RK: Matematyka i kreatywność wśród oświatowych priorytetów rządu - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Matematyka i kreatywność wśród oświatowych priorytetów rządu

11 lipca 2019 | Radio Kielce Daniel Lenart 11.07.2019 / Jarosław Kruk 11.07.2019 | | 0 komentarzy

Profilaktyka uzależnień, wychowanie do wartości, rozwijanie kompetencji cyfrowych, matematycznych, kreatywności oraz przedsiębiorczości – to priorytetowe kierunki polityki oświatowej, ustalone właśnie przez Dariusza Piontkowskiego, ministra edukacji narodowej.

źródło: babygo.pl Krakowski Portal Rodzinny

Nauczyciele z naszego województwa, chcący poprawić swoje kompetencje w zakresie priorytetów MEN, mogą liczyć na bezpłatne warsztaty i konferencje.

Krzysztof Łysak, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli informuje, że szkolenia z matematyki będą dostępne nawet dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

– Wyniki egzaminów ósmoklasistów, gimnazjalistów, ale też matura pokazują, że w tym obszarze jest wiele do zrobienia. Przygotowaliśmy projekt „Mosty edukacji matematycznej”. Jest on przeznaczony właśnie dla uczniów i nauczycieli z początkowych klas szkoły podstawowej – mówi Krzysztof Łysak.

Oprócz kwestii metodycznych, pokazujących, jak ciekawie i skutecznie przekazywać wiedzę matematyczną uczniom, szkolenia obejmą też kwestie psychologiczne. Wielu młodych ludzi nie radzi sobie na egzaminach z powodu stresu, a nie dlatego, że się nie przygotowało. Krzysztof Łysak dodaje, że bardzo ciekawą ofertę centrum będzie miało w zakresie … – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl