RK: Ponad połowa polskich dzieci cierpi na wady postawy - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Ponad połowa polskich dzieci cierpi na wady postawy

18 lutego 2019 | Radio Kielce Iwona Murawska 17.02.2019 / Jarosław Kruk | | 0 komentarzy

Bezpłatne badania prawidłowej postawy ciała dla dzieci i młodzieży wykonywano w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji „ORKA” przy ulicy Kujawskiej w Kielcach. Jak informuje dr Ewelina Kamińska-Gwóźdź, już ponad połowa polskich dzieci cierpi na różnego rodzaju wady postawy.

źródło: gdziecko.pl

– Oceniam postawę ciała patrząc na ustawienie głowy, szyi, barków, łopatek, trójkąta talii, miednicy, ustawienie kolan, kostek i pięt. Oprócz tego patrzę, jak postawa ciała wygląda z przodu i z boku. Ważny jest także chód – wylicza dr Ewelina Kamińska-Gwóźdź.

Wady postawy często są wynikiem złych nawyków. To m.in. zbyt długie siedzenie. Lekarze podkreślają, że… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link 

Następna bezpłatna akcja oceny kręgosłupa w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji ,,ORKA” w Kielcach odbędzie się 3 marca. By skorzystać z badań, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 604 485 598.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl