I ❤ Ponidzie: Winnica Fodymskich w Szczaworyżu. Zwiedzanie winnicy, degustacja win i produktów regionalnych - 21.08.2021 - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

I ❤ Ponidzie: Winnica Fodymskich w Szczaworyżu. Zwiedzanie winnicy, degustacja win i produktów regionalnych – 21.08.2021

25 sierpnia 2021 | infobusko.pl Jarosław Kruk 25.08.2021 | | 2 komentarze

Fundacja Świętokrzyskie Winnice organizuje w wakacje cykl spotkań – pikników na winnicach, w całym regionie. W sobotę, 21 sierpnia 2021 r., w swoje gościnne progi zaprosiła Winnica Fodymskich w Szczaworyżu koło Buska-Zdroju. Było dużo dobrego wina, wiele wybornych lokalnych produktów, ciepłe, miłe i apetyczne miejscowe klimaty.

 

Wspólnie z gospodarzami, Anną, Mariuszem i Kubą Fodymskimi♂, opodal kościoła Św. Jakuba Apostoła♂Szczaworyżu♂ – swoje produkty prezentowali:


? Czy wiesz, że:

Kościół św. Jakuba Apostoła w Szczaworyżu znajduje się na trasie Małopolskiej Drogi św. Jakuba.
Tzw. Małopolska Droga (otwarta w dniu 25 lipca 2009 r. – czyli w święto św. Jakuba Apostoła) jest oznaczona jakubowymi muszlami (co ok. 100 metrów) oraz żółtymi strzałkami, ustawionymi zawsze w jednym kierunku, na zachód – do katedry w Santiago de Compostella. Jest ona odzwierciedleniem średniowiecznej drogi do Santiago de Compostella w Hiszpanii i związana z pielgrzymowaniem do grobu św. Jakuba. Trasa odtworzona w Polsce (z Sandomierza do Tyńca) jest fragmentem Drogi św. Jakuba – europejskiej sieci szlaków pielgrzymich prowadzących do grobu św. Jakuba w Santiago. Jest on jedną z odnóg Via Regia. Długość trasy Sandomierz – Santiago de Compostella wynosi: 3242 km (przez Pragę) lub 3909 km (przez Wrocław).
W 1993 r. drogi św. Jakuba wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto nadmienić, że do Santiago de Compostella dwukrotnie pielgrzymowała Jan Paweł II, a w 1989 r. zorganizował tam Światowe Dni Młodzieży.♂

 

◙ Podobne informacje:

Lato Świętokrzyskich Winnic: Winnica Fodymskich w Szczaworyżu zaprasza w sobotę 21 sierpnia

eM: Świętokrzyskie Bordeaux – przybywa winnic w naszym regionie [AKTUALIZACJA]

I ❤ Ponidzie: PONIDZIE. NIEDOCENIANA „POLSKA TOSKANIA”

RK: W Szczaworyżu zostanie zlikwidowana przychodnia. Mieszkańcy nie zgadzają się [AUDIO]

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

2 odpowiedzi na “I ❤ Ponidzie: Winnica Fodymskich w Szczaworyżu. Zwiedzanie winnicy, degustacja win i produktów regionalnych – 21.08.2021”

 1. Ruskij Mir pisze:

  Dług publiczny 1.500.000.000.000
  To jest 400 miliardów dolarów a nie powstała nawet jedna elektrownia atomowa.

  Długi po Gierku to 25 miliardów dolarów.

 2. Łukasz Nowak pisze:

  goniecbuski.pl/2021/08/19/swiatla-na-skrzyzowaniu-partyzantow-z-grotta-jest-przetarg/

  Czy to rozwiąże problemy komunikacyjne Buska?
  Zapraszam do dyskusji w komentarzach na GoniecBuski.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl