RK: Jak zachęcić dzieci do nauki matematyki? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Jak zachęcić dzieci do nauki matematyki?

25 kwietnia 2019 | Radio Kielce Daniel Lenart 24.04.2019 10:48 / Jarosław Kruk 25.04.2019 | | 1 komentarz

Jak przekonać dziecko, że matematyka jest ciekawa w Radiu Kielce redaktor Daniel Lenart rozmawiał z Krzysztofem Łysakiem – zastępcą dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Krzysztof Łysak gość Radia Kielce, 24.04.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski

Gość programu „Na każdą pogodę”, Krzysztof Łysak, przyznał, że matematyka może być trudna dla uczniów, bo porusza wiele abstrakcyjnych pojęć. Dlatego dobrze jest je w jakiś sposób zwizualizować, przedstawić dodatkowo za pomocą zrozumiałych obrazu.

Pomocą służą różnego rodzaju gry, które wymagają od dziecka znajomości matematyki. Bardzo dobrze wprowadza w świat królowej nauk również programowanie. W szkołach są lekcje programowania, a rodzice bardzo dużo ciekawych aplikacji i porad znajdą w Internecie.

15 minutowa rozmowa z Krzysztofem Łysakiem, zastępcą dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli na stronie źródłowej Radia Kielce – po kliknięciu na link.

 

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “RK: Jak zachęcić dzieci do nauki matematyki?”

  1. Marta pisze:

    Bardzo ciekawy i pomocny artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl