RK: Będą nowe miejsca pracy w powiecie koneckim - a w Busku? - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Będą nowe miejsca pracy w powiecie koneckim – a w Busku?

10 lutego 2020 | Radio Kielce Magdalena Galas-Klusek 09.02.2020 / Jarosław Kruk 10.02.2020 | | 2 komentarze

Pralnia, pomoc dla osób starszych, sprzątanie, czy opieka nad miejską zielenią. Władze powiatu koneckiego badają potrzeby społeczne pod kątem utworzenia spółdzielni socjalnej, która zaangażuje do pracy osoby niepełnosprawne lub bezrobotne. – informuje Radio Kielce

Urszula Przygodzka, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie informuje, że na terenie powiatu brakuje np. pralni. – Mamy szpital, są restauracje, hotele i nie każdy ma własne zaplecze – mówi dyrektor. Jak dodaje Urszula Przygodzka, spółdzielnia przez rok świadczyłaby usługi bezpłatnie. Priorytetem jest jednak utworzenie przedsiębiorstwa, które będzie w stanie utrzymać się na rynku.

W spółdzielni socjalnej mogłoby znaleźć zatrudnienie od 10 do 15 osób. Dofinansowanie z PFRON mogłoby wynieść 34 tys. zł rocznie na pracownika.

– Zależy nam na… cały artykuł na źródłowej stronie Radia Kielce – po kliknięciu na link

 


Jarosław Kruk:  Ciekawa inicjatywa. Może i w Busku-Zdroju są warunki by podobne rozwiązanie zastosować ?

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “RK: Będą nowe miejsca pracy w powiecie koneckim – a w Busku?”

  1. Krecz pisze:

    Dobre pytanie tylko redaktorze to zadanie powiatu wiec mysle ze twoj sarkazm ze w busku no nie chyba w powiecie!!!!!!!

  2. do Krecz pisze:

    A Busko to nie w powiecie buskim leży? A Powiatowy Urząd Pracy, to nie obsługuje mieszkańców Buska? A PCPR nie obsługuje mieszkańców Buska? Więc w czym problem, bo nie rozumiem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl