Papierośnica - prezent dla każdego dżentelmena. Zalety elementu męskiej biżuterii - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Papierośnica – prezent dla każdego dżentelmena. Zalety elementu męskiej biżuterii

5 września 2022 | | | 0 komentarzy

Zaliczana do męskiej biżuterii papierośnica’ pojawiła się już około roku 1905. Mimo upływu lat, do dziś używana jest przez osoby na całym świecie, stanowi doskonały dodatek dla każdego palacza. Jeśli wybierasz się na imprezę urodzinową lub nie wiesz, co możesz podarować bliskiej osobie palącej papierosy to właśnie papierośnica jest prezentem doskonałym!

Mówiło się kiedyś, że prawdziwy mężczyzna powinien pachnieć wodą kolońską i dymem papierosowym. /źródło: afterweb.pl♂|Wikipedia

Sklep Murrano’ posiada w swojej ofercie możliwość wygrawerowania inicjałów właściciela, życzeń lub wybranego cytatu – czyni to podarunek o wiele bardziej osobistym, a także awangardowym. Misternie wykonane pudełeczko na papierosy sprawdzi się doskonale w każdych warunkach, wyglądając przy tym niezwykle estetycznie. Nie zastanawiaj się więc ani chwili dłużej – szanowanie swojego czasu to również cecha dżentelmeńska!

Ziele, które zrewolucjonizowało rynek. Tytoń – roślina wymagająca szczególnej uprawy

Współcześnie nie każdy wie, co właściwie pali. Smukłe i precyzyjne zwijki, najczęściej w kolorze białym, mają w sobie mieszankę, która musi przejść naprawdę długą drogę by finalnie znaleźć się tam, gdzie powinna. Tytoń’ to roślina pochodząca z Ameryki Północnej – zaliczany jest do ziela wymagającego, jeżeli chodzi o jego uprawę. Gdy jego popularność wzrosła, zaczęto tworzyć plantacje, które o wiele łatwiej jest kontrolować – obecnie największe pola tytoniu znajdują się w Chinach, Brazylii oraz Indiach. Wszystko rozpoczyna się od wysiewu, zaś po jakimś czasie następuje zbiór. Żniwa to żmudny proces wymagający sprawności i delikatności – co ciekawe, wciąż odbywają się ręcznie.

Historia palenia tytoniu – od szamańskich rytuałów do zwyczaju dżentelmenów

Historia palenia rozpoczęła się już 5000 lat p.n.e. a jej początki wzięto od szamańskich rytuałów. Początki były więc bardzo religijne, zakrawały o wierzenia i ceremonialne gesty. Wyobrażenia jednak zmieniały się wraz z płynącym czasem – w Ameryce stało się narzędziem społecznym stosowanym dla własnej przyjemności. Tytoń służył nie tylko do odurzania się dymem; stosowany był również w medycynie, jako środek przeciwbólowy na przypadłości takie jak intensywny ból zębów czy zapalenie ucha. W Europie zaś, przed odkryciem Ameryki, istniał zwyczaj wdychania palonych ziół i owoców – co pierwotnie miało chronić przed licznymi chorobami. W XVI wieku do Europy tytoń przywieźli Hiszpanie – cały świat pogrążył się więc w prawdziwej miłości do tytoniu. Zaczęli wznosić się istniejący do dziś giganci w kwestii produkcji papierosów, a nawyk ten wkradł się do codziennego życia ludzi na całym świecie. Warto wspomnieć tu o współczesnych dżentelmenach, których jednym z atrybutów jest właśnie smukły papieros. Tak, w XXI wieku wciąż można spotkać mężczyzn czerpiących inspirację z dawnych lat. Ich rozpoznanie jest bardzo proste, zważywszy na fakt że wyróżniają się oni eleganckim stylem noszonym na co dzień, a także gadżetami zaczerpniętymi z dawnych czasów. Schludny ubiór z klasą i koszulą dopiętą na ostatni guzik to podstawa każdego szanującego się dżentelmena. No i papierosy – unika się noszenia ich bezpośrednio w kieszeni, gdyż negatywnie wpływają na kondycję materiałów – tytoń wnika w materiał, jednocześnie powodując przykry, według wielu drażniący, zapach. Dzisiejsze opakowania papierosów oznaczone są zaś zdjęciami zniszczonych narządów czy innymi ostrzeżeniami, przez co nie mają one walorów estetycznych. Jest jednak sposób by tego uniknąć.

Rozwiązanie pojawiło się już około roku 1905, jednak do dziś stosowane jest przez osoby na całym świecie. Papierośnica to niewielkie pudełeczko o ekskluzywnym wyglądzie, które może pomieścić w sobie około 20 sztuk papierosów. Po dziś dzień stanowi doskonały dodatek dla każdego palacza.

Artykuł Promocyjny | Materiał Partnera| @ 202209051240

◙ Podobne informacje:

Ile kalorii mają wigilijne potrawy, czyli obfitość na świątecznym stole

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl