RK: Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie bez dyrektora? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie bez dyrektora?

4 marca 2020 | Radio Kielce Izabela Mortas 03.03.2020 / Jarosław Kruk 04.03.2020 | A 06.03.2020 | | 16 komentarzy

Dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie zostanie odwołana? Władze zarządu województwa świętokrzyskiego, wystosowały pismo o opinię w tej sprawie do jednostek współpracujących z centrum – informuje Radio Kielce

Informację tę potwierdził Mariusz Bodo, sekretarz województwa.

– Potwierdzam, rzeczywiście rozpoczęliśmy procedurę odwołania Karoliny Kępczyk z funkcji dyrektora Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami. To przede wszystkim skargi pracowników, których mamy co najmniej 5, a także raport Powiatowej Inspekcji Pracy, który wykazał znamiona mobbingu wobec pracowników. Dla marszałka to niepokojące sygnały, wskazujące, że coś dzieje się nie tak w instytucji – mówi.

Sekretarz dodaje, że dyrektorka naruszyła dyscyplinę finansów publicznych. W jej aktach to druga taka sytuacja, o czym nie poinformowała władz województwa. To powoduje, że zaufanie marszałka zostało zachwiane, a w jednostce jest w tej chwili prowadzona ogromna inwestycja rozbudowa obiektu – mówi.

Ostateczna decyzja w sprawie odwołania dyrektorki ma zostać podjęta po otrzymaniu opinii od jednostek współpracujących z centrum. Stanie się to prawdopodobnie w ciągu najbliższych 3 tygodni.

Karolina Kępczyk mówi, że na pewno poprosi marszałka o spotkanie w tej sprawie, bo w jej ocenie doszło do… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 


4 busko.com.pl [05.03.2020]: – Tak myślę w sprawie Pani Dyrektor Karoliny Kępczyk : – Do Redakcji busko.com.pl wpłynęło pismo z prośbą o publikację, Pana Zbigniewa Judy – Honorowego Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Gminy Pacanów w sprawie odwołania ze stanowiska Dyrektor Europejskiego Centrum Bajki Pani Karoliny Kępczyk. – cały artykuł na źródłowej stronie busko.com.pl – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

16 odpowiedzi na “RK: Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie bez dyrektora?”

 1. do policji pisze:

  http://www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl/tbu/dzialania/aktualnosci/43706,Czy-wiesz-ze.html

  Można pod tym linkiem przeczytać m. in.:
  „Nagłe i gwałtowne ruchy mogą być odczytywane jako próba sięgnięcia po niebezpieczny przedmiot, np. nóż, pistolet. Reakcja policjanta może być natychmiastowa i skutkować użyciem środków przymusu bezpośredniego (np. pałki służbowej, kajdanek, miotacza substancji obezwładniających), a nawet broni palnej.”

  Zwracam uwagę: NIE WYMIENIONO DUSZENIA – więc dlaczego w praktyce jest stosowane przez buską policję, a nawet publicznie nagradza się funkcjonariuszy za duszenie.

 2. do powyżej pisze:

  Haha
  Chwyt duszenia jest normalnym chwytem obezwladniajacym.

 3. do Haha pisze:

  Podaj podstawę prawną.

  Raczej chwytem uśmiercającym, a nie obezwładniającym.

 4. do powyżej pisze:

  Tu nie trzeba podstaw prawnych bo polskie prawo jest chore. Tylko realia pokazują jak jest poza tym Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów mówił wprost że duszenie jest chwytem tzn KLAMRA jak i mówili w sprawie Łukasza tak jak i w podobnych.

  https://m.youtube.com/watch?v=eJnRrHI5Ofw

  Na tym filmiku też może policja według Ciebie dusila ludzi i aż widać jak jeden z kompanow zaatakował policjanta. A sprawa polegała na tym że pierwszy kolega co leżał był ścigany bo nie stawił się na odsiadke i stawiał opór.

  https://m.youtube.com/watch?v=KyLdKzQK3KU

  A tu filmik jak radny Łukasz próbował zabić policjanta.
  Pamiętajmy radny Łukasz wymachiwal nożem w sklepie i zaatakował policjanta i próbował go zamordować.
  Wiec radny Łukasz jest juz nawet gorszy od tej patologii z tego filmiku.

  Policja powinna mieć wszelkie prawo i obowiązek strzelać w nogi takim agresorom takim paprochom ludzkim ale niestety mamy chore prawo i policjant ma obowiązek krzyczeć stój policja oddać trzy strzały lub jeden to bandyta go prędzej zabije

 5. do do powyżej 16:24 pisze:

  Obawiam się, że prostacko kłamiesz pisząc „Pamiętajmy radny Łukasz wymachiwal nożem w sklepie i zaatakował policjanta i próbował go zamordować. Wiec radny Łukasz jest juz nawet gorszy od tej patologii z tego filmiku.” Z tego co mi wiadomo w żadnym miejscu i żadnym momencie radny Łukasz nie wymachiwał nożem, nie brał go do ręki. Jedyny taki gest wykonał, na ile świadomie trudno orzekać po drastycznym i zupełnie nieuzasadnionym zdaniem wielu duszeniu, pewnie w odruchu walki o życie. Gdyby tego nie zrobił to moim zdaniem zostałby uduszony.
  Z tego co słyszałem to nożem wywijał i teatrzyk robił ten wynalazek, w mojej opinii podstawiony prowokator, a wszystko po to by w mojej opinii udała się cała przygotowana ustawka.
  Z tego co słyszałem radny Łukasz nigdy nie nosił noża. Tego dnia, pod wrażeniem ataków na jego osobę na przestrzeni kilku dni przed akcją pod Rossmannem i po wielokrotnych namowach prawdopodobnego prowokatora wziął nóż.
  Pragnę też podkreślić, że pomijając stan świadomości pewnie półżywego od duszenia radnego Łukasza, doprowadzony na skraj życia wziął do ręki nóż i zadał uderzenie duszącemu ale rękojeścią a nie ostrzem. A to jest podstawowa, kardynalna różnica. W czasach gdy posługiwano się szablą często by osłabić przeciwnika a nie zabić go uderzało się szablą płazem a nie ostrzem, przykładów takich wiele w Trylogii Sienkiewicza. I w jednym i w drugim przypadku było uderzenie szablą – ale cel i sposób uderzenia diametralnie różny.
  Więc komentatorze mówiąc Sienkiewiczem : łżesz jak pies i zamilcz lepiej nim zostaniesz oskarżony i pozwany do sądu o kłamstwa i naruszenie dóbr osobistych radnego Łukasza

 6. Łe cie Panie ale teoria pisze:

  Haha człowieku przestań się pogrążać
  Każdy kto jest obyty w internetach itp w łatwy sposób mógł obejrzeć sobie sceny Radnego Łukasza który śpiewał rote w radiowozie i twierdził że chcieli go mordować. Duszenie ?? To tzn KLAMRA więc nikt go nie dusil tylko go obezwadniali. No radny Łukasz to w piątek nawet z nożami przyszedł do umig w poszukiwaniu Sikory i Marońskiego.
  Z resztą radny Łukasz to robił burdy w piątek w jednym z buskich klubów ponoć uderzył kogoś ale później tłumaczył się że to jego pobili i o 3 w nocy łamał prawo puszczając klaksony w rytmie piosenki Polska pod tym klubem.

 7. do Łe cie Panie pisze:

  Czy masz jakiekolwiek dowody na twoje pomówienia na temat radnego? Mam przekazać ten wpis jego prawnikowi?

  Jeśli rzekomo – jak sugerował p…nik Sikory, by uczynić z niego żywego męczennika – Łukasz biegał po urzędzie z nożem, by zabić jego i Marońskiego, to czemuż nie zgłosili tego na policję? Czy Maroński byłby gotowy powtórzyć jego rewelacje przed sądem, pod przysięgą? wracam uwagę, że M. nie powiedział wprost, by Sz. miał nóż w urzędzie. Zapewne wie, że – jeśli to nieprawda – to za takie kłamstwo mógłby mieć zarzuty karne.

 8. Proste! pisze:

  Jak słusznie zauważył minister Sienkiewicz „Policjanci często sami pochodzą z patologicznych rodzin”. Nie zaskakuje więc, iż większość polskiej policji (zwłaszcza prewencji oraz komendantów) jest na bakier z innymi książkami, niż „50 twarzy” tudzież „365 dni”. Teatrów także nie odwiedzają.

  Dlatego nie znają cytatu, który ja pamiętam jeszcze z podstawówki:
  „Rejent.

  Komu kije
  Porachują kości w grzbiecie,
  Ten jest bity — wszak to wiecie?
  A kto bity, ten jest zbity?
  Co?
  Mularz.

  Ha! dobrze Pan powiada,
  Ten jest zbity.

  Rejent.

  Więc was zbili,
  To rzecz jasna, moi mili.”

  Pseudo-policjant nie głaskał i nie przytulał radnego Łukasza. Więc go dusił. To proste, moi mili!

 9. HaHa pisze:

  CYTAT Z 4 MARCA 2020 O 19:53: „Więc komentatorze mówiąc Sienkiewiczem : łżesz jak pies i zamilcz lepiej nim zostaniesz oskarżony i pozwany do sądu o kłamstwa i naruszenie dóbr osobistych radnego Łukasza”

  TO SIENKIEWICZ ZNAŁ ŁUKASZA?

 10. Łe cie Panie ale teoria pisze:

  Haha ale prawdziwy Busku redaktor Konrad Ch powiedział o tym nożu w UMIG jest nagrane u niego na fb więc ja tylko przekazuje co mieszkańcy mówią i świadkowie kilku zdarzeń

 11. Marcin pisze:

  Kolego Proste 5 MARCA 2020 O 14:31
  Fajny przykład autorytet z pana Sienkiewicza.
  Człowiek wulgarny z pogardą do zwykłego Kowalskiego który jeszcze bronil meksykańskich marynarzy którzy dobierali się do kobiet na plaży w Gdyni po czym dostali po mordach od chłopaków z PF z Ruchu Chorzów. A później Pan Sienkiewicz zarzucał chuliganom że są zwierzętami że bi ja normalnych ludzi po czym Pan Sienkiewicz zorganizował mecz koszykówki po między Polską policja A tymi marynarzami.

  Każdy wie jak było z Łukaszem i na chuj drążyć temat. 10 stycznia było na GW wywiezli go na 6tyg obserwacje.
  I mamy marzec I żadnych informacji wtf

 12. Jowita pisze:

  Ubeccy dusiciele

 13. ........... pisze:

  To Łukasz ma adwokata ooo

 14. Elżbieta pisze:

  Pisowski faszyzm dalej neka niewinnych ludzi.
  Pierw wyrzucenie Legawca z Uzdrowiska potem Gałuszki z Krystyny później ochydne świństwo z naszym Łukaszem a teraz chcą wyrzucić pania Karolinę.
  Ale niestety PIS ma władzę i jest jeszcze wspierany przez księży pedofili i musimy z tym dalej żyć.
  Przykre jest to nasze polskie życie pierw wojna później komuna a teraz okupacja faszystowskiego reżimu zwanym PIS i pedofili w sutannach.

 15. Do: do do powyżej 16:24 pisze:

  Ja pitolę, Szumilasa do Trylogii wplątują! Ale cyrków dożyłem! (eH!De)

 16. Pracownik pisze:

  Porozmawiajcie z ludźmi o pracy w ecb to się dowiecie jak jest jaka jest dyrektor jak zachowuje się wobec pracowników Na 50 pracujących 30 trzęsie gaciami bo się boją o posady bo ma umowę śmieciowa nawet od kilku lat Boją się upomnieć o umowę na stałe bo wylecą umowy na stałe mają tylko ci consa ulegli wobec dyrektor W ecb wcale bajki nie ma tylko z nazwy bo ludzie poza dyrektor są mobbingowani przez kolegów z pracy aby przypodobać się dyrekcij .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl