Konferencja z udziałem lidera AgroUnii Michała Kołodziejczaka w Busku-Zdroju
16 września 2022 roku o godzinie 12:00 w Busku-Zdroju na Alei Mickiewicza, miała miejsce konferencja prasowa z udziałem Michała Kołodziejczaka’, lidera partii AgroUnia’, ruchu społeczno-politycznego zrzeszającego głównie rolników, krytycznie oceniającego działania obecnych polityków wobec stanu rolnictwa w Polsce , odwołującego się do tradycji ruchu ludowego, Solidarności Walczącej oraz Samoobrony RP.
Dzień wcześniej, w czwartek 15 września, „nowy Lepper’” – jak często bywa nazywany Michał Kołodziejczak♂ – miał spotkanie z mieszkańcami na Rynku w Pińczowie’ i targowisku w Skalbmierzu’
Przebieg krótkiego, piątkowego mitingu’ , w trakcie którego liderowi partii towarzyszył Koordynator Świętokrzyski Paweł Koczanowski zarejestrowała kamera Ponidzie.TV i relacjonował portal busko.com.pl♂
Tego samego dnia, wieczorem, o godzinie 19:00 Michał Kołodziejczak wziął udział w otwartym spotkaniu w Kielcach’, w Hotelu Grand, naprzeciwko dworca PKP.
♦ Wikipedia: Agrounia (nazwy stylizowane: AGROunia, AgroUnia, AGROUNIA)♂ – ruch społeczno-polityczny o charakterze agrarnym i socjaldemokratycznym utworzony przez Michała Kołodziejczaka, zrzeszający głównie rolników. Od grudnia 2018 zarejestrowany jako fundacja, od marca 2022 jako partia polityczna. Agrounia krytykuje działania obecnych polityków wobec stanu rolnictwa w Polsce oraz organizuje protesty rolnicze i akcje informacyjne. Deklaruje poglądy lewicowe (przy czym współpracowała także ze środowiskami skrajnej prawicy). Odwołuje się do tradycji ruchu ludowego, Solidarności Walczącej oraz Samoobrony RP.
Celem Agrounii jest próba wywarcia wpływu na rząd poprzez protesty, tak aby zostały uchwalone ich postulaty, które mają na celu pomoc rolnikom. Organizacja opowiada się za obroną rynku krajowego i rodzinnych gospodarstw rolnych. Ponadto chce, by polscy rolnicy zapewniali krajowi bezpieczeństwo żywieniowe oraz zdrową żywność. Michał Kołodziejczak uważa za istotne przejęcie samorządu rolniczego – izby rolnicze według niego są kosztowne i nie powodują odpowiedniego rozwoju w rolnictwie, dlatego powinny być zastąpione samodzielnymi strukturami rolników wywierających wpływ na rządzących…♂
◙ Podobne informacje:
ED: AgroUnia tworzy związek zawodowy rolników. Świętokrzyscy dołączają
Bcpl: Kampania prezydencja 2020 – wizyta Rafała Trzaskowskiego w Busku-Zdroju, 7 czerwca
3 odpowiedzi na “Konferencja z udziałem lidera AgroUnii Michała Kołodziejczaka w Busku-Zdroju”
https://youtu.be/j6uKxu2JWAA W Polsce znajdują się gigantyczne złoża, z których nie korzystamy. Pod naszymi stopami znajdują się prawie wszystkie pierwiastki z tablicy okresowej i to w dużych ilościach.
Dlaczego nie eksploatujemy tych złóż w należyty sposób? Dlaczego nie jesteśmy dzięki nim bogaci?
Czy działania te blokowane są przez obcy lobbing, któremu zależy żeby Polska kupowała surowce zza granicy zamiast samemu je eksportowała?
Czy może chodzi o niegospodarność naszych przywódców? Jak wielki majątek skrywa nasza ziemia i co najważniejsze – co tak naprawdę możemy z tym zrobić?
Na ten temat porozmawiam z inż. Krzysztofem Tytko, który od ponad 50 lat zajmuje się wydobyciem, a także działa na rzecz inicjatywy o nazwie Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych.
Na stronie Dziennika Urzędowego Województwa Świętokrzyskiego (edziennik.kielce.uw.gov.pl) opublikowano kilkanaście (!) rozstrzygnięć nadzorczych uchylających uchwały buskiej (bez)rady miejskiej przyjęte w sierpniu tego roku. Poniżej link do jednego z nich:
Rozstrzygnięcie nadzorcze nr PNK.I.4131.134.2022 Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 7 września 2022 r. stwierdzające nieważność § 4 uchwały Nr XLIX/587/2022 Rady Gminy Busko-Zdrój z dnia 5 sierpnia 2022 r. w sprawie określenia wstępnej lokalizacji przystanku autobusowego na terenie gminy Busko-Zdrój w miejscowości Palonki
edziennik.kielce.uw.gov.pl/GetActPdf.ashx?year=2022&book=0&position=3108
Ponieważ buscy (bez)radni miejscy nigdy nie piszą własnych projektów, tylko bezkrytycznie przyklepują projekty zgłaszane przez burmistrza i napisane przez jego urzędasów (jedyny bodaj wyjątek to uchwała szkalująca Szumilasa) – to wynika z tego, że ćwierćinteligenci zatrudniani przez Sikorę i Marońskiego w UMiG są niekompetentni, skoro napisane przez nich uchwały są uchylane. Należy tutaj przypomnieć, iż wojewodowie nie mają prawa oceny merytorycznej uchwał, a jedynie prawnej. Znaczy to, że wojewoda nie może uchylić uchwały na zasadzie „bo tak”, tylko, że jeśli uchylił, to musiały rażąco łamać prawo. Czy ktokolwiek w UMiG poniesie konsekwencje i dlaczego nie? (Nota bene: Koniusz jest i tak zblatowany z Sikorą, więc gdyby nie musiał, to by nie uchylał uchwał buskiej władzy. Skoro to uczynił, to widać sprawa była tak oczywista.)
Tymczasem jest już nagranie z wrześniowej (bez)rady miejskiej:
umig.busko.pl/rada-miejska-top-menu/nagrania-audio-video/21281-nagranie-audio-video-z-li-sesji-rady-miejskiej-w-busku-zdroju-z-dnia-15-09-2022r.html
Po wysłuchaniu stwierdzam, że jest naszej gminie wiele pań i panów o inicjałach XY, bowiem na bodaj każdej sesji są ich petycje lub skargi 😉
Wśród mówców m. in. dyrektorka przedszkola „Smerfu”, mieszkaniec ulicy Partyzantów poruszający sprawę chodnika i działaczka społeczna z Górki pytająca, czy wysiedlenia z pawilonów 3 i 4 to przygotowanie terenu dla (pato)dewelopera?
Młody glucie Kołodziejczak, weź się za porządną pracę, a nie do polityki się pchasz!!! Obudź się z letargu, jak Cię słucham, to ku.. wa złotówki mi rdzewieją. Cząstką narodu polskiego zejdzie z niebios na ziemię, kto Wam zrobił takie pranie mózgów, że kąsacie rękę która Was karmi i pierwsi lecicie po profity i suweniry. Z ubolewaniem senior.