RK: Andrzej Bętkowski z rekomendacją na marszałka. Znamy skład zarządu województwa świętokrzyskiego - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Andrzej Bętkowski z rekomendacją na marszałka. Znamy skład zarządu województwa świętokrzyskiego

16 listopada 2018 | Radio Kielce / Jarosław Kruk | | 4 komentarze

Andrzej Bętkowski został zarekomendowany przez centralę Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko marszałka województwa świętokrzyskiego. Komitet Polityczny PiS zatwierdził w czwartek listy kandydatów na marszałków i członków zarządów pięciu województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, podlaskiego i świętokrzyskiego, w których może samodzielnie obsadzić władze samorządowe.

Andrzej Bętkowski, Busko-Zdrój, 2012 fot. Jarosław Kruk

Beata Mazurek, rzecznik PiS na Twitterze poinformowała, że rekomendację na wicemarszałków otrzymali Renata Janik (Porozumienie) i Bartłomiej Dorywalski (PiS). Członkami zarządu województwa mają zostać Mariusz Gosek (Solidarna Polska) i Marek Jońca, natomiast przewodniczącym sejmiku Andrzej Pruś (PiS), którego wstępnie świętokrzyskie struktury PiS rekomendowały na marszałka.

Andrzej Bętkowski w rozmowie z Radiem Kielce podkreśla, że decyzja komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości jest dla niego dużym zaskoczeniem.

– To także wielkie wyróżnienie, że ugrupowanie zdecydowało się powierzyć mi tak wysokie i odpowiedzialne stanowisko – dodał.

– Oczywiście to nie jest jeszcze proces zamknięty, ponieważ teraz 30 radnych sejmiku województwa podczas sesji będzie opiniować w głosowaniu moją osobę na to stanowisko. Jednak teraz zakończył się już jeden etap jest już za mną. Cieszę się, że zostałem obdarzony zaufaniem Prawa i Sprawiedliwości i komitetu politycznego. Teraz będę się starał z tego wywiązywać jak najlepiej – dodaje.

Cały artykuł – na stronie Radia Kielce – po kliknięciu na ten link

Radio Kielce : – Andrzej Bętkowski: Świętokrzyskie potrzebuje nowego impulsu rozwojowego

 

echodnia.eu: – Andrzej Bętkowski ma być nowym marszałkiem województwa. Znamy skład całego zarządu

echodnia.eu: – Janik, Dorywalski, Jońca i Gosek – sensacyjny skład nowego zarządu województwa. Zobacz kim są (ZDJĘCIA)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

4 odpowiedzi na “RK: Andrzej Bętkowski z rekomendacją na marszałka. Znamy skład zarządu województwa świętokrzyskiego”

  1. Mirek pisze:

    Bętkowski, nie przyboczny posła Lipca Pruś … a to ciekawe…

  2. Pracownik Uzdrowiska pisze:

    Czekamy z utęsknieniem Panie Marszałku na PORZĄDKI w Uzdrowisku Busko. Najwyższa już na to pora. Dość PSL-owskiego kolesiostwa i żenująco niskich zarobków. Liczymy na dobrą zmianę!

  3. […] ◙ infobusko.pl: – RK: Andrzej Bętkowski z rekomendacją na marszałka. Znamy skład zarządu województwa świętokrz… […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl