RK: Amantadyna w leczeniu COVID-19? Zbada to szpital w Czerwonej Górze - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

RK: Amantadyna w leczeniu COVID-19? Zbada to szpital w Czerwonej Górze

16 kwietnia 2021 | Radio Kielce Michał Kita 16.04.2021 / Jarosław Kruk 16.04.2021 | | 8 komentarzy

Szpital w Czerwonej Górze będzie prowadził badania kliniczne nad skutecznością amantadyny w leczeniu COVID-19. Świętokrzyska lecznica jest jedną z 20 placówek w kraju, która zrealizuje grant Ministerstwa Zdrowia, aby zbadać skuteczność kontrowersyjnego preparatu. – informuje portal Radio Kielce

Amantadyna była w latach 1996-2009 szeroko używana w profilaktyce i leczeniu wirusowej grypy typu A. Obecnie jest stosowana jako lek neurologiczny i podawana pacjentom z chorobą Parkinsona lub stwardnieniem rozsianym.

Jak wyjaśnia Youssef Sleiman, dyrektor szpitala, projekt badawczy ma rozpocząć się pod koniec kwietnia.

Celem programu jest rekrutacja 500 pacjentów. W trakcie ich hospitalizacji będziemy wdrażać leczenie amantadyną, następnie będziemy prowadzić obserwacje, czy ten lek jest skuteczny i jak wpływa na stan pacjentów. Każdy z ośrodków biorący udział w projekcie przebada około 25 pacjentów. Ich obserwacja potrwa około miesiąca – dodaje.

Wojewódzki konsultant ds. chorób płuc wyjaśnia, że pacjenci, którzy wezmą udział w testach skuteczności amantadyny, muszą spełnić szereg wymagań.

Nie każdy chory może zostać poddany kuracji amantadyną. Do udziału w badaniach klinicznych, po uprzednim uzyskaniu zgody, będą kierowane osoby z infekcją COVID-19, u których występuje zapalenie płuc i niewydolność oddechowa. Leczenie będziemy wdrażać u osób, z krótkim przebiegiem choroby maksymalnie do siedmiu dni. Kobiety w ciąży nie będą brane pod uwagę – wyjaśnia.

Dyrektor lecznicy w Czerwonej Górze podkreśla, że… – cały artykuł na źródłowej stronie Radio Kielce

 

◙ Podobne informacje:

ED: Nagranie pustego szpitala w Busku wywołało burzę w Internecie. Dyrektor mocno odpowiada | ?RK: Zidentyfikowano autora nagrania [VIDEO]

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

8 odpowiedzi na “RK: Amantadyna w leczeniu COVID-19? Zbada to szpital w Czerwonej Górze”

 1. Do redakcji pisze:

  Owszem zbada tak jak inne szpitale badały. To od Ministerstwa Zdrowia zależy czy Amantadyna będzie zalecana.

 2. TVP Warto rozmawiać 12.04.2021 pisze:

  Warto rozmawiać 12.04.2021 https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,12042021,52921563
  „Nigdy nie wrócimy już do normalności” – straszy minister zdrowia, a media epatują kolejnymi rekordami śmiertelności. Jak wiele z tych osób mogłoby żyć, gdyby nie lockdown podstawowej opieki zdrowotnej? Kiedy zaszczepieni lekarze zaczną z powrotem przyjmować pacjentów? I dlaczego medycy kwestionujący zasadność aktualnej polityki pandemicznej padają ofiarą postępowań dyscyplinarnych? Czy jedynym rozwiązaniem dla problemu pandemii jest polityka szczepionkowa i co z leczeniem innych chorób, które przez koronawirusa zostało mocno ograniczone? Gośćmi programu są dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, b. wiceminister zdrowia, dr Zbigniew Martyka, ordynator oddz. zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, mec. Piotr Schramm, prawnik, Tomasz Wróblewski, publicysta, Warsaw Enterprise Institute i prof. Ryszard Rutkowski, alergolog.

 3. doktor Włodzimierz Bodnar dla hopsaasaa.tv o tym jak AMANTADYNĄ leczy COVID-19 pisze:

  https://www.facebook.com/watch/live/?v=2064073523730106&ref=watch_permalink

 4. Łukasz Nowak pisze:

  Nareszcie!

  Przy okazji warto zauważyć manipulację „dziennikarzy” reżimowego Radia Knap, którzy już dezawuują preparat nazywając go „kontrowersyjnym”.

  Podobne socjotechniki stosowali relacjonując sprawę Szumilasa.

 5. Ks.prof. Stanisław Koczwara: nowe bóstwo Sanktus Kowidus pisze:

  Ks.prof. Stanisław Koczwara 21 kwi 2021: Sanktus Kowidus: https://www.youtube.com/watch?v=OXFdwPIfbh8

 6. Ludzie, otwórzcie oczy... Dość kłamstw! Dość manipulacji! pisze:

  Ratownicy medyczni tak płaczą całe lata, jak to mało zarabiają. A faktycznie zarabiają 40 zł na godzinę pracy, a teraz w Covidzie 80 zł/godz.! W tym filmie pan ratownik mówi, że pracuje 200 godzin w miesiącu, to mamy 16 000 zł plus jeszcze ma etat w pogotowiu, no to niech ma powiedzmy 40 zł x 168 godzin normatywny czas pracy = 6720 zł. No to razem pan ratownik zarabia 16 000 zł + 6720 zł = 22 720 zł. To jest brutto, więc licząc na rękę około 72 %, to pan ratownik zarabia 22 720 zł x 0,72 = 16 358 zł na miesiąc. Faktycznie biedny ten pan ratownik, bardzo biedny.
  Ludzie, obudźcie się! Ta pseudo-pandemia jeszcze długo się nie skończy, bo ktoś ma z tego kasę, kasę, kasę…

  youtube.com/watch?v=wxf_YixbJRA

  Obejrzyjcie też to, bo na prawdę warto… „Spowiedź ratownika”

  youtube.com/watch?v=D6EM7qQL6k8

 7. Szwajcaria przeprowadzi referendum w sprawie odebrania rządowi uprawnień związanych z lockdownem pisze:

  https://dobrewiadomosci.net.pl/47319-szwajcaria-przeprowadzi-referendum-w-sprawie-odebrania-rzadowi-uprawnien-do-wprowadzenia-srodkow-zwiazanych-z-lockdownem/?fbclid=IwAR2gNxEC_tAmnqzZVptLlWwGCPnwwy9zsfaFOD0Fklpa0QaL7RZjkUBK1EM
  W czerwcu Szwajcaria przeprowadzi referendum w sprawie odebrania rządowi uprawnień do wprowadzenia nowych środków blokujących w związku z narastającą debatą krajową na temat praw jednostek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl