Obowiązek noszenia maseczek – zacznijmy działać samodzielnie
W związku z epidemią koronawirusa od wczoraj, od 16 kwietnia 2020 r. obowiązuje w Polsce nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych [link]. W Wieliczce władze rozdają swoim mieszkańcom maseczki za darmo. Kupują je od lokalnych producentów. Chodzi o to, by pomoc małym firmom z okolic, a jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Może i buski samorząd mógłby wziąć przykład z miasta soli i w ramach samorządności, nie czekając na odgórne działania, zapewnić mieszkańcom gminy środki ochrony? Jeśli nie wszystkim to w pierwszej kolejności seniorom, u których infekcja koronawirusem najbardziej zagraża życiu.
Obowiązek zakrywania ust i nosa jest, ale z dostępnością środków ochrony jest różnie, a ich ceny wyraźnie wzrosły. W dodatku, by zapobiegać infekcjom ustanowione są też ograniczenia w przemieszczaniu się. To wszystko sprawia, że szereg osób ma kłopot z zaopatrzeniem się w maseczki.
Znając buskie realia samorządowe, by nie tracić cennego czasu na to co w tym temacie zdecydują i ewentualnie zrobią nasze szanowne władze, proponuję by sprawy wziąć we własne ręce i od zaraz zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoje, najbliższych, jak i w otaczającym gronie.
Szczęśliwie się składa, że na terenie słonecznej gminy, oprócz firm sektora uzdrowiskowego działają też szwalnie. Jedna z nich, firma rodzinna pana Andrzeja Rudka, swoją siedzibę ma opodal ośrodka zdrowia, za kościołem. Zakład mający kilkadziesiąt już lat tradycji, od pewnego już czasu, oprócz odzieży szyje i zaopatruje firmy i sklepy w znakomite maseczki ochronne. Dzięki uprzejmości właścicieli nabyłem tam wczoraj pewną ilość tych ochraniaczy dla siebie i dla osób starszych z mojego otoczenia, w szczególności z mojego bloku. Kilka maseczek pozostawię do odbioru dla osób potrzebujących w sklepie komputerowym REAL, ul. Stefana Batorego 4.
Mała rzecz wprawdzie, na miarę moich możliwości, ale suma takich nawet drobnych działań, jeśli zostaną podjęte w szerokiej skali, szybko i sprawnie zapewni ochronę przed zakażeniem mieszkańcom miasta i gminy.
Każdy natomiast może nabywać maseczki w buskim Medi-Poż, u pana Rafała Piwowarskiego. Jak można przeczytać na portalu Radia Kielce: – W swojej ofercie jej przedstawiciele posiadają maski ochronne dwu- i trzywarstwowe. W sprzedaży dostępne są także płyny do dezynfekcji, przyłbice, rękawiczki, kombinezony ochronne dla ratowników medycznych, strażaków czy pielęgniarek. Jej właściciel, Rafał Piwowarski informuje, że średnio cena za jedną maseczkę wynosi 5 zł. Dodaje, że cena uzależniona jest od branej ilości.
A zatem : Alleluja i do przodu! – zapożyczając zawołanie od ojca dyrektora! Pozdrawiam, pozostając w klimacie dopiero co minionych Świąt Wielkiej Nocy!
Jarosław Kruk
PS. Jestem zwolennikiem maseczek wielorazowych, bo jeszcze trochę a utoniemy w śmieciach po jednorazówkach. Ochraniacze marki RUDEK, są wielokrotnego użycia. Można odkażać je – wg. informacji buskiego Sanepidu, wyparzając je wrzątkiem lub prasując gorącym żelazkiem przez np. papier do pieczenia, ostrożnie, tak by włóknina, z której są wykonane nie uległa zniszczeniu. Mają również w górnej krawędzi wszyty delikatny usztywniacz, który można profilować tak by maska szczelnie przylegała w okolicy nosa.
► Producent odzieży „RUDEK” – strona firmowa
► Medi-Poż , Rafał Piwowarski, 28-100 Busko-Zdrój , Widuchowska 51, tel. 504.026.344
◙ Podobne informacje:
- busko.com.pl [15.04.2020]: – Komunikat w sprawie wsparcia seniorów w Pacanowie w maseczki
- busko.com.pl [17.04.2020]: – Pomoc będącym w potrzebie – Rankiem 16 kwietnia br. pińczowscy policjanci swoją służbę rozpoczęli od wręczania maseczek osobom starszym, potrzebującym oraz najbardziej narażonym na zarażenia korona wirusem. Od wczoraj ten rodzaj ochrony jest obowiązkowy.
Staw Niemiecki – miało być Morskie Oko a chyba jest jak było…
49 odpowiedzi na “Obowiązek noszenia maseczek – zacznijmy działać samodzielnie”
Szanowni panstwo wytyczne nie mowia ze maja to byc tylko maseczki moga to byc chustki, szaliki,kominiarki itd. To po 1 po drugie maseczki szyte to jednorazowki czyli jednorazowego użytku. Wczoraj bedac na miescie zauwazylem ze Straz Miejska rozdaje maseczki wiec Panie redaktorze da sie i w Busku rowniez i nie zawsze trzeba to robic przy fleszach, moim zdaniem brawa dla inicjtorow
Pamiętać należy, nie ważne co redaktorek widzi i słyszy i co jest prawdą, najważniejszy jest toczony poprzez niego jad. Skończy się epidemia i wezmą się za mącicieli.
Jarosław Kruk do krecz: Brawo dla Straży Miejskiej! i o to chodzi!
W innych artykułach jest zawarta szczegółowa informacja odnośnie obowiązujących przepisów, a odwołanie do tych informacji jest w podlinkowanym pierwszym zdaniu tekstu, może istotnie należało zmienić kolor czcionki lub wytłuścić ją.
Maseczki, które opisuję są do wielokrotnego użycia, warunkiem jest ich każdorazowe odkażanie.
Wspominając buski samorząd odnoszę się do potrzebnych na tym poziomie moim zdaniem działań systemowych a nie pojedynczych, incydentalnych. W takim awaryjnym okresie uważam, że powinien być od samego początku powołany sztab antykryzysowy, działania władz i instytucji lokalnych powinny być skoordynowane, powinien działać sprawny system informacji, komunikaty powinny być jasne i precyzyjne itd – a tego niestety w Busku nie ma.
zapewne działa już sztab antyKRUKowy i jeszcze trochę a uciszy się redaktorka tak jak niepokornego radnego. Może to będzie klamra jak w przypadku Szumilasa, może wykorzysta się inny sposób, możliwości jest wiele. Wałęsa przecież podał sposób na chorobę i gorączkę – STŁUCZ PAN TERMOMETR i problem znika.
Nie żaden antyKRUK tylko zniesmaczony mieszkaniec Buska.
Redaktorek, wiem to na 100% (chyba, żę redaktorek nie czyta komentarzy), wie jakie działania podjęli radni, iż stali ponad swoje poglądy w czasie epidemii o czym już tu w komentarzach kolega Jarka radny napisał, „nie robimy to dla rozgłosu…”.
Redaktorek, zastawił kilka maseczek, kila rozdał (ciekawe czy je zakupił czy po prostu dostał) i zrobił z tego szum medialny.
Czy ty Jarku nie czytasz komentarzy umieszczonych przez ludzi. Co odpowiedziałeś Panu Gerardowi Jakubowskiemu na jego wyjaśnienia, grzecznościowe życzenia?
Echo Dnia (https://echodnia.eu/swietokrzyskie/odznaka-ponurego-dla-policjanta-z-buska-ktory-zatrzymywal-radnego-i-zostal-raniony-nozem-zdjecia/ar/c1-14214701): Podczas sobotnich uroczystości na Wykusie upamiętniających walki świętokrzyskich partyzantów, po raz kolejny wręczono Honorową Policyjną Odznakę Zasługi im. „Ponurego”. Wyróżniono nią starszego posterunkowego Łukasza Czaję z Buska, który w maju został zraniony nożem podczas interwencji przed marketem. Przypomnijmy, zarzut usiłowania zabójstwa policjanta usłyszał miejski radny, który został tymczasowo aresztowany.
A gdzie są teraz wszyscy Ci którzy w wyborach tak deklarowali pracę na rzec mieszkańców, co robią w czasie epidemii. Opisz po kolei kandydatów na burmistrza co robią na rzecz walki z epidemią. Gdzie teraz są posłowie którzy tak chętnie gościli w Busku i na łamach tego portalu?
Krytykujesz tylko tych co chcesz, spójrz obiektywnie na świat, co zrobili dla Buska i gminy twoi koledzy i koleżanki co przegrali wybory?
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ELŻBIETY ŚLIWY – liczba kandydatów 29
KWW BUSKO NASZ DOM – liczba kandydatów 21
KW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ – liczba kandydatów 29
KW GOSPODARNA GMINA BUSKO-ZDRÓJ – liczba kandydatów 28
Jarosław Kruk ad vocem do haha 10:32:
◙ „Redaktorek, wiem to na 100% (chyba, żę redaktorek nie czyta komentarzy), wie jakie działania podjęli radni, iż stali ponad swoje poglądy w czasie epidemii o czym już tu w komentarzach kolega Jarka radny napisał, „nie robimy to dla rozgłosu…”. ” – JKR: szczerze mówiąc dokładnie nie wiem jakie działania podjęli radni. Komentarze staram się czytać, ale niestety nie doczytałem się w nich jasnej informacji na ten temat. Przy tej okazji stwierdzę, że według mnie komentarze to nie jest najwłaściwsze miejsce na oficjalne informacje radnych, wysokiej rangi przedstawicieli władz samorządowych gminy. Lepszą formę informowania stosował moim zdaniem radny Łukasz Szumilas publikując cyklicznie artykuły o swojej pracy na stanowisku radnego. Wygooglowany 1szy przkład z brzegu:
Radny Łukasz Szumilas: Co w Gminie piszczy – raport z IV Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, 31.01.2019 – https://infobusko.pl/radny-lukasz-szumilas-co-w-gminie-piszczy-raport-z-iv-sesji-rady-miejskiej-w-busku-zdroju-31-01-2019/
◙ „nie robimy to dla rozgłosu…” – JKR: zamieszczanie informacji w mediach a robienie rozgłosu to moim zdaniem dwie różne rzeczy. Co innego brylowanie i lansowanie się, a co innego normalne udzielanie informacji mieszkańcom zainteresowanym pracą swoich wybrańców, powiadamianie obywateli w imieniu których piastuje się mandat radnego.
Ja miałem to szczęście, że moją nauczycielką od matematyki była Pani Agnieszka Książek. Pani Profesor wymagała by uczeń gdy rozwiązywał zadanie przy tablicy komentował na bieżąco swoje działania. Dzięki temu znała tok rozumowania iksińskiego, jego wiedzę w danym temacie i mogła w razie potrzeby na bieżąco korygować delikwenta. Stosowałem później sam tę metodę udzielając korepetycji. I to jest właśnie to. Uważam, że sprawując mandat radnego powinno się okresowo informować mieszkańców o swoich działaniach i dokonaniach.
I nie jest to „rozgłos” ale normalna normalność.
◙ „Redaktorek, zastawił kilka maseczek, kila rozdał (ciekawe czy je zakupił czy po prostu dostał) i zrobił z tego szum medialny.” – JKR: Kilka pierwszych maseczek dostałem od firmy RUDEK przedwczoraj. Wypróbowałem na sobie i stwierdziwszy, że to jest bardzo dobry i praktyczny produkt, wczoraj ponownie odwiedziłem producenta i maseczki, o których napisałem zakupiłem na fakturę: 864/04/2020.
Informację, że dany środek ochrony osobistej w dobie epidemii, przy kłopotach z jego nabyciem jest dobry i gdzie można go nabyć nie nazywałbym robieniem szumu medialnego. Pisanie po imieniu, że robi się coś co w aktualnej sytuacji zagrożenia zdrowia jest wskazane – również.
Ale jeśli Szanowny Internauta uważa inaczej, rozumiem, ma do tego prawo, to stwierdzę, że w czasie epidemii wolę takie „robienie szumu medialnego” niż głuchą ciszę z jaką mamy do czyninia.
◙ „Czy ty Jarku nie czytasz komentarzy umieszczonych przez ludzi. Co odpowiedziałeś Panu Gerardowi Jakubowskiemu na jego wyjaśnienia, grzecznościowe życzenia?” – JKR: jak wyżej wspomniałem, staram się czytać komentarze. Panu Gerardowi obiecałem odpowiedź po Świętach i to uczynię. Póki co, wydarzenia w buskim szpitalu kwestionują argumenty podane przez pana Gerarda.
pozdrawiam.
ps. Wspomniane kilka maseczek do sklepu Real, z powodów natłoku spraw bieżących, dopiero dostarczę. Uprzejmie przepraszam za opóźnienie 🙂
Szkoda słów
W związku z tym, że narzucają ludziom (35 milionom) używanie masek – bez jakiegokolwiek przeszkolenia i kontroli nad sposobem ich używania – z powodów „epidemicznych”, nawet łamiąc konstytucję, to można założyć, że potencjalnie wszystkie te maseczki będą stanowiły odpady biomedyczne potencjalnie niebezpieczne – a zatem powinny podlegać przepisom, ustawie o procedurach składowania, transportu i utylizacji odpadów biomedycznych. – ludzie będą chodzić w tych maskach godzinami, ślinić się w nich, pocić – wydalać w ten sposób z siebie ogromne ilości różnego rodzaju bakterii i patogenów – które same w sobie, jakby to powiedzieć – świeże – nie stanowiłyby wielkiego zagrożenia – np. wtedy, gdy ktoś na nas kichnie. Jednak te patogeny rozkładające się i namnażające w cieple i wilgoci tych maseczek, na pożywce z wydzielanego przez skórę potu, łoju lub śliny, będą się namnażać, to staną się prawdziwą bombą biologiczną. Będą zapewne przez ludzi wrzucane do zwykłych koszy na śmieci – gdzie te bakterie znajdą jeszcze lepszą pożywkę – lub bezpośrednio na ulicę, co już ma miejsce. Zaraz zrobi się ciepło, a wszędobylskie muchy inne owady zaczną roznosić te dobrze odżywione bakterie i inne parchy wszędzie – ile czasu potrzeba do wybuchu epidemii gruźlicy lub cholery wśród ludzi siedzących w domach, niedotlenionych, pozbawionych słońca, zestresowanych na 100 sposobów działaniami tegoż ministra?
Nie miałem okazji jeszcze przeczytać całej, ale w ustawie o gospodarowaniu odpadami, z roku 2012 (można znaleźć w sieci bez problemu) jest wiele artykułów, które minister Szumowski łamie, sprowadzając na całe społeczeństwo zagrożenie epidemiczne!!!
Czy ktoś moźe wie o jaką lekarkę chodzi.Dla bezpieczeństwa powinno się podać nazwisko moźe zgłosili by się pacjęci którzy mieli kontakt z lekarką nie tylko w szpitalu.
Wiem o kogo chodzi ale nie powiem bo może być przypał za ujawnienie personaliów :(ale pojadę z innej beczki a mianowicie gdzie jest nasz kochany Pan Sikora wszędzie władze rozdają mieszkańcom maseczki tylko u nas cisza w tym kierunku…..tym bardziej że u nas zrobili centrum zarażonych COVID-19 w jednym z sanatoriów :@jednym słowem masakraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa…. Panie Sikora i reszta buskiej elytyyyyyy wake up !!!!
Sikora cieslaki i cała reszta była jak otwierali kilometr drogi albo remizę to wstęgi przecinali. teraz ich nie ma
zwróc się do gawina i cieslaka niech ci dadza maseczkę,
Po co mam się do nich zwracać….. włodarzem mojego miasta jest Sikora!!! ;] peace & lov
NA CO INNE CIE STAC A NA MASECZKĘ NIE? ZAŁUŻ SOBIE SWOJA SKARPETE -PRZYNAJMNIEJ BEDZIESZ PEWNY ŻE TO TWOJA
Wszyscy nas mają głęboko w d….
to już nie chodzi o to czy mnie stać czy nie ale nie uważasz że byłby zajebisty gest z jego strony widząc co robią włodarze w pobliskich miejscowościach???? dokładnie jak pisze poprzednik jak otwierają drogi uje muje to pełno ich każdy się lansuje a w dobie kryzysu siedzą jak mysz pod miotła nie widać ich wcale.
Na dożynkach – urabura!
gdy problemy – mysia dziura ?
Jarku nie chodzi o to gdzie można kupić maseczki, to jest właściwie że o tym napisałeś. Chodzi o twoje samouwielbienie w tym artykule. Inni bez takiego naświetlania jak to rozdałem parę maseczek darują innym o wiele większe ilości bez nagłaśniania tego. Czy ty robisz dobry uczynek dla ludzi czy by o tym napisać – o to chodzi
Szanowni panstwo ustawodawca nie pisze ze musza byc to maseczki wiec niepotrzebne te waśnie o maseczki. Podkreslam wczoraj Straz Miejska rozdawala maseczki, wiec nie tylko inne miasta ale u nas tez sie w tym kierunku dziala bylem w miescie i to widzialem. Podkreslam moze to byc chustka, kominiarka szalik itd.
Jarku coraz gorzej z tobą jest!
Maseczki w Busku rozdawali już radni, MOPS i policja. Niestety gmina nie jest w stanie, wzorem innych gmin uczynić miłego gestu w kierunku mieszkańców. Trochę nieładnie…..
Do gosc: szanowny kolego mops to czyja instytucja chyba gminy sam piszesz i sobie zaprzeczasz , Straz miejska to czyja instytucja, ale nie to chcialem napisać, przed chwila wypowiedz mz prof. Szumowskiego na wp cytuje: nie ma takiego panstwa ktore rozdaje za darmo maseczki wiec Panie redaktorze i piszacy przeczytajcie co mowi Pan Profesor!!!!!!
Policja też gminna? MOPS we własnym zakresie, radni też gmina ?, sołtysi też gmina. Same sukcesy! Straż Miejska ile rozdała? Odnośnie państw rozdających poczytaj. Z sąsiedztwa Chmielnik, Pacanów, Wiślica, Pińczów – nie da się!!
Ogólnie to jak ktoś myśli i ma pieniążki to wystarczy sobie kupić maseczka a nie iść na żebry.
Ale oczywiście znajdą się socjalistyczne wsiowe głupki które chcą żegnać by gmina pomagała im.
Ile 500 bierzesz? A może ktoś z rodziny bierze? Mieszczuchu od 7 boleści. Zwróć i rodzinie też to samo karz zrobić. Wieśniactwo w tych czasach tkwi w głowie, czego dałeś przykład.
Brawo. Tępić „modroli”
Nie od dzisiaj wiadomo że Polacy lubią socjalizm ale to żebradztwo o maski to jest porażka hah
Widzę, że nie czaisz. Nie chodzi o żebractwo, tylko wykonanie jakichkolwiek kroków przez władzę dla mieszkańców. Na chwilę obecną gmina nie zrobiła nic. Mieszkańcy muszą wiedzieć, że ktoś o nich dba. I nie chodzi o socjalizm. Są różni ludzie.
Miasto miasto rozdaje maseczki seniorom o to jest super.
Bardzo fajny absurd
Zwolennicy infobusko jak i Pan redaktor krzyczą że busko za dużo wydaje że busko się zadłuża itp.
A teraz krzyczycie by miasto dawało maski
Absurd i hipokryzja!!!
Hipokryzja i brak tolerancji wychodzi w tobie. Każdy kto ma inne zdanie jest be i trzeba go między uszy. Pieniądze trzeba umieć wydawać, nie realizować projektu które będą dołowały. Nie sztuką jest kupić samochód co by sąsiadów w oczy gryzło, a w domu goły chleb szamać
W Pińczowie to mają dopiero zamiar rozdawać jak kupią, a na razie to nie dają nic, w Busku redaktorek dał dobry przykład, niech on teraz napiszę o innych którzy też wspomagają walkę z epidemia bezinteresownie, tylko czy oni chcą rozgłosu
Jarosław Kruk ad vocem do krecz 17 KWIETNIA 2020 O 16:23
Szanowny Internauto, owszem masz rację pisząc, że mops (MGOPS), Straz miejska czy radni to instytucje Gminy, i dobrze, że rozdają maseczki. Te może z pozoru małe działania to jest ogromna wartość wobec bezwładu i braku działania instytucji nadrzędnej – władz samorządowych Gminy z burmistrzem na czele.
30 lat temu w Polce doszło do zmian ustrojowych i miała miejsce reforma samorządowa [https://dzieje.pl/aktualnosci/reforma-samorzadowa-1990-jedna-z-najbardziej-udanych]. Przed 1990 rokiem terenowe organy administracji państwowej nie miały osobowości prawnej i tylko administrowały majątkiem państwowym. Za sprawą reformy gminy otrzymały nieruchomości, więc była to pierwsza wielka quasi-prywatyzacja”. Nastąpiło usamodzielnienie finansowe gmin – do tej pory działały w ramach budżetu państwa. Samorządom przekazano pracowników, dotąd zatrudnionych w administracji państwowej. Powstały samodzielne lokalne struktury administracyjno-gospodaczo-prawne, które od tej pory w dużym zakresie zaczęły się SAME RZĄDZIĆ.
Z tej racji powtarzane co rusz: „nie da się”, „nie możemy”, „nie mamy środków” itp. jest według mnie w większości przypadków nieporozumieniem i świadczy o mentalnym trwaniu w poprzedniej epoce mimo upływu 30 lat.
Gmina w swoim bycie jest w wielu aspektach podobna do dużych rozmiarów firmy prywatnej. Ma swój majątek, ma szerokie uprawnienia, ma swoje władze, ma urzędników i w końcu ma obywateli, których losem i życiem zarządza, z których podatków czerpie dochody.
Czy któryś z przedsiębiorców przy byle problemie załamuje ręce i mówi „nie da się”, „nie możemy”, „nie mamy środków”? Jeśli taki się znajdzie to szybko jest eliminowany z rynku przez prawa wolnego rynku i zaradną konkurencję.
W 2010 r. wspierałem kampanię burmistrza Sikory, bo sądziłem z racji jego działania w biznesie na stanowisku prezesa Społem, że będzie lepszym włodarzem-gospodarzem od burmistrz Wąsowicza, że lepiej będzie się odnajdywał we współczesnych realiach ekonomicznych i gospodarczych. Niestety z upływem czasu, dość szybko zmieniła się moja ocena pana Sikory. Obecna rzeczywistość i działania władz gminnych, a w mojej ocenie de facto brak działań na miarę sytuacji i potrzeb, tylko mnie utwierdza.
MGOPS rozdaje maseczki, Straż miejska rozdaje maseczki – ok, bardzo dobrze – ale od władz gminy ja bym oczekiwał przede wszystkim działań kompleksowych i systemowych, a nie incydentalnych posunięć poszczególnych jednostek. Uważam, że obowiązkiem władzy samorządowej jest możliwie sprawne zarządzanie, w szczególności w kryzysie oraz całościowe zadbanie o byt i bezpieczeństwo mieszkańców i podmiotów na podległym sobie terenie. A tego niestety nie widzę. Czy „to się nie da”? słyszę od znajomych , że np. w Ostrowcu Świętokrzyskim wygląda to zupełnie inaczej. W materii dystrybucji maseczek – cytując info z wcześniejszego komentarza, jeśli dobrze rozumiem – w Chmielniku, Pacanowie, Wiślicy, Pińczowie się da. Dlaczego więc nie da się u nas?
Uważam, że od początku epidemii powinien zostać powołany gminny czy powiatowy sztab antykryzysowy, w którym obok burmistrza i starosty byliby specjaliści z różnych dziedzin po to by na bieżąco spójnie i w sposób skoordynowany kierować miastem, gminą, powiatem, rozwiązywać bieżące problemy i stawiać czoło nowym. Powinno być powołane centrum informacji, które na bieżąco w sposób jasny i konkretny komunikowałoby o bieżącej sytuacji, o działaniach i zarządzeniach władz. Powinna być utworzona infolinia, do którego każdy w razie potrzeby mógłby się skutecznie dodzwonić i uzyskać wsparcie, itd, itd. Powinno być moim zdaniem wiele a niestety jest inaczej.
Póki co chyba większość mieszkańców sama sobie radzi jak potrafi. Ale można tu sobie zadać pytanie – po co w takim razie ta cała administracja i jej rozbudowane struktury, jeśli, gdy przyszło do „czasu próby” i gdy jest na prawdę potrzebna to jej prawie nie ma…
A co do „przed chwila wypowiedz mz prof. Szumowskiego na wp cytuje: nie ma takiego panstwa ktore rozdaje za darmo maseczki wiec Panie redaktorze i piszacy przeczytajcie co mowi Pan Profesor!!!!!!” – jeśli nawet takiego państwa nie ma i jeśli stwierdza to „Pan Profesor!!!!!!” to moim zdaniem nie znaczy, że w naszych realiach, gdy państwo od obywatela pobiera sumarycznie we wszelkiego rodzaju podatkach i daninach bodaj 60% tego co on wypracuje, to nie może ono w czasach epidemii dać za darmo choćby jednej maseczki wielorazowego użycia o wartości kilku złotych.
Te inwestycje które zrobił dzisiejszy burmistrz są dla mieszkańców!
Poza tym dziejszy burmistrz też zrealizował pomysły które były dla mieszkańców!
Poprzednik dzisiejszego burmistrza Busko widział jako lokomotywę rozwoju gminy – uzdrowisko, ale też centrum usług, kultury, oświaty i handlu.
Busko jest gminą uzdrowiskową i musi iść w tym kierunku i realizować inwestycje które nie będą przeszkadzały w prawach uzdrowiskowych. Jeśli ci się coś nie podoba to masz wiele możliwości wybrać miejsce zamieszkania w okolicznych gminach lub powiatach.
Panie Jarku to wskaż gdzie są sztaby antykryzysowe
Panie redaktorze nie można iść pana socjalizmem i skąpstem. Wiele Pan opisywał że gmina jest zadłużona i są realizowane niepotrzebne inwestycje.
Dam panu fajny przykład. Skarżysko 45 tyś mieszkańców a miasto kupiło maseczki. Tylko że Skarżysko nawet żadnych inwestycji nie przeprowadza bo właśnie myśli tak jak Pan „skąpią” na inwestycje dla mieszkańców. Wypomina Pan wielokrotnie że burmistrz remontuje stadion i to pana boli bo z tego nie będzie korzyści. W Skarżysku to mieszkańcy remontuja stadion z własnych pieniędzy bo gmina Skarżysko skąpi tak jak Pan.
Wie Pan że jest Pan bezdusznym i chorym z nienawisci człowiekiem który robi wszystko by uprzykrzyc tylko władzy. Czemu pan taki jest bo chowa Pan uraze do burmistrza że pana wyrzucił za krytykę?? Jakoś poprzedni burmistrz pana zredukował z umig do bsck do zwykłego ciecia i Pan razem z tym człowiekiem robił sobie kampanię wyborczą.
Masz świadomość ile kosztuje podatników np. monstrualna tężnia? Ile będzie kosztowało podatników dostarczenie solanki do tężni? Jak będzie ona oddziaływała na zieleń w strefie A? Masz świadomość, że aby Busko było uzdrowiskiem musi być zachowana odpowiednia proporcja terenów zielonych 65%? Masz świadomość, że już teraz jest na granicy? Pytanie zasadnicze. Czy takimi decyzjami za parę lat nie przestaniemy być uzdrowiskiem. A to co mam robić nie tobie decydować i wskazywać kierunki. Zajmij się sobą
Po 1 tężnia nie będzie nic złego odziałowywała na park zdrojowy bo już była taka propaganda na tym portalu że tężnia będzie zabijać drzewa ale ta propaganda była już wielokrotnie obalana.
Po 2 Jeśli będą bilety do tężni to się zwracać koszty
Po 3 przedmowca Hipokryzja pisał tylko o stadionie a tu już ktoś porusza temat tężni.
Czyli odwracanie kota ogonem..
Wiesz co? Również były badania jak zaczarować aby woda w Stawie Poniemieckim była normalna. Były badania, było czary mary, kasa poszła i co? Parę dni gorąca i woda robi się zielono-niebieska i gęsta jak sos który robię do polania mięsa. I pewnie takie same badania były dotyczące tężni i jej oddziaływania na środowisko w najbliższej okolicy. Po tych wszystkich zabiegach na Stawie Poniemieckim byłem sceptyczny bo wiedziałem jakie są warunki środowiskowe ale mówiłem dobra, są mądrzejsi i uczeni w piśmie więc chyba wiedzą co robią. Jakże się myliłem!
To samo dotyczy tężni. Poczekajmy 2, 3 lata, wtedy będzie wiadomo czy degraduje środowisko. Jestem pełen optymizmu ale znając realia to będzie masakra. (eH!De)
https://infobusko.pl/staw-niemiecki-mialo-byc-morskie-oko-a-jest-jak-jest/
Co mnie obchodzi staw niemiecki jak ty człowieku zmieniasz temat z tężni na staw niemiecki xd
Obecna sytuacja pokaże jakimi włodarzem są jest obecna rada z burmistrzem na czele.
Łatwo i pięknie się ubarwia swoje przemowy i wizje kiedy ma się kasę lub ciągnie się ją od podatników czy państwa.Jakoś samorządy nie widzą że uzależnieni są od podatnika a nie podatnik od nich.Jak dla mnie trzeba wstrzymać wszelkie prace za które trzeba będzie zapłacić a nie są konieczne ,ograniczyć wydatki do minimum,zwolnić mieszkańców i przedsiębiorców z możliwie jak największej liczby podatków,nie patrząc że do kasy gminy nie wpłynie z tego tytułu kasa.Bo za kilka tygodni miesięcy przy obecnym stanie wielu podatników zniknie i zaprzestanie definitywnie płacić jakiekolwiek podatek.
Ale gmina ma przecież ASA w rękawie jakim jest 24 banki kredytu tylko czym go spłacić skoro na to miała pójść kasa właśnie z bieżących opłat podatków.Szach mat.
Radzisz by wstrzymać wszelkie prace za które trzeba będzie zapłacić a nie są konieczne. Teoretycznie oczywista oczywistość w sytuacji kryzysu, ale w praktyce niekoniecznie. Załóżmy bowiem, że ktoś wymyślił sobie, że robiąc coś dla innych można przy okazji i dla siebie. Jak to zrobić? Wystarczy stworzyć zgrabny projekt i pokrętnie go uzasadnić a przejdzie przez komisję i posypią się łatwe pieniądze. Na projekcie zarobi dużo osób: projektant, koordynator i wykonawcy; należy tylko stworzyć łańcuszek ludzi wzajemnie się wspierających i dzielących się pieniędzmi. Nieważne jakim kosztem. A że jest coś takiego jak wdzięczność to każdy kto przy tym ma zarobić to bywa, że na konto tych zarobków odwzajemnia się z góry już odpowiednim dowodem wdzięczności. I wszystko jest pięknie, gdy ten samograj realizuje się bez zakłóceń. Wtedy wszyscy są zadowoleni. Gorzej jeśli coś się zatnie i samograj stanie w połowie. Wtedy bowiem korkuje się dopływ środków z realizacji projektu i zakładanych wpływów może nie być. A przecież dowody wdzięczności zostały przekazane i może co gorsza już się rozeszły i nie będzie z czego zwrócić. I co począć z tym fantem? Ano trzeba bronić samograja jak niepodległości i zrobić wszystko by jednak doprowadzić dzieło do końca.
Niestety pan Redaktor Kruk nie rozróżnia rzeczywistości od urojonej fikcji. Cały czas Pan Kruk wylewa pomyje na samorząd ale to rzad ma pełne możliwości by realizować obronę przedsiębiorców przed kryzysem gospodarczym. Co z tego że samorząd zawiesi podatki samorządowe na przedsiębiorców jak jest 100razy więcej podatków państwowych. Podatki samorządowe to nic w porównaniu do podatków państwowych. Ale pan Kruk jak zwykle będzie wylewać pomyje na samorząd który oczywiście ma związane ręce by bronić przedsiębiorców. Niestety Panie Jarku kieruj swoje pretensje do pana Gawina i pana Cieslaka by Zjednoczona Prawica rozszezyla swoje tarcze.
Sołtys Zbrodzic już 2 tygodnie temu zakupił z własnych pieniędzy maseczki oraz płyn do dezynfekcji rąk i rozniósł po kilka sztuk na każdy dom w sołectwie. W gminie cisza na temat tej inicjatywy jak o każdym kto wychodzi przed szereg. Mi było potrzebnych więcej sztuk i otrzymałam je bez problemu za darmo od Sołtysa.
Wirusa powinni zwalczać patalita i czaja, niech mu założą profesjonalną tzw. klamrę.
by pozwali jarubasa za narażenie ich zarażenie. Chłopak ma wysoką gażę z Brukselki, powinien mieć na wysokie odszkodowania dla nich.
Mówicie miasto uzdrowiskowe.Na dzień dzisiejszy wymarła metropolia uzdrowiskowa.Nie działa wszystko to co było związane właśnie z działalnością uzdrowiskową a alternatywnych zakładów nie ma.Nikt nie zachęcił potencjalnego przedsiębiorcy stwórz zakład u nas obok nas bo krzyczano strefy A B C zrobiono monopol aby funkcjonowało to co teraz stoi i nic więcej i stać będzie.Fachowcy przewidują że wirus będzie zagrażał dopóki nie będzie szczepionki która nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zostanie stworzona.Wirus Ebola jest podobnym szczepem jak obecny i do dziś przez dekady nie ma skutecznej szczepionki.Tyle że Ebola nie dotknęła Europy Polski Buska tylko jakiś tam mały kawałek świata o którym wielu nawet nie ma świadomości a kto ma wychodzi z założenia że, co mnie to obchodzi przecież to daleko.Teraz czysto teoretycznie należy zadać sobie pytanie co jeśli szczepionki nie będzie a ogniska wirusa co chwilę będą się pojawiać.Kto przyjedzie do jakiegokolwiek uzdrowiska czy to w Busku czy gdzie indziej?Chyba tylko osoba której stan zdrowia będzie zagrożony.Reszta odpuści i zostanie w domu.I takim sposobem miasta uzdrowiskowe umrą śmiercią głodową.Obroty spadną bo przyjadą osoby naprawdę chorzy którym żadne stadiony tężnie czy jakiekolwiek inwestycje nie będą potrzebne.Jeśli nie będzie szczepionki to dojdzie do sytuacji że będziemy zmuszeni do uprawiania własnej skibki na własnym gównienku aby przeżyć.
Jeśli ci tak te uzdrowiska przeszkadzają to wyjedź z tego miasta lub zrób petycję by busko zlikwidowalo prawa uzdrowiskowe to będziesz miał w cholerę fabryk itp lub wielkie gowno jak w Pińczowie.