PR: Wiemy, kto został posłem w Sejmie IX kadencji. Kompletna lista - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

PR: Wiemy, kto został posłem w Sejmie IX kadencji. Kompletna lista

16 października 2019 | Polskie Radio 16.10.2019 / Jarosław Kruk 16.10.2019 | | 0 komentarzy

13 października Polacy zdecydowali o składzie Sejmu IX oraz Senatu X kadencji. Do Sejmu wybrano 460 posłów. Kto został posłem w nowym Sejmie? Portal Polskiego Radia przedstawia kompletną listę nowych członków izby niższej parlamentu.

foto: Kancelaria Sejmu/ Rafał Zambrzycki

W wyborach do Sejmu 13 października Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 43,59 proc. poparcia, co przełożyło się na 235 mandatów. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska, która z poparciem 27,4 proc. otrzymała 134 mandaty. Podium zamyka lewica startująca z list SLD. 12,56 proc. poparcia przełożyło się na 49 mandatów. Do Sejmu weszły jeszcze dwa komitety ogólnopolskie: PSL wraz z politykami Kukiz’15 otrzymali poparcie 8,55 proc. i dostali 30 mandatów oraz Konfederacja, która została poparta przez 6,81 proc. wyborców i otrzymała 11 mandatów. Jedno miejsce w Sejmie zajmuje poseł Mniejszości Niemieckiej.

Lista posłów w Sejmie IX kadencj – w artykule na źródłowej stronie Polskiego Radia – po kliknięciu na link

 

◙ Podobne informacje:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl