RK: Dyrektor buskiego szpitala i pracownicy nie są zakażeni koronawirusem - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Dyrektor buskiego szpitala i pracownicy nie są zakażeni koronawirusem

19 kwietnia 2020 | Radio Kielce Iwona Murawska 19.04.2020 / Jarosław Kruk 19.04.2020 | | 4 komentarze

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju i 5 pracowników oddziału wewnętrznego nie są zarażeni koronawirusem informuje portal Radia Kielce

fot. Jarosław Kruk ; zwrotnikraka.pl

Jak informuje Grzegorz Lasak, dziś do lecznicy dotarły wyniki badań 6 osób, od których wcześniej były pobrane próbki do badania. Oprócz dyrektora, zakażenie koronawirusem wykluczono także u 5 pracowników oddziału wewnętrznego. Na wyniki badań pozostałych osób z interny trzeba jeszcze poczekać.

Jak informowało Radio Kielce, w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju obecnie tymczasowo działalność zawiesiły cztery oddziały. To geriatria, oddział ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny i wewnętrzny.

Pierwszym oddziałem, który w tej lecznicy musiał zostać zamknięty, był oddział geriatryczny. Tam przez kilka dni hospitalizowana była starsza kobieta zakażona koronawirusem. Natomiast kolejne dwa oddziały, czyli… – cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

busko.com.pl [19.04.2020]: – KORONAWIRUS: Są wyniki pierwszych testów – dyrektor buskiego ZOZ nie zakażony

zwrotnikraka.pl [02.04.2020]: –  Testy na koronawirusa – kompendium wiedzy 

 

◙ Podobne informacje:

Lekarka z buskiego szpitala zakażona koronawirusem – zamknięta została interna – a co z zabezpieczeniem personelu i ich rodzin?

RK: Kolejne oddziały szpitala powiatowego w Busku-Zdroju zamknięte – niestety…

RK: Oddział zamknięty. Pacjentka z buskiego szpitala zakażona koronawirusem. Kraj: 6934/245

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “RK: Dyrektor buskiego szpitala i pracownicy nie są zakażeni koronawirusem”

 1. xyz pisze:

  Wirus ujawnia się w organizmie po kilku dniach, zatem chyba za wcześnie na wiwatowanie.Jednak jest szansa że będzie dobrze. Jednak pasowało by powtórzyć badania za 3-4 doby jak to robią w wielu miejscach.Prawda jest taka że ponowne badania wielokrotnie wykazywały wynik dodatni pomimo że pierwszy był ujemny.Z czasem wszystko się wyjaśni.

 2. yo-landa pisze:

  No to teraz my, pielęgniarki, czekamy na docenienie nas przez pana dyrektora. Tylko już nie chcemy więcej słyszeć jakimi to bohaterami jesteśmy.

 3. Wszyscy pracownicy szpitala w Czerwonej Górze poddani testom pisze:

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-104521

 4. Jak oni to przewidzieli? wszystko co dziś już wiadomo o koronawirusie pisze:

  Komentarz Tygodnia Witolda Gadowskiego: Jak oni to przewidzieli? wszystko co dziś już wiadomo o koronawirusie https://www.youtube.com/watch?v=pwH7mMRFJoM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl