RK: Oto posłowie z naszego regionu, którzy zasiądą w Sejmie. Wyniki wyborów w województwie świętokrzyskim - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Oto posłowie z naszego regionu, którzy zasiądą w Sejmie. Wyniki wyborów w województwie świętokrzyskim

14 października 2019 | Radio Kielce, PAP, IAR 14.10.2019 / Jarosław Kruk 14.10.2019 | | 2 komentarze

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Sejmu. PiS utrzymało samodzielną większość w Sejmie. W wyborach do Sejmu Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w skali kraju 43,59 % głosów, co przekłada się na 235 mandaty w 460 osobowej Izbie niższej. Koalicja Obywatelska – 27,40 % i 134 mandaty, Sojusz Lewicy Demokratycznej – 12,56 % i 49 mandatów, Polskie Stronnictwo Ludowe – 8,55 % i 30 mandatów, a Konfederacja – 6,81 %, czyli 11 mandatów. Jeden mandat otrzymała Mniejszość Niemiecka.

Prawo i Sprawiedliwość jest także zdecydowanym zwycięzcą wyborów parlamentarnych w województwie świętokrzyskim. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 55,18 % głosów w regionie świętokrzyskim. Na drugim miejscu jest KO – 16,65 %, SLD – 9,95 %, PSL – 9,88 %, Konfederacja – 5,95 %.

Posłowie ze świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości obejmą w Sejmie 10 mandatów. Otrzymają je: … – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “RK: Oto posłowie z naszego regionu, którzy zasiądą w Sejmie. Wyniki wyborów w województwie świętokrzyskim”

  1. MiniJacek pisze:

    Buszczanie głosowali na Cieślaka chyba za ten obiecany pociąg do Budapesztu. Chłopa poniosło a idioci łyknęli. Dobrze wam tak.

  2. Marek pisze:

    …a co? Mieli głosować na Jarubasa albo Zocha ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl