NM: Na kieleckim KSM-ie radni, dzieci i młodzież posadzili drzewa [WIDEO, ZDJĘCIA] - w Busku urzędnicy odsyłają przedszkolaki na Zimne Wody - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

NM: Na kieleckim KSM-ie radni, dzieci i młodzież posadzili drzewa [WIDEO, ZDJĘCIA] – w Busku urzędnicy odsyłają przedszkolaki na Zimne Wody

24 października 2019 | Nasze Miasto Anna Bilska 24.10.2019 / Jarosław Kruk 24.10.2019 | | 0 komentarzy

Nowe drzewa posadzono w czwartek, 24.10,  na kieleckim osiedlu KSM. W akcji uczestniczyli radni, mieszkańcy oraz przedszkolaki i młodzież szkoły podstawowej. – Mamy nadzieję, że zaszczepiliśmy w dzieciach dbałość o przyrodę i że stanie się ona ważnym elementem ich życia – powiedziała Naszemu Miastu Anna Tłuszcz, prezes KSM.

Przewodniczący Rady Miasta Kielce Kamil Suchański, radni Katarzyna Suchańska, Marcin Chłodnicki, Agata Wojda, Zdzisław Łakomiec, Stowarzyszenie Biegacz Świętokrzyski, prezes zarządu KSM Anna Tłuszcz, wiceprezes Małgorzata Skwara, uczniowie Szkoły Podstawowej numer 1 w Kielcach, dzieci z Przedszkola Samorządowego numer 24 w Kielcach oraz Krzysztof Antoszewski z Ligi Ochrony Przyrody – łacznie kilkadziesiąt osób zebrało się w czwartek w okolicy placu zabaw przy ulicy Chopina w Kielcach by posadzić w ich rodzinnym mieście nowe drzewa.

– Celem akcji jest posadzenie 100 tysięcy drzew, choć to tak naprawdę tylko kropla w morzu potrzeb. Drzew potrzebna jest znacznie większa ilość, ale takie akcje są potrzebne choćby po to, żebyśmy dostrzegli problem złego powietrza, czy śmierdzącego smogu, z którym ostatnio mamy do czynienia – podkreślił Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta Kielce, który… cały artykuł wraz z obszerną fotogalerią i video na źródłowej stronie Nasze Miasto – po kliknięciu na link


Jarosław Kruk:
13.10.2019: Przynajmniej trzy tysiące drzew zasadzili w sobotę, 12.10, pracownicy jednej z kieleckich firm wspólnie z Nadleśnictwem Daleszyce. Nasadzenia zostały wykonane na terenie leśnictwa Łuczewnica w gminie Pierzchnica.

24.10.2019: Nowe drzewa posadzono w czwartek, 24.10,  na kieleckim osiedlu KSM.

a w Busku?…

Jak na razie idzie to w ponidziańskim kurorcie jak po grudzie. Niepubliczne Przedszkole Smerfuś od bodaj maja chce posadzić na terenie miasta kilkadziesiąt imiennych sadzonek lip i buków. W tym celu wystąpiło do UMiG o zgodę i wskazanie dogodnego miejsca. Po długim czasie niemocy administracyjnej urzędnicy zaproponowali Zimne Wody…. Niby jest to jakaś lokalizacja, ale zważywszy na to, że takie młode nasadzenia wymagają opieki i podlewania, peryferia, w mojej ocenie, nie są najlepszą lokalizacją ku temu. Myślę, że są lepsze – choćby zielone tereny przy Dworcu Autobusowym. Drzewka czekają, jest dogodny czas – może buski magistrat stanie na wysokości zadania?

Jesień to bodaj najlepszy czas na sadzenie drzew. Jak informowało kilka dni temu naszemiasto.pl: Liga Ochrony Przyrody chce posadzić w Kielcach 100 tysięcy drzew. Zaczęli od wyjątkowego gatunku. Może warto by podobne działania na szerszą skalę podjąć i mieście słońca?  Póki co w Busku-Zdroju więcej drzew się wycina niż sadzi i czas chyba to zmienić. Nomen omen, „-Zdrój” w nazwie zobowiązuje.

 

4 Radio Kielce: – Październik w ogrodzie. Ostatni dzwonek na sadzenie i przesadzanie roślin

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl