyści będą dla mieszkańców. Wizjonerzy od granitów, kładek, wycinki drzew odpowiedźcie ile miejsc pracy dla normalnych ludzi z poza układu wygenerowały wasze pomysły ?? Źle się dzieje… Pozddrawiam”
Wielopoziomowy parking ze schronem w sercu Tarnowa coraz bardziej realny.
https://www.tarnowska.tv/artykul/21601,wielopoziomowy-parking-ze-schronem-w-sercu-tarnowa-coraz-bardziej-realny