Andrzej Rosiewicz dał czadu na scenie muszli koncertowej w Busku-Zdroju [FOTO|VIDEO] - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Andrzej Rosiewicz dał czadu na scenie muszli koncertowej w Busku-Zdroju [FOTO|VIDEO]

7 września 2022 | | | 0 komentarzy

W sobotni wieczór, 3 września, w buskim Parku Zdrojowym maestro Andrzej Rosiewicz dał blisko godzinny pełen werwy, rytmu i humoru występ na scenie koncertowej muszli parkowej.

3 września 2022 r. maestro Andrzej Rosiewicz♂ wystąpił w Busku-Zdroju. / fot. Jarosław Kruk infoBusko.pl

Muzeum Polskiej Piosenki w OpoluAndrzej Rosiewicz to nie tylko popularny piosenkarz, satyryk i autor tekstów, ale także tancerz, gitarzysta oraz choreograf. W latach 70. związany był jako solista, kompozytor i autor tekstów z Asocjacją Hagaw. Kilkakrotnie występował także na festiwalach: Jazz Jamboree, Old Jazz Meeting oraz Lubelskich Spotkaniach Wokalistów Jazzowych. Koncertował w wielu krajach Europy oraz w ośrodkach polonijnych obu Ameryk, Kanady i Australii. W swojej twórczości Andrzej Rosiewicz często komentuje bieżące wydarzenia społeczno-polityczne, nie stroniąc od satyry i ostrego humoru.
Do jego najbardziej znanych przebojów należą piosenki: „Chłopcy radarowcy” (muz. i sł. Andrzej Rosiewicz), „Czy czuje pani cza-czę” (muz. Stanisław Gąsienica-Brzega, sł. Andrzej Rosiewicz), „Najwięcej witaminy” (muz. i sł. Andrzej Rosiewicz) i „Czterdzieści lat minęło” (muz. Jerzy Duduś Matuszkiewicz, sł. Jan Tadeusz Stanisławski) – piosenka z serialu „Czterdziestolatek”. Andrzej Rosiewicz tak wspomina kulisy powstania oraz opolskiego wykonania piosenki „Najwięcej witaminy”, która zwyciężyła w konkursie „Premiery” na XVIII KFPP w 1980 r.: „Inspiracją do powstania tej piosenki był mój pobyt w Chicago. (…) Siedziałem sobie przy śniadaniu i…♂

Przed bardzo licznie przybyłą publicznością gwiazdor wykonał swoje wielkie estradowe hity. Andrzej Rosiewicz’ – piosenkarz, satyryk i tancerz w jednej osobie – zaprezentował w słonecznym mieście kilkanaście piosenek, wśród nich „Czterdzieści lat minęło”, „Biały bal”, „Pytasz mnie”. Największy aplauz widowni wywołały szlagiery „Najwięcej witaminy” i „Chłopcy Radarowcy”.

>>>  Dzielą ich 23 lata, a połączyła miłość. Oto niezwykła historia Iwony i Andrzeja Rosiewiczów  <<<
Viva.pl [5 WRZEŚNIA 2022]

Gorąca atmosfera na widowni, gromkie brawa, wołania o bis i trudne do zliczenia wspólne fotografie po występie jasno mówią, że Pan Andrzej skradł serca buskiej publiczności.◙ Podobne informacje:

Spotkanie z Anną Dymną – Hotel Bristol ART & Medical SPA, 18.08.2022 [FOTOGALERIA]

Wieczór autorski z Markiem Dutkiewiczem w buskim hotelu Bristol [AUDIO / fotogaleria]

Wyjątkowy sobotni wieczór z Jackiem Cyganem w hotelu Bristol w Busku-Zdroju [FOTOGALERIA]

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl