JKR: Jerzy Szydłowski - mój kandydat na burmistrza Buska-Zdroju - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

JKR: Jerzy Szydłowski – mój kandydat na burmistrza Buska-Zdroju

2 listopada 2018 | KWW Nasz Dom Busko-Zdrój / Jarosław Kruk | | 13 komentarzy

Za kilka dni, w niedzielę, 4 listopada, pójdziemy do urn wyborczych wybrać w dogrywce „premiera” dla Buska na przyszłe pięć lat.
Inne osoby wymieniają publicznie swojego kandydata – zrobię to i ja – w moim uznaniu najlepszym burmistrzem Buska-Zdroju będzie osoba dużego formatu, sprawdzony, wykształcony menadżer, człowiek dużej kultury Jerzy Szydłowski.

 


By otworzyć grafiki w pełnej skali proszę na nie kliknąć. 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

13 odpowiedzi na “JKR: Jerzy Szydłowski – mój kandydat na burmistrza Buska-Zdroju”

 1. Artur pisze:

  Głos na Szydłowskiego to głos stracony. Sikora ma 12 radnych w Radzie, ma większość i Juruś nic nie zrobi bez ich zgody. Taka jest brutalna prawda.

 2. Adam pisze:

  Cieniutki łabędzi śpiew sikorek przeddzień klęski. Ptaszki fruwają po mieście i wsiach i agitują na całego, obiecując złote góry. Mocodawca hegemon – PSL dostało baty, straciło sejmik, marszałka, traci wszystkie resortowe stanowiska, już nie będzie miało ani posadki ani złotówki do zaoferowania dla swoich. W Uzdrowisku rozpoczęło się pakowanie i czyszczenie gabinetów, dyrektorzy masowo idą na chorobowe.

  PiS które popierało Sikorę też go widać opuściło – do Buska wesprzeć Sikorę nie przybył nikt – naczelnik Kaczyński odwiedził Skarżysko, Beata Szydło Małogoszcz i Kielce, poseł Kwitek i senator Rusiecki Sandomierz, poseł Lipiec zjawił się ze wsparciem w Pińczowie i nawet w Tuczępach, a do Buska nie przyjechał nawet pies z kulawą nogą by wesprzeć Sikorę. To jasny i czytelny znak, że PiS olało Sikorę.

  A co znaczy Sikora bez Zjednoczonej Prawicy – bez poparcia PiS, Porozumienia czy Solidarnej Polski, które w Kielcach będą teraz rządziły i rozdysponowywały pieniądze? nie znaczy nic, po prostu nic.

  Epoka PSL i chłopców spod znaku koniczynki i łatwych pieniędzy od marszałka skończyła się. Jarubas i chłopcy z furajny roztrwonili i przeputali zaufanie jakim ich obdarzono. To se ne wrati.

  Dziś rozum podpowiada, że trzeba trzymać z tym kto ma „złoto”.

  Dziś warto wiec postawić na Jerzego Szydłowskiego, który ma bezpośrednie poparcie Zjednoczonej Prawicy i posła Michała Cieślaka z Porozumienia, posła który pokazał przez mijające 3 lata, że on działa, wspiera, pomaga, jest skuteczny i pomocny, posła za którym stoi m.in. premier Gowin, minister przedsiębiorczości i technologii Emilewicz, a nie schyłkowy dinozaur Jerzy Kolarz i idący w odstawkę PSL.

 3. Realista pisze:

  To bardzo naiwne podejście… Brutalna prawda jest taka: „umarł król niech żyje król”. Co się stało z Ziemią Buską po przegranych wyborach na Burmistrza ?

 4. Realista pisze:

  Do Artur. To bardzo naiwne podejście… Brutalna prawda jest taka: „umarł król niech żyje król”. Co się stało z Ziemią Buską po przegranych wyborach na Burmistrza ?

 5. xyz pisze:

  Co z tego że jest 12 radnych w Radzie skoro województwem będzie rządzić PIS który nie popiera Sikory. Efektem będzie zapewne taki że zakręcą kranik z dopływem gotówki.

 6. PISOMANIA pisze:

  PIS zakręci PIS nie da Pis wsadzi swoich – właśnie tego się mieszkańcy obawiają że teraz Pisowcy opanują wszystko

 7. HaHa pisze:

  Prosze o prztoczenie co zrobil dla Buska posel tu przytaczany, nie co wspieral ale co konkretnie zrobil od podstaw

 8. Sebastian pisze:

  A co zrobiło PEEZEL dla świętokrzyskiego?

  Co zrobiło oprócz tego, że doprowadzili nasze województwo do tego, że jest na samym dnie w we wszystkich rankingach?!!!

  ————————————————
  Pięć grzechów w sprawowaniu władzy przez PSL

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-75162
  ————————————————
  W tyle za najbardziej produktywnymi regionami w Polsce znalazło się województwo świętokrzyskie, odnotowując najniższy wzrost wydajności, na poziomie 1,2 proc. rocznie – wynika z najnowszego raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-76869
  ——————————————————–
  „Województwo świętokrzyskie znajduje się na szarym końcu w rankingach dotyczących innowacyjności, wydajności oraz atrakcyjności inwestycyjnej dla gospodarki narodowej. Takie dane zostały przedstawione przez parlamentarzystów i samorządowców Prawa i Sprawiedliwości w „Smutnym bilansie rządów PSL i PO”.”

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-77139
  ——————————————————-
  Województwo świętokrzyskie znalazło się wśród najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej – tak wynika z informacji gromadzonych przez Europejski Urząd Statystyczny.

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-68121
  —————————————————-
  Świętokrzyskie jednym z najbiedniejszych w Unii Europejskiej.

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-67942
  —————————————————–
  Szybkość wydawania unijnych pieniędzy w Świętokrzyskiem nie jest satysfakcjonująca – uważa Marc Lemaitre, Dyrektor Generalny do spraw Polityki Regionalnej i Miejskiej w Komisji Europejskiej.
  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-67893
  —————————————————–
  Ministerstwo: świętokrzyski urząd marszałkowski nadal najsłabszy w wydatkowaniu unijnych pieniędzy.

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-67657
  ——————————————————–
  Poseł Krupka alarmuje: świętokrzyskie na szarym końcu!

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-66887
  ——————————————————-
  „Świętokrzyskie jest najszybciej wyludniającym się regionem w kraju, zarząd województwa najsłabiej wykorzystuje środki unijne. W 2016 w województwie świętokrzyskim odnotowano drugi najniższy wzrost PKB w kraju.”

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-66142
  ——————————————————-
  Ranking regionów. MF: najbogatsze woj. mazowieckie, najbiedniejsze – świętokrzyskie

  http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.finanse/178751/Ranking-regionow–MF-najbogatsze-woj–mazowieckie–najbiedniejsze—swietokrzyskie
  ——————————————————-
  Kolejny ranking bezwzględny dla województwa świętokrzyskiego. Tym razem chodzi o potencjał w budowie nowoczesnej gospodarki. W zestawieniu województw, nasz region zajmuje 14 pozycje. Niżej uplasowały się tylko województwa: warmińsko- mazurskie i lubuskie. Raport ukazał się na łamach RZECZPOSPOLITEJ, a wykonał go Bank Milenium. Zestawienie pokazuje, że w kraju wciąż widoczne są olbrzymie dysproporcje w potencjale budowy nowoczesnej gospodarki między poszczególnymi województwami – czytamy w dzienniku.

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-64247
  ——————————————————–
  Świętokrzyskie na szarym końcu w kolejnym rankingu. Jak informowaliśmy, według ostatniego raportu Banku Millennium, dotyczącego potencjału gospodarczego, w zestawieniu województw region świętokrzyski znalazł się dopiero na 14. miejscu. Niżej uplasowały się tylko: warmińsko-mazurskie i lubuskie.

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-64424
  ——————————————————-
  Obecnie marszałek Jarubas, mówi że jako region musimy stawiać na gospodarkę, jednak należy sobie zadać proste pytanie, dlaczego nie myślał o tym wcześniej, a przyszłość regionu widział przede wszystkim w budowie domów weselnych. To było bardzo złe rozwiązanie dla województwa świętokrzyskiego. Działania władz regionu pozbawione były przenikliwego myślenia o przyszłości regionu, te dwadzieścia lat wiąże się z wieloma zmarnowanymi szansami. Zdaniem Krzysztofa Lipca inwestycje PSL w województwie doprowadziły do tego, że obecnie region sytuowany jest na ostatnich miejscach w wielu rankingach, między innymi atrakcyjności inwestycyjnej regionu. Smuci również fakt, że nasze województwo jest najszybciej wyludniającym się regionem w Polsce, z najniższymi zarobkami. W jubileuszowym roku funkcjonowania nasz region po 20 latach rządów PSL zajmuje ostatnie miejsce pod względem atrakcyjności inwestycyjnej. Przez nieudolność PSL znajdujemy się w gronie regionów najgorzej wykorzystujących fundusze unijne. PSL znowu zaczyna mamienie mieszkańców ziemi świętokrzyskiej obiecując rozwój gospodarczy, miejsca pracy, zatrzymanie wyludniania się regionu – jednym słowem rozkwit. Są to obietnice partii, która rządzi naszym regionem od 20 lat. Zachodzi pytanie: dlaczego nie udało się PSL-owi zrealizować tych celów przez ten czas a nagle zrealizują wszystkie obietnice w kolejnej kadencji? Nie dajmy się oszukać. Nikt Ci tyle nie da ile PSL obieca.

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-71491
  ——————————————————–
  (…) To, że we wszystkich rankingach region świętokrzyski plasuje się na szarym końcu, jest spowodowane nieudolnością władz zarządu województwa. Odpowiadają za to w głównej mierze przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego. – Widzimy mnóstwo niewykorzystanych szans w regionie, dobitnym tego przykładem jest afera w Połańcu, gdzie wielki teren inwestycyjny został oddany firmie bez kapitału i ponad 153 miliony, które miała tam zainwestować nigdy się nie pojawiły.(…)

  (…) obecnie największym problemem województwa świętokrzyskiego jest brak perspektyw dla młodych ludzi, jeśli chodzi o pracę i niedostateczne wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw.(…)

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-71678
  ———————————————————

 9. HaHA pisze:

  Panie Sebastianie,

  już po wyborach do sejmiku, po co taka propaganda.
  Pytanie było o kogoś innego a Pan odwraca kota ogonem. Jeżeli nie może Pan odpowiedzieć na pytanie, albo nie znalazł Pan informacji to proszę nie pisać o czymś innym tylko na temat, chyba że nie ma co napisać.

  W Pańskim poście nie ma nić o Busku tylko o całym województwie, a wszystkie wpisy jak chociażby

  http://www.radio.kielce.pl/pl/post-71678

  przypominają kampanie redaktora Jarka na tym portalu.

  Rozbawił mnie jednym wpisem w liście przed II turą który jest powyżej:
  „Mam 49 lat. Jestem żonatym mężczyzną…”

  Poza wszystkim pragnę zauwarzyć, że jakoś nie piszą tu zwolennicy Jurka tylko przeciwnicy Sikory – ciekawe.

 10. Jurek pisze:

  PSL, jak chyba nigdy dotąd, nie wystawiło w tych wyborach na burmistrza swojego kandydata. To znamienne. Poparli za to Sikorę. Poparli przed pierwszą turą, teraz sam Kolarz go jeszcze poparł. Do tego Gospodarna Gmina, czyli zakamuulflowany PSL popała Sikorę. Sikora to człowiek rządzący ramie w ramie z PSL-em. Efekty rządów Sikory są takie same jak efekty rządów PSL-u w całym świętokrzyskim. Busko i cała Gmina się wyludniają, młodzi emigrują z Buska, podatki wyższe niż w Warszawie, ceny wody niebotyczne, utrudnianie życia handlowcom, czyli barierki, próby usuwania kupców ze Zdroju, smog, zaniedbane Parki Zdrojowe, ogólny bród i dzaidostwo, plany zadłużenia Gminy do 2040 roku, nieprzemyślane i bezsensowne inwestycje typu tężnie, kładki, trawa z rolek i kwiatki za miliony, itd. Busko pod rządami PSL-u i Sikory staje się miastem kuracjuszy i emerytów, bez perspektyw dla młodych ludzi, miastem drogim, z małymi pensjami i drogimi czynszami. Dobrze żyje się tylko wybranej grupie ludzi „z układu”.

 11. Czy W Sikora kłamie? Czy W. Sikora nas oszukuje? pisze:

  Na wyborysamorzafowe.info w artykule pt.: List W. Sikory do mieszkańców” czytamy:

  „Busko-Zdrój było i nadal jest jedną z najmniej zadłużonych Gmin w Polsce. Obecnie przy 146 milionowym budżecie wynosi ono ok. 2% i z roku na rok jest coraz niższe.”

  Z roku na rok coraz mniejsze? A teraz pytanie: Jak to się ma do tego co poniżej?

  Uchwała RIO, z dnia 17.01.2018.
  „Dług gminy Busko-Zdrój na koniec 2018 roku wyniesie 33.300.000,00 zł, na koniec 2019 roku wzrośnie do kwoty 47.200.000,00 zł.”
  Termin spłaty? Do 2040 roku!!!

  http://dl.umig.busko.pl/budzet/sprawozdania-rio/2018-1/uchwala_nr_2018_I_12.pdf

  Podczas XLIV Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, która odbyła się 13 września przyjęto uchwałę w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Busko – Zdrój na lata 2018 -2040 (Nr XLIV/579/2018), także głosami Radnych z Porozumienia Samorządowego.
  Na stronie nr 9 jest planowany dług. Na koniec 2020 roku ma wynieść 46 600 000 zł, z terminem spłaty do 2040 roku.

  https://dl.umig.busko.pl/projekty_uchwal/2018-09-13/2018_XLIV_579.pdf

  Przetarg nieograniczony: Udzielenie Gminie Busko – Zdrój kredytu długoterminowego do wysokości 14.000.000,00 zł

  https://www.umig.busko.pl/urzad-miasta-i-gminy/17270-przetarg-nieograniczony-udzielenie-gminie-busko-zdroj-kredytu-dlugoterminowego-do-wysokosci-14-000-000-00-zl.html

  Tak to prawda, jeszcze nie ma takiego zadłużenia, dlatego trzeba w wyborach odsunąć od władzy W. Sikorę, który planuje nas tak zadłużyć, że nasze dzieci i wnuki będą to spłacać. Szanowni Wyborcy! Na tym przykładzie jasno widać, jak my wyborcy jesteśmy traktowani. Mydli nam się oczy. Skoro traktują nas jak durniów, podziękujmy im w najbliższych wyborach!

 12. Brawo! pisze:

  Juruś, Jaruś tym razem wam nie wyszło.

 13. Myślę że pisze:

  Strona do zamknięcia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl