RK: Burmistrz elekt Zawichostu chce tworzyć nowe miejsca pracy, aby zahamować odpływ młodych ludzi - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Burmistrz elekt Zawichostu chce tworzyć nowe miejsca pracy, aby zahamować odpływ młodych ludzi

15 listopada 2018 | Grażyna Szlęzak-Wójcik - Radio Kielce / Jarosław Kruk | | 4 komentarze

Burmistrz elekt Zawichostu Katarzyna Kondziołka zapowiada podjęcie działań na rzecz przyciągania inwestorów do gminy. Chce tworzyć nowe miejsca pracy, aby zahamować odpływ młodych ludzi z tego terenu. Do tego potrzebna jest najpierw strategia na rzecz rozwoju gminy oraz wyznaczenie terenów, które staną się inwestycyjnymi. Przy użyciu środków zewnętrznych Katarzyna Kondziołka chce je uzbroić i wybudować drogi dojazdowe, aby tereny były atrakcyjne dla inwestorów.

Zawichost – widok z powietrza / źródło: Wikipedia

Zapowiada także wsparcie dla działających już przedsiębiorców w postaci ulg podatkowych. Chce pomóc też młodym ludziom planującym założenie własnej działalności gospodarczej. Osoby te będą mogły liczyć na informacje oraz doradztwo także w zakresie pozyskiwania pieniędzy z zewnętrznych źródeł. Zależy jej na zrównoważonym rozwoju gminy. Widzi konieczność uzupełnienia braków w infrastrukturze, co dotyczy budowy nowych dróg, chodników, ścieżek rowerowych oraz oświetlenia.

Jej zdaniem trzeba  wreszcie wykorzystać potencjał turystyczny miasta, które posiada cenne zabytki i walory krajobrazowe. W tym celu chce współpracować z  nowymi władzami Sandomierza oraz innymi gminami, aby przygotować wspólny produkt turystyczny.

Katarzyna Kondziołka poinformowała, że doprowadzi do sfinalizowania inwestycji mającej na celu zorganizowanie w ośrodku zdrowia pomieszczeń do rehabilitacji, z której mogliby korzystać na miejscu mieszkańcy. Zależy jej również na tym, aby w Zawichoście przyjmowali lekarze specjaliści.

Katarzyna Kondziołka jest… – dokończenie artykułu na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na ten link.

◙ Wikipedia: – Zawichost

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “RK: Burmistrz elekt Zawichostu chce tworzyć nowe miejsca pracy, aby zahamować odpływ młodych ludzi”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Pytanie zasadnicze:
  Czy władzom Buska zależy, żeby ściągnąć do nas inwestorów, żeby powstawały nowe miejsca pracy?

  Na podstawie tego, co robią (wysokie podatki, wysokie ceny określonych mediów) i czego nie robią (nie robią NIC w tym kierunku), można odpowiedzieć, ŻE NIE ZALEŻY.

  Dociekliwi zapytają:
  DLACZEGO NIE ZALEŻY, DLACZEGO SĄ TAKIE WYSOKIE PODATKI ETC.? PRZECIEŻ WŁODARZE INNYCH MIASTA STAJĄ NA GŁOWIE, ABY PRZYCIĄGNĄĆ INWESTORÓW?

  Moje osobiste zdanie w tym temacie jest następujące: Pomyślcie logicznie. Wszyscy wiemy, jakie NĘDZNE, podkreślam NĘDZNE są w Busku wynagrodzenia i warunki pracy. Na tym korzystają firmy, w tym także, firmy z pewnego grona „znajomych”. Nowy zakład pracy, zgodnie z prawami rynku, będzie potrzebował pracowników. Aby ich przyciągnąć będzie oferował ciekawe warunki pracy, prawda? No właśnie. Pomyślmy, czy na przykład na rękę hurtowni SAWA żony burmistrza, która ma taką opinię jaką ma jako pracodawca, jest to, aby inwestor utworzył nowe miejsca pracy w Busku? No właśnie. Podobnie ma się sprawa z innymi biznesmenami. Im też nie zależy, by powstawały nowe miejsca pracy, bo by musieli więcej zapłacić i poprawić warunki pracy, żeby pracownicy od nich nie odeszli.

 2. HaHa pisze:

  Portal mial byc o busku, wybory sie skonczyly a dalej jest zamet. Busko ma statut uzdrowiska i tworza sie miejsca pracy w tym sektorze. Buduja sie nowe sanatoria. Place powinny byc wieksze ale jest to kwestia prywatnego pravodawcy i tylko jego

 3. Marek pisze:

  Jak sama nazwa mówi to jest Serwis Informacyjny Mieszkańców, wiec może informować nas mieszkańców o różnych rzeczach. To nie jest portal tylko o Busku. Zresztą jak komus nie odpowiada, to nie musi go czytać, prawda? Po drugie nie zamęt tylko prawda. Prawda, która jest niewygodna dla wielu lokalnych osób z „układu” koleżeńsko partyjno biznesowego. Porównywanie Buska do innych podobnych co do wielkości i potencjału miast pod kątem inwestycji to słuszna i konstruktywna dyskusja. To, że Busko jest uzdrowiskiem nie przeszkadza w istotny sposób. Takie są jedynie tłumaczenia nieudolnej naszej władzy, że Busko to uzdrowisko i nic „nie da się”. Wiadomo, że nikt nie mówi tu o budowie huty, ale różne inne mniejsze zakłady czemu nie? Na przykład w Młynach zakład P. Kopały w czym przeszkadza uzdrowisku? A zakład przy Boh. Warszawy „Sulphur”, gdzie produkuje się różne preparaty medyczne komu przeszkadza? A Składy Budowlane PSB na Wełczu w czym wadzą? Czy mało jest terenów kolo Buska, gdzie można by zakład pracy pobudować? No właśnie, tylko że to przeszkadza określonym biznesmenom, bo by mogli mieć konkurencję w swojej branży, to raz, a dwa to wzrosłaby podaż nowych miejsc pracy, a co za tym idzie mogłyby poprawić się warunki pracy i płacy, a to wielu obecnym pseudo biznesmenom, co płacą grosze i poniewierają pracownikami byłoby nie w smak.

 4. Marek pisze:

  „Place powinny byc wieksze ale jest to kwestia prywatnego pravodawcy i tylko jego”

  Otóż nie. Rząd ustala minimalne wynagrodzenie oraz minimalną stawkę godzinową na umowie cywilnoprawnej, do tego Kodeks Pracy reguluje kwestie wynagrodzenia za nadgodziny, za pobyt na zwolnieniu lekarskim itd., więc nie jest to tylko pracodawcy kwestia. Faktem jest jednak, że wielu buskich pseudo biznesmenów łamie nagminnie te przepisy i regulacje, i powinno państwo polskie się wreszcie za nich wziąć i powinno się z nimi zrobić raz na zawsze porządek. Już najwyższa na to pora. Wiem co mówię, bo znam Busko jak własna kieszeń, znam prawie wszystkich tych pożal się boże „pracodawców”. Sam u niejednego z nich pracowałem i byłem oszukiwany i okradany. Niestety sam jeden nic z tym zrobić nie mogłem, bo reszta pracowników się na to bezprawie godziła, a bez świadków w sądzie nic się nie zdziała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl