Rozbudowa i modernizacja szkolnej infrastruktury sportowej + dofinansowanie szkolnych pracowni - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Rozbudowa i modernizacja szkolnej infrastruktury sportowej + dofinansowanie szkolnych pracowni

10 kwietnia 2019 | Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego 09.04.2019 / Jarosław Kruk 10.04.2019 | | 0 komentarzy

Rozbudowa i modernizacja szkolnej infrastruktury sportowej (np. boisk i hal sportowych), ale również zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego oraz materiałów dydaktycznych do pracowni matematycznych i przyrodniczych to inwestycje, które zrealizowane zostaną w kilkudziesięciu świętokrzyskich podstawówkach dzięki dofinansowaniu z rozstrzygniętego w minionym tygodniu konkursu z działania 7.4 „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”.

źródło: computer-recycling.pl

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego dokonał wyboru projektów, które złożono w ramach konkursu do działania 7.4 „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej ”Osi priorytetowej 7 „Sprawne usługi publiczne” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

–  To już piąte w tej perspektywie finansowej rozstrzygnięcie w ramach tego działania. Tym razem w konkursie można się było ubiegać o środki na modernizację szkół podstawowych – podkreśla marszałek Andrzej Bętkowski. – Dofinansowaniem objęto przedsięwzięcia dedykowane zajęciom dydaktycznym: rozbudowę, modernizację istniejącej infrastruktury szkół podstawowych, w tym infrastruktury sportowej, służącej wzmacnianiu sprawności fizycznej uczniów oraz wyposażenie lub doposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne szkolnych pracowni – dodaje.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony gmin. Wpłynęły 83 projekty, czyli prawie wszystkie gminy z województwa ubiegały się o dofinansowanie. Pierwotnie do dyspozycji wnioskodawców było 15 mln złotych, ale Zarząd Województwa zwiększył tę pulę do 28 mln złotych. W efekcie Zarząd Województwa wybrał do dofinansowania 55 projektów. Pozostałe pozytywnie ocenione trafiły na listę rezerwową, ale Zarząd liczy, że przynajmniej kilka z nich ma jeszcze szansę na uzyskanie dofinansowania.

Największą inwestycję zrealizuje gmina Chmielnik –„Rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku o salę gimnastyczną wraz z wyposażeniem pracowni matematyczno-przyrodniczych” kosztowała będzie 7,2 mln zł, w tym dofinansowanie 1,2 mln zł.

W Gminie Busko-Zdrój dofinansowana zostanie przebudowa infrastruktury sportowej i doposażenie pracowni dydaktycznych w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1. Wartość całkowita projektu wynosi ponad 713 tysięcy złotych, dofinansowanie blisko 574 tysiące złotych.

 

8  Cała lista projektów, które otrzymały dofinansowanie  – w załączniku dostępnym po kliknięciu na link

8  Echo Dnia: – Wielkie pieniądze na szkolne inwestycje w powiecie buskim. Zobacz co zostanie zrobione

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl