Największe tajemnice II wojny światowej – spotkanie autorskie z pisarzem Jerzym Rostkowskim – 13 grudnia - 15:30 - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Największe tajemnice II wojny światowej – spotkanie autorskie z pisarzem Jerzym Rostkowskim – 13 grudnia – 15:30

13 grudnia 2019 | Jerzy Rostkowski / Jarosław Kruk 13.12.2019 | | 1 komentarz

II wojna światowa wydaje się być okresem, który dawno minął i po dziesięcioleciach mrówczej pracy historyków wszystko o nim wiemy. Znamy bitwy, nazwiska, wiemy na czyich grobach zapalać znicze, kogo czcić pomnikami i nazwami ulic. Wiemy wydawałoby się wszystko. Ale czy aby na pewno? Dzięki detektywistycznej pracy pasjonatów okazuje się, że w historii tamtych lat nadal jest jeszcze dużo białych plam i że nowo odkrywane materiały i dokumenty skłaniają by inaczej patrzeć na wiele wydarzeń i inaczej oceniać postacie.

..

W piątek, 13 grudnia, o godzinie 15.30 w kawiarni na terenie 21 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego odbędzie się otwarte spotkanie autorskie z pisarzem Jerzym Rostkowskim. Autor ten, znany w Polsce i poza jej granicami, to swoisty polski Indiana Jones zajmujący się od kilkudziesięciu lat tajemnicami II wojny światowej dotychczas skrzętnie pomijanymi w opracowaniach historycznych. Prezentuje dotychczas niepublikowane dokumenty, relacje odnajdywanych świadków, ukrywane fakty niewygodne dla innych, bo takie, których publikacja narusza dotychczasowy, zdawałoby się niezmienny od lat porządek dziejów.

Jerzy Rostkowski, podczas spotkania o charakterze multimedialnym, przedstawi swoje książki i odpowie na wiele intrygujących pytań opierając się na prezentowanym jednocześnie materiale dowodowym. Uczestnicy dowiedzą się między innymi co i gdzie Niemcy ukrywali przegrywając wojnę, czy naprawdę istnieje legendarny „złoty pociąg” i co zawierają jego wagony, czy Niemcy pracowali nad bronią atomową na terenach dziś należących do Polski, jakie badania prowadzono w sławnym uzdrowisku Szczawno-Zdrój. Poznają również ścisłe, wojenne związki klasztoru Monte Cassino i zamku Książ pod Wałbrzychem, a łącznikiem okażą się ogromne skarby. Zaskoczy wszystkich odpowiedź na pytanie, co w świetle dokumentów i faktów, do których dotarł Rostkowski było prawdziwą przyczyną hekatomby alianckich, a przede wszystkim polskich żołnierzy, na zboczach słynnego włoskiego wzgórza klasztornego.

Niezależnie autor omówi wypaczaną do dnia dzisiejszego historię polskiej konspiracyjnej organizacji wywiadowczej Muszkieterzy‘, kierowanej przez przedwojennego światowej sławy wynalazcę, będącego jednocześnie wyjątkową postacią wojny polsko-bolszewickiej, wybitnym agentem naszego wywiadu wojskowego i bohaterem wojny obronnej 1939 roku. O kim mowa? Dlaczego historia chwały polskiej nauki i naszego oręża nie wspomina o tak ważnej postaci? Czyżby dzieje antyniemieckiej organizacji uznawanej przez aliantów za najlepszą w całej Europie kryły jednocześnie jakąś straszną tajemnicę okrywającą hańbą postaci dotychczas honorowane jako wybitne i kryształowe? A może dotychczas nie znamy prawdy o rzeczywistych, polskich bohaterach? Odpowiedź na te i wiele innych pytań będzie można poznać podczas spotkania.
Zapraszamy!


wydarzenie:    Spotkanie autorskie z pisarzem Jerzym Rostkowskim
termin:            13 grudnia 2019,  piątek, g. 15:30
miejsce:           Kawiarnia 21 WSzUR, ul. Rzewuskiego 8, Busko-Zdrój


 

4 Radio Kraków [07.05.2015]: – PATRIOCI CZY ZDRAJCY? KIM BYLI POLSCY MUSZKIETEROWIE. POZNAJ HISTORIĘ JEDNEJ Z NAJLEPSZYCH ORGANIZACJI WYWIADOWCZYCH W EUROPIE

 

◙ Podobne informacje:

Największe tajemnice II wojny światowej – spotkanie autorskie z pisarzem Jerzym Rostkowskim – 5 czerwca

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “Największe tajemnice II wojny światowej – spotkanie autorskie z pisarzem Jerzym Rostkowskim – 13 grudnia – 15:30”

  1. Jerzy Rostkowski pisze:

    Dziękuję „infobusko.pl” za przemiłe słowa – dołożę wszelkich starań, by ewentualni Czytelnicy wyszli ze spotkania z wypiekami na twarzach 🙂 Najnowsze ciekawostki umieszczone w książce przygotowywanej właśnie do druku przez „Rebis” także zostaną omówione, a dotychczas nikt o nich nie wie 🙂 ZAPRASZAM
    Jerzy Rostkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl