LIX Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - 20 kwietnia 2023r. o godz. 10:00 - Transmisja LIVE - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

LIX Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 20 kwietnia 2023r. o godz. 10:00 – Transmisja LIVE

19 kwietnia 2023 | busko.com.pl 17.04.2023 | infoBusko.pl Jarosław Kruk 17.04.2023 | | 9 komentarzy

W czwartek, 20 kwietnia 2023r. o godz. 10:00 w sali plenarnej, pok.301 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, przy al. Mickiewicza 22 w Busku-Zdroju odbędzie się LIX Sesja Rady Miejskiej. Zapraszamy do oglądania transmisji LIVE.informuje 17.04.2023 portal busko.com.pl

Proponowany porządek LIX sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołanej na dzień 20 kwietnia 2023r. [ pdf♂ ].

Projekty uchwał Rady Miejskiej:

  • W sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Busko-Zdrój na lata 2023-2040 (druk nr LIX/719/2023♂).
  • W sprawie zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2023 rok (druk nr LIX/720/2023♂).
  • W sprawie wprowadzenia opłaty uzdrowiskowej, określenia inkasentów, wysokości stawek opłaty uzdrowiskowej oraz zasad jej poboru na obszarze gminy uzdrowiskowej Busko-Zdrój (druk nr LIX/721/2023♂).
  • W sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów najmu i dzierżawy na okres do 3 lat (druk nr LIX/722/2023♂).
  • W sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości w drodze darowizny przez Gminę Busko-Zdrój (druk nr LIX/723/2023♂).
  • W sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości komunalnej (druk nr LIX/724/2023♂).
  • W sprawie uchwalenia regulaminu korzystania z Cmentarza Komunalnego w Busku – Zdroju oraz ustalania stawek i opłat cmentarnych (druk nr LIX/725/2023♂).
  • W sprawie wyrażenia woli przystąpienia Miasta Busko-Zdrój do opracowania i wdrożenia Planu adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Busko-Zdrój (druk nr LIX/726/2023♂).
  • W sprawie przyjęcia „Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Busko-Zdrój” (druk nr LIX/727/2023♂).
  • W sprawie przystąpienia Miasta i Gminy Busko-Zdrój do Stowarzyszenia Polskie Tężnie (druk nr LIX/728/2023♂).
  • W sprawie udzielenia w 2023 roku dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach ruchomych i nieruchomych, wpisanych do rejestru zabytków, zlokalizowanych na terenie gminy Busko-Zdrój (druk nr LIX/729/2023♂).
  • W sprawie przyjęcia Gminnego Programu Opieki Nad Zabytkami Gminy Busk-Zdrój na lata 2023-2026 (druk nr LIX/730/2023♂).

źródło: UMiG Busko-Zdrój / busko.com.pl♂

◙ Podobne informacje:

LVIII Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 16 marca 2023r. o godz. 10:00 – Transmisja LIVE

LVII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – czwartek, 9 lutego 2023r., BSCK [VIDEO | @Transmisja LIVE]

LVI Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 28 grudnia 2022r., godz. 10:00 – transmisja LIVE

💥 1’szy wywiad z Kamilem Oliwkiewiczem, nowym radnym Rady Miejskiej w Busku-Zdroju. Kim jest, jakie są jego plany i pomysły? [VIDEO]

🟥 💥💥💥 „INTERWENCJA” ODWOŁANA! Program INTERWENCJA TVP3 Kielce i Radia Kielce w Busku-Zdroju, zaplanowany na 11.01.2023 został odwołany!

 

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

9 odpowiedzi na “LIX Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – 20 kwietnia 2023r. o godz. 10:00 – Transmisja LIVE”

  1. Stach 1 pisze:

    Nie można w oficjalnym dokumencie przyjmowanym w formie uchwały powielać wypisywanych kiedyś nieprawd lub pomijać znane już od dawna fakty historyczne.

    1. F. Rzewuski nie był nigdy generałem napoleońskim ani żadnym innym.

    2. W związku z tym wątpliwe jest zabieganie u namiestnika carskiego o poparcie nie swojej inicjatywy.

    3. Wstępną umowę na dzierżawę gruntów i zasobów mineralnych między Komisją Rządową Przychodów i Skarbu a dr. Jakubem Enochem i kompanią akcjonariuszy składającą sie z kilku osób ze środowiska warszawskiego podpisano 27 listopada 1832r. Nigdzie w tych i późniejszych dokumentach nie pojawia się nazwisko Rzewuskiego.

    4. Spółka ta zobowiązała się do wykonania z własnych zakładu zdrojowego i czerpania z niego dochodów na mocy zgody z 31 stycznia 1834 r., opracowanie projektu spółka zleciła Henrykowi Marconiemu.

    5. O ile nazwisko architekta jest powszechnie znane , to nazwisko inicjatora i głównego inwestora tego pięknego obiektu jest w zasadzie zapomniane i warto żeby zaczęło się pojawiać w oficjalnych dokumentach dotyczących naszego Miasta i uzdrowiska.

    6. Po kilku latach administrowania zakładem spółka postanowiła przekazać zarząd Feliksowi Rzewuskiemu dzierżawcy dóbr klasztornych znającemu miejscowe realia.

    7. Historię uzdrowiska opartą na źródłach archiwalnych opisał P. Łukasz Kasza w książce wydanej przez Uzdrowisko Busko w 2016 . Sądzę że przynajmniej kilku Radnych otrzymało ją od ówczesnego Prezesa Zarządu Wojciecha Legawca jako materiał promocyjny.
    Zachęcam do przeczytania.

  2. Emilia pisze:

    Do Stach 1 Czy Rzewuski był plenipotentem Enocha ????

  3. Skandal Panie Inżynierze pisze:

    Bogatki w Zdroju ćwierkają, że ponoć „ptaszek i przyjaciele” szykują kolejną rewitalizację otwartej dopiero co, w czerwcu 2021 wieży z chrustu, wybudowanej za 25 000 000. Ponoć ma być dobudowana winda do tężni. Dla mnie zastanawiające jest to, jak można było w XXI wieku, w mieście uzdrowiskowym, w którym znaczna część kuracjuszy to osoby mające kłopoty z poruszaniem się, zaprojektować, zatwierdzić i wybudować olbrzymi i ogromnie drogi obiekt BEZ WINDY!! bez dostępu dla osób niepełnosprawnych!!

  4. Stach 1 do Emilia pisze:

    Tak można określić, ale dopiero w kilka lat po wybudowaniu zakładu kąpielowego dzisiejszego Sanatorium Marconi. F .Rzewuski był zarządcą do swojej śmierci w 1841 roku i obowiązki te wykonywał bardzo dobrze. Polecam książkę Łukasza Kaszy „Buskie Uzdrowisko w XIX wieku” wydaną w 2016r opartą na materiałach archiwalnych. Jak pisze autor niektóre z tych dokumentów znalazły się w rękach badaczy po raz pierwszy od wytworzenia. Stad tyle nieprawd w obiegu publicznym na zasadzie powielania przez kolejnych autorów braku staranności niektórych tzw. historyków.

  5. miś do: Stach 1 17 KWIETNIA 2023 O 19:29 pisze:

    jeśli prawo jest takie, że ”pospolite ruszenie” może wywracać do góry nogami plany zagospodarowania opracowywane przez kilka lat przez specjalistów, urbanistów itp, to pisać historię wspak też im widać wolno i przystoi 🤣

  6. do red. Kruka pisze:

    Dlaczego nie wklejasz linków do najciekawszych fragmentów buskich (bez)rad miejski?
    Choćby takich, jak te:
    https://youtu.be/DfEFwwyIoEg?t=4758

  7. Jarosław Kruk, redaktor do: do red. Kruka 20 KWIETNIA 2023 O 14:42 pisze:

    Witam Szanownego Komentatora,

    przedstawiona propozycja jest ciekawa i chętnie ją wdrożę, ale…
    niestety, jest u mnie problem z czasem, więc jeśli Szanowny Komentator byłby tak miły i uczynny, że wsparłby mnie nie tylko pomysłem, ale też czynem w postaci przygotowania takiego wykazu ciekawszych/ważniejszych fragmentów Sesji, w formie: – krótki opis, – link,
    np.:
    ○ Anna Mazur, dyrektor Przedszkole „Smerfuś” – https://youtu.be/DfEFwwyIoEg?t=5136

    to chętnie uzupełnię artykuł o takie zestawienie.

    z poważaniem
    Jarosław Kruk

  8. HORROR pisze:

    Podobno pewien szerlok holms wymyślił sobie, że w centrum miasta, między blokami, blisko ośrodka zdrowia postawi maszt telefonii komórkowej! Prawda to?!!!!

  9. Śwy & Przyjaciele pisze:

    Skoro w planach było ponoć tak, że między Młyńską a Witosa był teren pod budownictwo jednorodzinne, a teraz jak widać budują się tam obok domów kolejne wielopietrowe bloki to chyba znaczy, że tu chyba wszystko jest możliwe. Maszt telefonii komórkowej między blokami może również.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl