Gorąca linia: Koronawirus. Rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu - Internetowy Portal Informacyjny Mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Gorąca linia: Koronawirus. Rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu

24 marca 2020 | Radio Kielce 24.03.2020 13:23 / Jarosław Kruk 24.03.2020 14:20 | | 3 komentarze

Rząd, w związku z epidemią koronawirusa, wprowadza szereg nowych obostrzeń. To m.in. ograniczenia w przemieszczaniu się oraz w transporcie zbiorowym. Decyzję ogłosił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Nowe obostrzenia będą obowiązywać od dzisiaj do 11 kwietnia. poinformował właśnie za PAP i IAR portal Radio Kielce

..

Premier: musimy dalej ograniczać zgromadzenia do absolutnego minimum

– Musimy dalej ograniczać jeszcze możliwe zgromadzenia, właściwie wyłącznie do absolutnego minimum, nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że nowe decyzje rząd podejmuje, żeby „kupić sobie czas”.

– Kupujemy sobie czas – dla nas wszystkich, dla lepszego przygotowania służby zdrowia, dla przygotowania kolejnych miejsc. Mamy już 19 szpitali jednoimiennych, żeby przygotowywać kolejne szpitale na wszelki wypadek, chcemy wyprzedzać bieg wydarzeń w sytuacji, gdyby nastąpił ten zły scenariusz lub bardzo niedobry – dodał.

Przyznał, że „wirus krępuje nasze życie”.

– Ale my musimy dalej ograniczać jeszcze możliwe zgromadzenia – do właściwie absolutnego minimum. Nie powinny więcej niż dwie osoby poruszać się – zaznaczył.

Dodał, że „wszelkie przekraczanie tych norm, tych ograniczeń, które dzisiaj jeszcze dodatkowo narzucamy, może być zabójczo niebezpieczne”.

Szumowski: jeżeli nie ograniczymy zgromadzeń do zera, nie uda nam się uratować ludzkich żyć

– Jeżeli nie ograniczymy zgromadzeń do zera, nie ograniczymy wyjść z domu praktycznie do zera, nie uda nam się uratować ludzkich żyć – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. – Takie sytuacje niezbędne, jak wyprowadzenie psa, czy po prostu przejście się – oczywiście są dla naszego zdrowia psychicznego również potrzebne – to nie oznacza, że mamy się gromadzić na placach, to nie oznacza, że mamy iść na plac zabaw z dziećmi, to nie oznacza, że mamy pójść na bulwary i wspólnie grillować ze znajomymi – mówił minister zdrowia na konferencji prasowej.

 • Szumowski: będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami
 • Premier: będą ograniczenia dotyczące poruszania się w komunikacji publicznej
 • Szumowski: zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób nie dotyczy rodzin
 • Premier: wszystkie dotychczasowe ograniczenia nadal obowiązują
 • Zdalne nauczanie przynajmniej do połowy kwietnia. MEN zmienia przepisy

 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski apelował… – cały artykuł na źródłowej stronie Radio Kielce – po kliknięciu na link

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna.

3 odpowiedzi na “Gorąca linia: Koronawirus. Rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu”

 1. Epidemiolog dr Hałat w Radio Wnet: Koronawirus może powodować bezpłodność u mężczyzn. Są głosy, że pandemia potrwa dwa lata pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=zbyfgKPC5pQ

 2. KORONAWAIJRUS pisze:

  To macie lipe!!

 3. Krystyna pisze:

  Szanowny Panie Burmistrzu Sikora, z całym szacunkiem, ale w tych trudnych dniach oczekiwałabym od Pana więcej zaangażowania, więcej decyzyjności, więcej informacji. Póki co powtarza Pan zalecenia rządowe, które powtarza każda telewizja, radio i internet i na tym Pana rola jak widzę się kończy. Zgromadził Pan jak słyszę sztab swoich doradców, zamknęliście się w Urzędzie i co my mieszkańcy z Was mamy? Co dalej z Buskiem, co ze zwalnianymi kolejnymi pracownikami? co z podatkami na rzecz Gminy? czy zostaną zawieszone? czy może w obecnej sytuacji zostaną zmniejszone lub najlepiej odpuszczone by ludzie mieli z czego żyć! Co z opłatami parkingowymi? Co z komunikacją? Panie Burmistrzu proszę wyjść do ludzi, zorganizować telekonferencję i odpowiedzieć na moje pytania i pytania wszystkich innych osób, które nie wiedzą co robić i dalej będzie. Panie Burmistrzu czekamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@infobusko.pl