II Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - Transmisja LIVE - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

II Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – Transmisja LIVE

21 maja 2024 | busko.com.pl 17.05.2024 | infoBusko.pl 21.05.2024 | | 8 komentarzy
W czwartek, 23 maja 2024r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju przy al. Mickiewicza 10, odbędzie się II Sesja Rady Miejskiej. Zapraszamy do oglądania transmisji LIVE.- informuje 17.05.2024 za UMiG Busko-Zdrój portal busko.com.pl

Proponowany porządek II sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołanej na dzień 23 maja 2024r. [ pdf ].

1. Otwarcie sesji.

2. Stwierdzenie quorum.

3. Przyjęcie porządku obrad.

4. Przyjęcie protokołów z LXXIV Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju oraz z I Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

5. Sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój za okres międzysesyjny.

6. Przedstawienie przez Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Radzie Miejskiej w Busku-Zdroju Raportu o stanie Gminy Busko-Zdrój za 2023 rok.

7. Podjęcie uchwał Rady Miejskiej:

 • W sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Busko-Zdrój na lata 2024-2040 (druk nr II/13/2024).
 • W sprawie zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2024 rok (druk nr II/14/2024).
 • W sprawie powołania Komisji Inwentaryzacyjnej Mienia Komunalnego (druk nr II/15/2024).
 • W sprawie określenia wstępnej lokalizacji przystanków autobusowych na terenie miasta Busko-Zdrój (druk nr II/16/2024).
 • W sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umów o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej z operatorami publicznego transportu zbiorowego na liniach komunikacyjnych w gminie Busko-Zdrój w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w 2024 roku (druk nr II/17/2024).
 • W sprawie ustalenia dopłat do wybranych grup taryfowych (druk nr II/18/2024).
 • W sprawie powołania Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju (druk nr II/19/2024).
 • W sprawie zarządzenia w sołectwach gminy Busko-Zdrój wyborów sołtysów i rad sołeckich (druk nr II/20/2024).

8. Sprawozdanie z realizacji Programu Współpracy Gminy Busko-Zdrój z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami, o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie za 2023 rok,

9. Sprawozdanie z działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju za 2023 rok oraz przedstawienie potrzeb w zakresie pomocy społecznej,

10. Ocena zasobów pomocy społecznej w oparciu o społeczno-demograficzną analizę Gminy Busko-Zdrój,

11. Sprawozdania z działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Busku-Zdroju za 2023 rok.

12. Sprawy różne.

13. Zamknięcie Sesji Rady Miejskiej.

○ źródło: UMiG Busko-Zdrój / busko.com.pl

◙ Podobne informacje:

bcpl: I Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – Transmisja LIVE | JKR: Gratulacje i życzenia

💥💥💥 ED: Wybory samorządowe 2024. Jerzy Szydłowski nowym burmistrzem Buska-Zdroju. Pokonał Michała Marońskiego w drugiej turze ♦ JKR: Gratulacje dla zwycięzcy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

8 odpowiedzi na “II Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju – Transmisja LIVE”

 1. Łukasz Nowak pisze:

  Nurkówna była przed laty w radzie nadzorczej PKS Busko-Zdrój S. A.
  Oby pod jej przewodnictwem w radzie miejskiej nasza Gmina nie skończyła, jak ś. p. PKS Busko pod nią w radzie nadzorczej…

  Trzeba sprawdzić, ile lat Ciepliński łączy posadę w MGPS (również dla żony) z miejscem w radzie miejskiej… Ten układ mu jest wyjątkowo korzystny, bo nie tylko ma wysoki dodatek do wynagrodzenia w MGOPS w postaci diety radnego, ale też… pozostali radni musieliby się zgodzić na wyrzucenie go z pracy. A więc jest nie do ruszenia. To wyjaśnia, skąd tak nadskakiwał Sikorze. Pamiętajcie: by zapunktować u Sikory i Marońskiego (ergo: dostać miejsce na liście wyborczej) Ciepliński był prowodyrem szczucia na pana Szumilasa i nadal obraża go redukując nazwisko do jednej litery…

 2. Pracownik pisze:

  Jaja się dzieją w uzdrowisku, czemu nic tu o tym nie ma ?

 3. do Pracownik pisze:

  uchyl rąbka 🙂

 4. Do Pracownik pisze:

  Wydaje mi się że na tym portalu już niewiele będzie.

 5. Pracownik pisze:

  Jest ekspert na samej górze

 6. Do pracownik pisze:

  ten portal jest nie wiarygodny jak jego redaktor. pisze co mu się opłaci

 7. Łukasz Nowak pisze:

  W poniedziałek (20.05) byłem na spotkaniu z p. burmistrzem Szydłowskim. Podczas audiencji zapytałem, czy zamierza odstąpić od rozbudowy Domu Zdrojowego i zaproponowałem, by środki zapisane w budżecie na tę fanaberię przeznaczyć na zakup autobusów niskopodłogowych. Pan burmistrz odpowiedział, iż na razie nie jest ustalone, czy ta rozbudowa będzie anulowana, gdyż jeszcze trwają ustalenia, czy można się bezkarnie wycofać z tej budowy.
  Tak samo inne zadania wpisane w strategie międzygminne, np. kuriozalny parking przy Miejskim Dworcu Autobusowym jest już wg. p. Szydłowskiego na etapie zaawansowanych prac projektowych i nie ma pewności, czy wycofanie się z niego nie skutkowałoby dla Stopnicy utratą dotacji na budowę tamtejszego dworca (obie inwestycje są wpisane do MOF Stopnica – Busko). Pan burmistrz nie zamierza na razie deklarować jakichkolwiek przesunięć środków budżetowych, bo to ma być możliwe dopiero w czerwcu po dokończeniu analizy tegorocznego budżetu.
  Zaproponowałem utworzenie linii komunikacyjnej z hotelu Słoneczny Zdrój **** do uzdrowiska. Pan Szydłowski wyraził zrozumienie tej potrzeby, ale zaznaczył, że i to nie będzie możliwe do czasu zakończenia wspomnianej analizy budżetu, wspomniał przy tym o projekcie uchwały (dl.umig.busko.pl/projekty_uchwal/2024/2024-05-23/2024_II_17.pdf) w sprawie utworzenia dwóch nowych linii komunikacyjnych która ma być głosowana na sesji Rady Miejskiej w czwartek 23.05.
  Ze zrozumieniem przyjęte zostały także moje propozycje ustawienia znaków E-6a w Zdroju oraz tablic z lokalizacją dworca PKP i przystanków autobusowych (przed laty już takie tablice były) co ułatwiłoby kuracjuszom korzystanie z transportu publicznego.

 8. zamienił stryjek pisze:

  coś mi się wydaje, że pierwsza kadencja burmistrza Szydłowskiego upłynie tak jak wg mnie upłynęła pierwsza kadencja burmistrza Sikory, czyli na kontynuowaniu tego co zostało przygotowane przez poprzenika. Zmiany kursu i audytu działań poprzednika i ewentualnego rozliczenia nieprawidłowości jeśli były, podobnego do tego jak teraz nowy rząd rozlicza poprzedni rząd PiS ja nie przewiduję w Busku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl