RK: Wichura szalała w regionie. Zerwane dachy w powiatach kazimierskim i buskim - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Wichura szalała w regionie. Zerwane dachy w powiatach kazimierskim i buskim

11 marca 2019 | Radio Kielce Marta Gajda 10.03.2019 / Jarosław Kruk 11.03.2019 | | 0 komentarzy

Ponad 3 godziny trwały działania strażaków, którzy w nocy z 9 na 10 marca zostali wezwani na pomoc do miejscowości Sieradzice, w powiecie kazimierskim. Jak wcześniej informowało Radio Kielce potężny wiatr całkowicie zerwał dach jednego z tamtejszych domów. Z kolei w miejscowości Wawrowice, w gminie Wiślica, w powiecie buskim, w wyniku silnego podmuchu wiatru uszkodzony został dach oraz jedna ze ścian budynku gospodarczo-mieszkalnego.

Zniszczenia spowodowane wiatrem / źródło: Wikipedia

Skutki nocnej wichury strażacy usuwali także w powiecie buskim. Odnotowano w sumie 14 interwencji. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Wawrowice, w gminie Wiślica.

Jak informuje Marek Lis z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju, w wyniku silnego podmuchu wiatru uszkodzony został… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 

8  Kielce.TVP.pl: – Wichura w Świętokrzyskiem. Zatarasowane drogi, gospodarstwa bez prądu

8  EchoDnia.eu: – Wichura w powiecie buskim. Wiele interwencji, zerwany dach

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl