Gorąca linia: Trwa Akcja honorowego oddawania krwi - Mikułowice 23.08.2020. "Podaruj im kroplę życia" - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Gorąca linia: Trwa Akcja honorowego oddawania krwi – Mikułowice 23.08.2020. „Podaruj im kroplę życia”

23 sierpnia 2020 | | | 0 komentarzy

Każdy może podarować swoją „kroplę życia” tym, którzy bardzo jej potrzebują. Dziś można to uczynić w podbuskich Mikułowicach, gdzie druhowie  zorganizowali akcję honorowego oddawania krwi. – informuje i zachęca Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Straż Życia” nr 998

Wakacje to czas, kiedy jak pokazuje wieloletnia praktyka, znacząco wzrasta zapotrzebowanie na krew. Regułą niemal jest też to, że latem również poziom jej zapasów w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dramatycznie maleje. I niestety z tego powodu w szpitalach co rusz, muszą być odwoływane operacje, bywa, że i te od których zależy ludzkie życie.

 

źródło: Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach [link]

I jak deszcz ( akurat dziś kapiący za oknem), w upały jest ratunkiem dla spragnionej wody rośliny, tak i dar krwi jest najlepszym ratunkiem dla potrzebującego jej pilnie bliźniego.

Dlatego  Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Straż Życia” nr 998 serdecznie zaprasza dziś wszystkich do Mikułowic, gdzie w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej trwa dziś akcja oddawania krwi.

Organizatorzy „ogniście” zapraszają strażaków ochotników, honorowych krwiodawców oraz wszystkich mieszkańców naszego powiatu do podzielenia się tym czerwonym, bezcennym darem życia.

Rodziców zachęcają by przyszli z dziećmi – dziatwa będzie miała możliwość nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zapoznać ze sprzętem jakim na co dzień w swojej pracy posługują się strażacy.

Dla krwiodawców organizatorzy przygotowali okolicznościowe, liczne upominki.

Serdecznie zapraszamy!


? Kiedy: 23 sierpnia 2020 r.
⏰ Czas: 9.30 – 13.30
? Gdzie: Remiza OSP Mikułowice, 28-100 Mikułowice 147  –   [lokalizacja GPS – link]


KREW MOŻE ODDAĆ KAŻDA OSOBA KTÓRA:

✅jest zdrowa
✅ma skończone 18 lat i posiada Dowód Osobisty lub paszport
✅ma odpowiednią wagę ciała (powyżej 50 kg)
✅nie chorowała na żółtaczkę, kiłę
✅nie choruje na choroby przewlekłe, wymagające -przyjmowania leków na stałe
✅jeśli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miała wykonywanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała
✅nie jest na czczo


 

Jarosław Kruk: W słonecznym kurorcie Busko-Zdrój, od kilku dni wypoczywa wielki talent, autor tekstów piosenek, pan Marek Dutkiewicz [link]. Wczoraj miałem zaszczyt i ogromną przyjemność uczestniczyć w jego wieczorze autorskim w Hotelu Bristol. Przyznam szczerze, że muzyka to nie jest moja mocna strona i do niedawna nie wiedziałem, że to właśnie spod Jego pióra wyszły takie przeboje jak „Nie zastąpi Ciebie nikt”, „Słodkiego, miłego życia”,  „Windą do nieba”, „Za ostatni grosz” i dziesiątki, wręcz setki innych.

Pan Marek napisał również evergreena „Podaruj mi trochę słońca” ,  od którego zapożyczony refren – poddany małej, szybkiej przeróbce – idealnie oddaje cel i istotę krwiodawstwa, w szczególności  tej dzisiejszej akcji w Mikułowicach :

>>>  Podaruj mi kroplę życia –  Podaruj im kroplę życia  <<< 

Do zobaczenia w Mikułowicach!

 

◙ Podobne informacje:

Buskowianie oddają krew, +12,6 l czerwonego eliksiru życia

Gorąca linia: Krew pilnie potrzebna

Ogólnopolska akcja „Darz Bór – Dasz Krew”

I LO: Młoda Krew Ratuje Życie

Brakuje krwi w szpitalach – ten dar życia będzie można oddać w piątek, 31.08, przy Szpitalu w Busku.

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl