RK: Dyrektor muzeum w Jędrzejowie oburzony obniżką pensji [OŚWIADCZENIE] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Dyrektor muzeum w Jędrzejowie oburzony obniżką pensji [OŚWIADCZENIE]

4 czerwca 2019 | Radio Kielce Ewa Pociejowska-Gawęda 04.06.2019 08:03 / Jarosław Kruk 04.06.2019 | | 1 komentarz

Dyrektor Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie nie zgadza się z decyzją zarządu powiatu, dotyczącą obniżenia jego pensji. Jan Przypkowski wystosował oświadczenie, w którym napisał: „odbieram ją jako rażącą niesprawiedliwość i czuję się głęboko pokrzywdzony”.

Jan Przypkowski / źródło: YouTube

Jak informowało Radio Kielce, Zarząd Powiatu Jędrzejowskiego obniżył wynagrodzenie dyrektora o prawie 35%, z 10 tysięcy do 6 tysięcy 600 złotych brutto.

Starosta Paweł Faryna tłumaczył, że ta decyzja podyktowana była stratą, jaką przez dwa lata odnotowało Muzeum im. Przypkowskich. Na koniec 2017 roku wyniosła 31 tysięcy złotych, natomiast w 2018 roku – 48 tysięcy złotych. Ponadto decyzja zarządu była skutkiem braku działań dyrektora odnośnie promocji muzeum – mówił Paweł Faryna. Jak dodał, niezrozumiałe było to, że na ostatnim posiedzeniu rady muzeum były starosta, obecnie radny Edmund Kaczmarek zaproponował, aby dyrektorowi Janowi Przypkowskiemu przyznać nagrodę w wysokości 300% pensji, co stanowiłoby ponad 30 tysięcy złotych brutto. To kuriozum, ponieważ muzeum ma ujemny wynik finansowy i nie przynosi dużych dochodów. Jeżeli dyrektor się sprawdzi i będzie miał dobre wyniki, to nagroda na pewno będzie, ale nie w takiej kwocie – tłumaczył starosta Paweł Faryna. Zaznaczył jednocześnie, że nie powtórzy się kuriozalna, jego zdaniem, sytuacja z czasów poprzedniego zarządu, kiedy to jeden z dyrektorów otrzymał nagrody na łączną kwotę ponad 60 tys. złotych w ciągu roku.

Jak czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez dyrektora jędrzejowskiego muzeum Jana Przypkowskiego, informacje o obniżeniu mu pensji przyjął… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Jedna odpowiedź do “RK: Dyrektor muzeum w Jędrzejowie oburzony obniżką pensji [OŚWIADCZENIE]”

  1. ukasz pisze:

    Kogucik z BSCK wg oświadczenia majątkowego https://dl.umig.busko.pl/oswiadczenia_majatkowe/2018/jednostki/dabal_robert.pdf zarabia miesięcznie 9.191 zł, niewiele mniej niż Przypkowski, ale przecież on tyra od rana do wieczora i w nocy też, pięć razy więcej niż Jan, więc mu się należy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl